Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blcha
27. nov 2012

ahojte babulky ja viem ze sme tu marcipanove ale videla som tu pridane aj krasne fotecky medovnikovych chalupiek a chcem sa spytat ci nemate neaky dobry recept na medovnicky ja teda mam super velmi mi chutia ale vzdy mi to strasne vela napucne a z toho sa mi naozaj ta chalupka spravit neda potom alebo neaku radu aby to tak nenafuklo zasa sa bojim ze ked dam malo sody bicarbony ze budu take tuhe splasknute 😝

dm1
27. nov 2012

@aduskatt ako chapala by som ze by ccheli krabicu na tortu aby to v aute v kufri v pohode previezli ale ze aby nenapachla v ladnicke???? to uz je ich problem nie? vrrrrrr

andilekanitka
27. nov 2012

Prosím o radu, jak a čím nanášet gel na jedlý papír? Díky

aduskatt
27. nov 2012

@dm1 tiez si myslim.ked viem, ze tam bude torta, tak si tam hadam nedam cesnakovu natierku.........to mas tak, ked si niekto mysli, ze vie vsetko na svete najlepsie........kks, keby som aspon mala ja doma aspon nejaky vrchnak z krabice, kde by to voslo

gabina275s
27. nov 2012

@lamps ja by som to potiahla jednou tenkou vrstvou, nešúlala by som nové telíčko, ale asi už si urobila 🙄

lokalistin
27. nov 2012

No tak dneska dosiel jezisko a doniesol mi magic decor tak som to skusila dala som len 5cajovych lyziciek prasku a 4 cajove lyzicky vody bolo to dost tuhe tak nevie ci z toho nieco bude a vyslo mi z toho toto.teraz to necham schnut kym nedojdem z roboty,alebo aj do zajtra citala som, ze tie 3 hodiny jak pisu oni nestacia-dufam,ze z toho nieco bude joj sa vytesujem-dufam,ze nie zavcasu 😀

dm1
27. nov 2012

@lokalistin no pekne som myslela ze tie 3 hodiny su istota aj som si potom chcela ten prasok kupit ale ak to tak nie je tak im nan kaslem je to velke balenie radsej si budem sugarveil kupovat

lifinka
27. nov 2012

@vecernicci haha, tak ty formičky jsem teď projížděla 😀 😀 😀 díky moc

lifinka
27. nov 2012

@vecernicci prosím a sáčky používáš na zdobení jaké?

lokalistin
27. nov 2012

@dm1 neviem presne,ale jedna baba pisala,ze tie tri hodiny mozte zabudnut, ze najlepsie cez noc, alebo treba vyskusat to v tej trube

mizulienka
27. nov 2012

@pristela ta zasterka je neksutocne krasna 😉 uz som citala, ze mas toho teraz vela, ale ja by som sa tiez rada po vianociach prihlasila o nejaku krasnu zasterku pre mna a moju malu 😉 dakujem

jakelina
27. nov 2012

Moje první letošní perníčky a svícínek.

lamps
27. nov 2012

@gabina275s už mám urobené nové telíčko

jakelina
27. nov 2012

Dělala jsem o víkendu i vánočku, tak už mám natrénováno na vánoce 😀 😀

pipka
27. nov 2012

@aduskatt riesim detto probem...a pritom pomerne schopny tvar...ze stvorec, ale ked je to na podlozke, tak sa to do klasika krabice nevojde a tiez to nutne potrebuju s krabicou 😠 🙄 🙄
tak som vyštrachala krabicu od notebooku a do tej im to dam 😝 😅 a ked s nou odidu....po mne potopa 😅 😀 😀

sisix
27. nov 2012

@lamps oba 😉

marketkapraha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
27. nov 2012

@pipka ja mam jedine tak tasku k ntb🙂))))))a tu mu nedam..keby to nebol brat, tak ho tak poslem do riti, ze by sa nestail divit

sisix
27. nov 2012

@lokalistin juuu ja hci taky 😀

pipka
27. nov 2012

@aduskatt no ved ja by som tiez urcite neletela teraz krabicu kupovat, kebyze ju nemam doma 😉

pipka
27. nov 2012

@marketkapraha zaregistrovana dnes a len nenapko hadzes linky do vsetkych moznych tem...trochu okate, nemyslis? 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

aduskatt
27. nov 2012

@pipka ja som zbehla do pivnice hladat notebookovu krabicu🙂

aduskatt
27. nov 2012

@pipka tortovu 36x36 aj tak nezozenies, myslim, ze max, co som videla bolo 30x30, aj to malokedy.........on ma problem, ze ako ju ma bez krabice podarovat................

dm1
27. nov 2012

@aduskatt mu povedz ze v krabici sa torta isto nedaruje ved to bude hrozne vyzerat ved aj kvety sa odbaluju z papiera ked sa daruju.....

luciahromadkova
27. nov 2012

@kvietocek7 musis skusit viackrat piect, a najst podla toho ako pecie tvoja rura, skus piect na nizkej teplote tak 150-160 a dlhsie, ja robim tak a je pekny..., tiez mozno nie je dobre vyrovnane cesto vo forme, skus najst v 2. teme /tej modelovacej/ najst je taky trik s papierom a klincom, zarovnas pekne cesto, alebo mozno davas aj vela prásku do peciva, tak sa to na zaciatku stalo aj mne, tak si teraz ked je pol davka prášku vazim na vahe..., a možno to chce len dlhsie piect, lebo kraje sa upecu rychlo a stred potom a aku mas ruru? alebo na akom programe pecies? mne sa to upecie najkrajsie ked peciem na klasike vrch a spodok, teplovszdusny program pecie rychlo a potom to je sopka, ale ja uz najradsej peciem len mramorak, ten je pekny vzdy 😵 aj teraz cez vikend mama moja chcela sacherku a teda korpus nebol vobec pekny a este k tomu aj sa zle krajal, chutovo je vyborny, ale tie nervy.....som aj nahnevana bola, ze som sa na to dala, ale co clovek neurobi pre maminu/babinu k meninam 😀

pralinka25
27. nov 2012

@aduskatt presne tak torta sa v krabici predsa nedaruje 😅 mu povedz kde na to aj prisiel 😕

luciahromadkova
27. nov 2012

@aduskatt no niektorým ľuďom už asi načisto ...., ale fakt ako pise pristela, dat mu to práčkovej skatule a nech si potom objedna aspon velke auto....a este mu napis na tu skatulu pozor krehke...,
no ja som este pred materskou objednaval tortu v cukrarenskej vyrobni do skolky 4 ks a veru este aj podnosy som si ,musela doniest, boli drahe a chutne- doma chutnejsiu upeciem a ziadne balenie do skatul a ani zlavu nam nedali, ja ze 4 ks pre deti a kazda mala minimalne 6 kg lebo ved pre celu triedu

aduskatt
27. nov 2012

@pralinka25 som mu povedala hned, este ked sa schylovalo k hadke

pralinka25
27. nov 2012

@aduskatt 🙄 komu neni rady ... akurat ze mas kvoli trafenemu vymyslu len robotu navyse. a urcite by som uz len kvoli tomuto spravaniu iba za suroviny nerobila. nech ide do cukrosky tam mu daju aj krabicu a peknu margarinovu torticku aj s maslickou 😀

smisek24
27. nov 2012

super diskuze, budu určitě pročítat 🙂 když tedy bude čas
přidávám své poslední výtvory: