Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

drobec33
2. okt 2012

@broucek2 mliecny marcipan?

rapunzel1
2. okt 2012

@drobec33 čo sa týka hmoty, tak ja používam MMF z bielych amerických cukríkov haribo a extra pudrový považský v pol kg balení a kúsok cery a nič mi nikdy nebolo a som celiatik, a to mi vadí aj nevhodná vegeta.... takže možno by ti to pomohlo

broucek2
2. okt 2012

@drobec33 samozřejmě nevím, zda tam není ještě něco jiného, co nemůžete použít. Co pravý marcipán? Ten je taky myslím bezlepkový, ale přesné složení nevím

mia1111
2. okt 2012

Ahojte babulky, tak tu je moja "Mňam-mňam-Bobík" tortička ;).

broucek2
2. okt 2012

@drobec33 ještě jsem teda musela přečíst složení moučkového cukru, protože u nás některé mají v sobě pšeničký škrob

broucek2
2. okt 2012

@mia1111 pěkná

lucula73
2. okt 2012

@mia1111 krásna je........ty si čím ofarbila ten smarftex,že je taký pekný hnedý?myslím ježka,hava?

drobec33
2. okt 2012

@rapunzel1 no ja som mala poslednu recidivu pred tusim 8mimi rokmi a skoncila som na gastre. Robili my testy a boli pozitivne. Jednak boli potraviny, ktore mali uvedene iba "skrob" (nebol presne specifikovany) a kupovala som aj vyrobky, ktore mali presne taketo oznacenie. "Moze obsahovat....". Takze ja z vlastnej skusenosti mam dost velke obavy. Aj ked naozaj raz za "100 rokov" nenarobi sarapatu. Opakovane vsak ano. ☹
Teraz v sobotu mal Schar prvy celosvetovy den na SK, bolo tam velm ivela ludi. A na jednej prednaske presne o tomto vravela jedna lekarka, ze ked ta istota nie je, tak radsej nekonzumovat. Problem moze vyskocit o dost neskor. 😒
@broucek2 kocky dakujem 🙂 ja kupujem v LIDLi tie cukriky. Robila som sice iba raz, ale evidentne som tam dala vela cukru, lebo sa mi to zacalo hrozne drobit 😒 Pravy marcipan je v poriadku, aj ten som par x pouzila. Ale zle sa mi z neho modeluje. MMF a WI sa mi zda byt asi lepsi aj na modelovanie. Ci kecam? 😅
Takze bud zacnem pouzivat WI, alebo zostanem pri MMF.

pipka
2. okt 2012

@mia1111 kraaasna, do detailov prepracovana 😵 😵 😵 ten bobik aj jezko aj havko su na zozratie 😵 😀

mia1111
2. okt 2012

@lucula73 ďakujem 🙂 . Pichliače sú farbené Sugarflair Dark Brown 😉 . Ježko aj psík sú farbení hnedou Wiltonkou, brušká kakaom 😀

rapunzel1
2. okt 2012

@drobec33 z figara verím len varovej, tú mám odskúšanú z tej mi nie je nič a pudingy a prášok do pečiva od našeho Dr tiež, ostatné neviem presne, toto používam. Čo sa týka tej témy myslíš recepty celkovo na varenie a pečenie? alebo....priznám sa, že ja si varím minimálne, som na to lenivá, pokým navarím pre rodinu, upečiem torty, tak sebe sa mi už potom nechce, ale niektoré veci robím pre všetkých bezlepkové a sú chutnejšie ako normálne, napríklad palacinky robíme len bezlepkové, sú superské

mia1111
2. okt 2012

@pipka - juuuuj, ďakujem 😵 😵 😵

mia1111
2. okt 2012

@broucek2 - ďakujem 😵

blcha
2. okt 2012

tak som sa isla pochvalit ze som dnes skusala robit neake zvieratka z marcipanu no ale ked vidim tie krasne
@mia1111 na tvojej torte asi by som to sem ani pridat nemala no ale co ucim sa skusam to bude na muffinky do skolky pre deticky zatial som spravila len tieto z marcipanu co mi zostalo dnes musim ist na nakup mmf cukrikov aj ked nikde nemozem zohnat tie biele ani v kauflande nemaju 😝 😝 😝 tu su moje nepodarene zvieratka a este aj blbo odfotene

lucula73
2. okt 2012

@mia1111 😀 ,pestrý výber hnedej farby........ale ďakujem,som netušila,že existuje tá dark brown,lebo klasická hnedá mi neofarbila tak pekne,keď som potrebovala 😉

