Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
27. nov 2012

@dm1 Danka, už ti je lepšie? Asi áno, keď riešiš medovníčky, či?

nika1985
27. nov 2012

@dm1 dakujem velmi pekne skusim si spravit zajtra. Preto som to skusila lebo nebude v nedelu co zapalit z ceciny mi tento rok mm nespravi kvoli malej lebo to stiahne zo stola a chalupku supnem na policku kde nedosiahne a bude este raz vdaka 😉

dm1
27. nov 2012

@lamps no lepsie ako lepsie uz to tak neboli len mam pocit akoby sa mi ktosi nozikom stale v rane rypal 😝 🤐 . Uvidime co mi zajtra povie doktor zase. Zdobit sa da lebo ja to mam na lavej strane takze prava ruka v pohode a funkcna. len som neratala s tym dopecenim ale tak jeden svietnik maly ked mi mixer urobi cesto uvidim ci zvladnem 😝

dm1
27. nov 2012

@nika1985 neni zac. a odporucam dole do podstavca urobim dieru a dat tam sviecku taku elektricku predavaju napr. v KIKu 2ks za 1 eur ona krasne preblikava ako imitacia skutocneho plamena. Krasne svieti domcek potom

nika1985
27. nov 2012

@dm1 ok dakujem urcite kupim mam spravene aj hviezdicky z dierkami na kahance potom odfotim ak z toho nieco bude

alenv
27. nov 2012

ahoj děvčata prosím nemáte pro inspiraci nějaký pěkný dort kde je pes? Je to pro ročního chlapečka.. nějak nic nemůžu najít děkuju a posílám jeden dortík z mých nových

sanild
27. nov 2012

ahote...baby odkial sa daju objednat lacno farby na potahy?

pipka
27. nov 2012

@dm1 sa uz teraz tesim na fotky tych tvojich vencekov 😉
ja som vcera v opojeni zmyslov slubila mojej hanke ze budeme zase piect 😅 😀 tak som zvedava ako to dopadne 😅 😝 😀

aduskatt
27. nov 2012

@pipka Patko chcel tiez piect teraz ako su doma, len chudatko ochorel......vcera vecer prevracal, dnes uz je lepsie, ale do konca tyzdna bude doma, takze mozno cez vik nieco upecieme

lokalistin
27. nov 2012

@aduskatt a to sa neboji,ze mu v aute napachne?

lokalistin
27. nov 2012

@lussy23 dakujem

lokalistin
27. nov 2012

No ahojte tak som prave prisla z roboty a hned som zacala zlupavat tu krajku,bala som sa ci z toho nieco bude no ale islo to cely den som na myslela a sa tesila z toho 😀 😀 😀 len este neviem poriadne to zacistit @dm1 je na to zacistenie nejaky trik?

dm1
27. nov 2012

@lokalistin treba to poriadne stierkou to prebytocne zotriet nesmie tam mimo tych medzier kde je krajka zostat vobec ziadna ta hmota. Ja to robim obycajnou plastovou kartou takou za par centov. A je to krasne tesim sa ked budem mat prilezitost to tiez skusit. Ja mam ale inu

lokalistin
27. nov 2012

@dm1 no ja som to este nikdy nerobila a mam to este vela v tych medzierkach,ja som to tiez robila len obycajnou stierkou.Ja viem ,ze mas inu a akurat som rozmyslala ci som si predsa len nemala zobrat tu co mas ty lebo tam su v podstate dva vzory a tu je kvazi len jeden-ten siroky spodny sa mi predsa len az tak nepaci,ale neva dobra je a som z nej total happy 😀

dm1
27. nov 2012

@lokalistin no ja som si hlavne kvoli tomu ze to co mas ty ten spodny je dost vysoky a malokedy by som ho pouzila. ale terza pozeram ze krasne na jedno naplnenie ak naplnis aj tu spodnu len tu vrchnu cast po tu sietku tak je to rovnaky vzor s tym stredom a ked ho predstrihnes na polovicu tak mas 4 rovnake krajkove bordury na jeden sup cize okolo celej torty a mensej poschodky v pohode 😉 . A to roztretie proste treba co najviac a veeelmi dosledne to zotret inak to potom vidiet hlavne ak mas farebnu krajku na bielej torte 😝

lokalistin
27. nov 2012

@dm1 ved to ja uz som to aj obstrihala z tej jednej dierkovej som urobila maslu a tie 4 bordury budu okolo torty len mi asi nebudu stacit uvidim ak vobec nejaka torta bude no a chcela som ju dat na ruzovu tak dufam,ze mi to nebude moc skaredit tam. Ale je to fakt uzasne. Ja som to hrozne chcela,mne sa pacia krajky na tortach,ale ja som zatial nikdy nic nejedle na tortu nedala a takto tam mozem dat krasnu krajku. Zajtra ak dojde frajer uz len vypytat prasule nech to preplati 😀 dobru noc

