Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lubi22
6. nov 2012

@aduskatt - ja som si objednavala z tych stranok asi 3krat, doprava bola vzdy zadarmo. A tie ceny su nizsie ako tu. Akurat teda to nepride na druhy den, ale mne prislo raz za tyzden a potom do dvoch max.

katulkaaaaaa
6. nov 2012

@pipka supeeeer mohla by som sa pridat? 🙂

aduskatt
6. nov 2012

@lubi22 a nezavisi postovne aj od hmotnosti balika? len pre info..........

pipka
6. nov 2012

@katulkaaaaaa ze vahas 😉

jenie123
6. nov 2012

@lubi22 ja tiez objednavam z ebay.. velmi sa mi na tom paci doprava zadarmo.. 🙂 i ked, uz sa mi stalo, ze mi neprisiel balicek, poslali mi dalsi a este ani ten nemam.. uz je to vyse mesiaca.. ale ine veci v pohode prisli.. 🙂

jenie123
6. nov 2012

@aduskatt pri kazdom tovare je napisana cena postovneho a ak je tam free shiping (alebo ako sa to pise) tak to mas zadara.. 🙂 teda postovne.. 🙂

bambula1307
6. nov 2012

@zuul ja davam pod cokoladu krem, potom sa ti da pekne poliat dohladka 😉

lubi22
6. nov 2012

@aduskatt - nezavisle, ked je free shipping, co ma takmer kazdy z ciny, tak je jedno, kolko si objednas.

@jenie123 - snad Ti balicek coskoro pride, ja som mala zatial len pozitivne skusenosti, cez e-bay nakupujem vela veci, od takychto na pecenie, na oslavy, cez hracky a knizky, samolepky pre deti, oblecenie, kadeco, zatial nastastie vzdy vsetko bez problemov prislo. Najradsej idem cez americky e-bay.

79zuzana
6. nov 2012

@aduskatt ohladom tych ebay objednavok... naozaj je to zadarmo postovne bez ohladu kolko toho objednas, vsetko to prichadza z ciny. Aj ja si to od nich casto objednavam, len trosku dlhsie trva kym tovar dojde a urcite veci maju trosku znizenu kvalitu... nie vsetky 😉 Ale zase na tie torty, co ja robim, tak maximalne 3-4 za mesiac to uplne staci 😉

79zuzana
6. nov 2012

dievcata, prosim znovu o radu. Mam objednavku na tortu pre 40 rocnu zenu ... a tie poziadavky... ma rada kabelky, sperky a topanky, ma dve deti a vikendy a dovolenky travia na jachte ci takom motorovom clne.... no a teraz co? zajtra mi zavola aku mam predstavu o jej torte 😀 😀 😀 prosim, nemate dajake inspiracio... ale take co by som aj zvladla 😀 😀 😀

dm1
6. nov 2012

@desmodka ja mam jednu super pre bezca teda aspon mne sa paci - inspiracia z netu

saminka
6. nov 2012

holky taky objednavam pres Ebay z ciny a taky jen sama spokojenost, je to sice pomalejsi ale o tolik levnejsi ze mi to vubec neva, tady v Irsku je to vse strasne predrazene, ze si radeji pockam 😉 Zatim prislo vsechno co jsem si objednala 😵

desmodka
6. nov 2012

@dm1 pekne, uz len toho panaka vymodelovat 🙂

dm1
6. nov 2012

@desmodka neboj to das on nie je tazky len riadne vytvrdnut nohy a radsej na sparatka

lokalistin
6. nov 2012

@dm1 boooooze to je nadhera,take nieco vediet ☹
@vlada111gratulujem a prajem celej rodinke vsetko naj

katulkaaaaaa
6. nov 2012

tak moja rychlovka 🙂

dm1
6. nov 2012

@vlada111 Vladka gratulujem k bambulke vela zdravicka prajem 😵

iwulka23
6. nov 2012

Ked už je tu taka lalio mania ..tak ja som tiež jednu minule robila..moja druhá lalia v živote...nakoniec som ju na tortu ani nevyužila lebo sme museli s malou do nemocky 😢 tak som torty musela v ten týžden zrušiť..mala som ich 4 :(

levandulka3
6. nov 2012

@miciatko to sú profireroles ja ich robievam ale je to dosť prácne

dm1
6. nov 2012

baby prosim nejak som zapatrosila link na album kde je aj tato torticka z netu nemate niekde ulozeny?

pralinka25
6. nov 2012
janula.h
6. nov 2012

žienky please inšpiráciu na tortu pre "cestára" či ako sa volá 😀 🙂 ďakujeeeem :-*

simasa
6. nov 2012
simasa
6. nov 2012
jenie123
7. nov 2012

@lubi22 ja chodievam tiez cez americky.. ja som si odtial tiez uz par veci objednala a aj manzel tam rad nakupuje.. 🙂 najlepsie je, ze aj ked ti balicek nepride, poslu ti zadarmo dalsi, len aby si im nedala negativne hodnotenie.. takze v podstate mas istotu, ze ti pride.. tak ja cakam a raz sa dufam dockam.. 🙂

mizulienka
7. nov 2012

@pristela
@aduskatt je to tento? dakujem 😉

Orechovo-kávová plnka

1 a 1/2 dcl teraz uz precedenej ciernej kavy, 1 dl mlieka, 3 pl polohrubej muky, 1 vanilka,
15 dkg praskoveho cukru, 20 dkg masla, 5 dkg orechov, rum podla chuti, 1 zltok

Z mlieka, kavy, muky a vanilky uvarime husty krem a po vychladnuti pridame k vyslahanemu maslu s cukrom poriadne vymiesame pridame najprv orechy, potom rum a nakoniec zltko na zjemnenie plnky /kto nechce nemusi dat/ a naplnime korpusy.

eyael
7. nov 2012

holky jdu po čase zase pro radu - dělala jsem hmotu z "maršmelounů". Chtěla bych tím ozdobit dort pro sestru, ale nedaří se mi z toho vyválet tenký váleček - mělo by to udělat proužky na "maršmelounovém" podkladu. Pořád se mi to trhá, není to hladké ani souměrné. Na některých místech tlusté, jinde tenké, už mě to rozčiluje a nevím co s tím. Nemáte nápad?

jakelina
7. nov 2012

@eyael namazat ruce a pořádně propracovat, pak by to mělo jít.

sisix
7. nov 2012

Ahojky, potrebuji radu. Jde o krem nad parou, nikdy jsme nedelala. Suroviny 150g cukru,2vejce, 1 lzice rumu, 80g masla a ma se to nad parou tak dlouho az bude husta kase a me ne a ne to ma hustou kasi zhoustnout. kde je chyba? Co ted s tim? Dekuji

ajka82
7. nov 2012

@sisix ty si dala do toho hened aj maslo? tento presne som nerobila, ale ak si dala, tak myslim ze to je tym...leebo maslo by sa malo zaslahavat do masy 😕 a maslo je teplom len riedke...