lucula73
2. okt 2012

@blcha v tescu majú biele haribo,včera som videla,ešte aj v akcii sú 😉

drobec33
2. okt 2012

@rapunzel1 dala som iba pecenie. Varenie som myslim niekde zaregistrovala, tak aby sa neopakovalo zbytocne 🙂 Ja mam velmi dobru skusenost s varovou z LIDLa a je aj lacnejsia (200gr. 99cent.) Minule som z nej robila parizsky krem, to bola mnamka 😀

mia1111
2. okt 2012

@lucula73 - ani ja som nevedela, tiež som farbila kadejako, aj tmavou čokoládou, len tá veľmi vysušovala.... tak wiltonku musím minúť, keď už ju mám, farbí pekne na hnedo, ale tá Sugarflair je krásna, o dosť tmavšia 😉

mia1111
2. okt 2012

@blcha - jééééééj, veď sú rozkošnéééééééé 😵 😵 😵 😵

janula.h
2. okt 2012

@mia1111 kráásna 🙂

rapunzel1
2. okt 2012

@drobec33 aj ja ju používam presne aj na parížsku, aj do korpusov a je v pohode, lidl mal aj bezlepkové pudingy belbake, balené po 5 kusov, myslím a 0,35 a boli super do toho korpusu čo robím aj do pudingovej kaše na plnku, ale keď som ich tento týždeň hladala, tak som ich nevidela....

mamina1978
2. okt 2012

@luciahromadkova Ja farbim gelovkami od sugarflair, mne tie vyhovuju najviac . A radsej si kup tmave oddtiene, lebo z tych, ked das malinko farby ziskas krasne blede oddtiene 😉 🙂 a usetris na tom ,lebo mas potom dve v jednej 😉

blcha
2. okt 2012

@lucula73 dakujem skusim teda tam niekoho vyslat ja mam tesco daleko no alebo si spravim s babami vylet do mesta 🙂
@mia1111 no rozkosne tie cervene praiatka dnes kupim cukriky a vecer spravim ruzove presiatka tie sa robia najlahsie 😉

drobec33
2. okt 2012

kocky prosim poradte mi. Ako je najlepsie urobit MMF, aby sa to nedrobilo na milu Jarmilu? Citronu staci iba par kvapiek. Ako dlho to potom miesat, aby som vedela kolko cukru pridat?

drobec33
2. okt 2012

@rapunzel1 supeer, to som ani netusila 😝 Pisem na zoznam 😉 Ja som stale kupovala v Dmke tie Alnatura bezlepkove, alebo klasicky Zlaty klas.

mia1111
2. okt 2012

@blcha - mne sa zdali, že sú nejaké tmavoružové, ale som si myslela, že mi tak blbo monitor ukazuje 😅 . A náhodou, aj keby boli modré, tak aj tak sú milučké 😉

pristela
2. okt 2012

holky 😀 😀 😀 kupila som si novu wiltonku taku sýtu ruzovu/ rosa/ som obkukala od @vlada111 na streku ze sa jej páči ako jedina wiltonka 😀 /teda tusin to bola ona 😅 😵 / tak som robila tie krstinove aj papucky s nou a ze krasna ruzovaaa sýta , a ted kukam a ona uplne zatvorena, nepouzitá 😀 😀 😀 😀 😀 ja blb inteligentny som davala cervenu red red rojo intenso 😀 😀 😀 aale vsak nevadi , že jo , ruzova ci cervena 😀 😀 😀 😀

aa dnes som zohnala predsa ten zlaty sprej, tak ho tu mam pred sebou bo aky je maly nech ho aspon istu dobu vydím za tie prachy 😀

mamina1978
2. okt 2012

@mia1111 krasnucka je .... 😵 😵 😵 😵 😵 super vymodelovane figurky.... 😵 😵 😵 😵 😵

rapunzel1
2. okt 2012

@drobec33 ja robím jednoducho do misky jedny biele 100 g cukríky pridám 1,5 lyžice vody a oriešok cery proste kúsok a dám do mikrovlnky, počkám chvíľu, premiešam, potom späť, vsypem 0,5 kg toho extrapráškového považského cukru, zamiešam dobre lyžicou, potom pocerujem ruky a miešam a miešam. Ropadať sa ti mohol nielen kôli veľkému množstvu cukru, ale aj kôli farbe, ak si jej dala priveľa MMF ju nemá rado dávať naraz, dávajú aj hneď do hmoty, keď sa robí, ale pri veľmi tmavej sa mi to moc neosvedčilo, u mňa overené, pridávať do zarobenej po veľmi malých množstvách a neustále cerovať ruky. keď ti MMF ztuhne a ideš s ním znova robiť, tak do mokrovlnky na chvíľu, ruky nacerovať, ale aj namokryť a miesiť, pokým nie je krásne vláčna a potom je lahoda robiť. Ale na poťahovanie je lepšia odstáta asoň 1 deň, inak sa moc naťahuje, odstáta je taká super na poťahovanie. Toto je aspoň moja skúsenosť