pristela
28. nov 2012

@lokalistin booozinku to vypada uuuuuuzasneee 😵 😵 😵 😵 😵 ty seš sikoffna defče 😵 a na prvy krat 😵 taakto moc sa tesim na foto na torte, mas ich fakt supr 😀

mizulienka
28. nov 2012

ahojte dievcata, prsim vas, cim by ste nahradilu tu omegu v recepte? dik
RECEPT
Den předem uvařit:
300 ml šlehačka 33%
1 vrchovatá lžíce polohrubé mouky
350 g cukr krupice
250 g ořechy (já dala necelých 200g)
4 žloutky
50g 100% tuku Omega
Vše do hrnce a povařit na hustou kaši, dát vychladit přes noc.

dada2007
28. nov 2012

@mizulienka 1OO% tuk je naša Cera 😉 🙂 🙂 neobsahuje žiadnu vodu a dá sa na nej aj vysmážať.....ja som ale minulý rok ceru nedala(nemala som) a dala som 82% maslo a v pohode. Niekedy môžeš ceru nahradiť maslom........ale nie v takom prípade, že to robíš ako polevu......alebo tie špice a pod.
....snád som pomohla....

mizulienka
28. nov 2012

@dada2007 uz si rbila tento recept? ci len podobny?
takze myslis, ze mozem vynechat ceru a dat iba to maslo?

dada2007
28. nov 2012

@mizulienka neviem čo to máš za recept, ja sam mala zrejme iný-ja som robila suché trvanlivé vianočné pečivo......tam som mala dať Omegu. .........ono tá cera sa volá stužený tuk a ide o to, laicky povedané!, aby ti to ztužila/utužila......aby to držalo tvar..........pre porovnanie..........poleva čokoládová na tortu sa robí s čoko a cery 😉 , nikdy nie z čoko a hery 😝 ..........ale ak to máš dovnútra do torty, zákusky či pečiva....dala by som maslo.....tých 50gramov sa dá.

mizulienka
28. nov 2012

@dada2007 dakujem krasne, vyskusam to bez ten cery 😉

baby, ktory krem mate ako favorita? ja furt dookola rbim ten mascarpone krem alebo pribinakovy alebo cokoladovy...ake kremy robite vy najcastejsie? dakujem pekne za odpoved.

dada2007
28. nov 2012

@mizulienka ak maslový tak klasika čokoládový, ak šlahačkový tak najskôr prevládal pribináčikový a teraz parížska či už z bielej alebo mliečnej čoko......ale napr. u nás doma sa stal favorit maslový kávový a mňa očaril Rafaelo........
.....ale mám ludí, čo si objednajú aj neviem kolkú tortu a furt ten istý krém......čiže komu ako chutí 😉

nika1985
28. nov 2012

@mizulienka ja robim zas stale cokoladovy s bananmi a rafaelo s mandarinkami ak sa mi ich podari prehovorit tak spravim pribinak

mizulienka
28. nov 2012

@dada2007 Dadi a aky kavvy robis, hodis sem prosim recept?

dada2007
28. nov 2012

@mizulienka velmi chutí mojim rodičom, malej a MM-u neho je to TOP plnka......a ja na konci dám lyžičku dve normál kávy-zrnkovej pomletej....spraví to tam takú peknú štruktúru a aj trošku vôňu 😉 Plnku mám tu od niekoho....nebudem písať od koho, lebo neviem a zas trepnem 😅 😀
Kávová plnka:
3 dcl mlieka, 2 bal. vanil. cukru (ja nedávam), 4 žĺtky, 2 PL hl. múky, 1 - 2 ČL instantnej kávy - poriadne rozmixovať a uvariť kašu, po vychladnutí vmiešať do 360 g masla vymiešaného s 200 g pr. cukru.

majjat
28. nov 2012

dievcata poprosim vas o recept na marlenku, ktory mate odskusany. dik.

muffinka8
28. nov 2012

@majjat to máš jedno aký nájdeš, lebo aj tak musíš sama odskúšať 🙂 a napríklad mne overený recept čo tu baby pečú o sto šesť vôôôbec nevyšiel 😅 😀 😀

kacenika
28. nov 2012

Ahojte, konecne pridavam moju dalsiu Kitty, tak dufam, ze si oddychnem od bodiek na chvilu 😅 .. a zlomila som si pritom lis na cesnak (robila som travicku 😝 )..
Dievcata prosim Vas poradte mi ktora je najlepsia hneda - budem robit luku s drevom a chcem si kupit farbu, len neviem ktory odtien je identickejsi - dakujem za radu 😉
@dm1 zelam Ti skore uzdravenie, nech rychlo mozes opat piect krasne torticky 🙂!!!
@lokalistin krasa, si skovna 😉

janula.h
28. nov 2012

@kacenika náááááááááádhernááááááá si šikulka 🙂