Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
7. dec 2012

@jakelina tak uvidíš, já taky neumím menší dort, taky mi to vychází na 3kg🙂

aduskatt
7. dec 2012

@mamina1978 ta torta je paradna, ale potrebovala som vyjadrit podporu prispevku, lebo mi hovori z duse.chcela som napisat nieco podobne........

ajka82
7. dec 2012

@mamina1978 jeziiis zdeni... u nas kvety kapu rovnako, lebo baby este nevyrastli na tolko aby mi ich polievali a starali sa 😝 😀 ... no ja som sa zmohla na takuto prvu 😅 a priznavam, ze pod tou maslou je zamaskovana zalozena potahovka a este krem som robila vanilkovo pudingovy s ananasom... co myslite: ananasove kusky mi rozpustali potahovku tak, ze z vnutra boli rozleptane bodecky 🤐

aduskatt
7. dec 2012

moja prva, len nemam foto zboku, niekde zmizla

mamina1978
7. dec 2012

@ajka82 na tu si pamätam, lebo to kalimero mi pripominalo detstvo 😵 😵 😵 😵
Aaaaaach a s tymi kvetmi ...... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ aj tebe baby za chvilku vyrastu a budes mat krasne kvety aj ty doma 😉 😵 😵 😵 Este ze mame deti 😎 😀 😀 😀 😀

ajka82
7. dec 2012

@mamina1978 akoze MT... mne aj manzel nadaval, aku pazitku som mu zasadila do kvetinaca, ze sa s nou daju diery zasivat, bo bola taka tenka 😀

aduskatt
7. dec 2012

mne tiez doma vsetko dochne, co sa kvetov tyka🙂

mamina1978
7. dec 2012

@ajka82 @aduskatt
Babyyyyyy , ved mi sme vsetko stare Bratislavcanky...... Blavacky !!!!!! 😉 😎 😀 😀 😀 😀 😀 Tak to pretoooooooo..... 😅 😅 😅

ajka82
7. dec 2012

@mamina1978 pozooor, narodena v bojniciach a do mojich XY rokov byvala v N.Dca ...oficialne som BA 4 roky

aduskatt
7. dec 2012

@mamina1978 kym som byvala v petrzke, nebol problem, som si vypestovala z dvoch listkov tahavicu asi 5 metrovu, dosla som do tt a do troch tyzdnov zdochlo, detto vianocna ruza, detto pazitka, proste akykolvek kvet, co donesiem do tohoto bytu je za tri tyzdne fuc....jedine, co mi vydrzalo ako tak, bola bazalka na balkone🙂

lamps
7. dec 2012

Aj ja prispejem mojou prvou poťahovanou tortušou 😅 - nebola ani zďaleka dokonalá, ale ja som mala z nej takú neskutočnú radosť a Terezka, pre ktorú torta bola mala veľkú radosť tiež. Ja si myslím, že je super, že každá sme na niečo iné, veď keby sme boli všetky šikovné len na jedno, svet by bol jednotvárny a chlapi by nemali takú možnosť výberu z toľkých "druhov" žien. No nie? Mne deti aj mm hovorí, že som pojašená 😀 niektoré maminky sú vážne .... ale to najpodstatnejšie je aj tak to, že dokážeme ľúbiť. A úplne súhlasím s @vlada111 závisť dokáže človeka zničiť a neskutočne ubíjať. Treba sa tešiť z toho, čo človek má a nie plakať nad tým, čo nemá 😉

mamina1978
7. dec 2012

@ajka82 tak si sa nezvycajne rychlo prisposobila na Bratislavsku klimu 🙄 🙄 🙄 ......ty chameleonka jedna 😉 😀 😀 😀

ajka82
7. dec 2012

@mamina1978 ked chcem a sklopim usi, tak som velice prisposobiva 😅

pristela
7. dec 2012

Holky pravdu mate vsetky!!! 😵
Ach @lussy23 čo ja vsetko neviem, dokonca to čo som sa ucila xy rokov! Kazdy je sikovny na nieco len to treba nájsť. Napriklad ja mala naj kamosku od jasliciek, nevedela kreslit, ale bavilo ju to , chodili sme spolu na vytvarkovy kruzok , nikdy nemala fantaziu ani talent , vsetko si musela odkreslit- vydrieť , ale moc to chcela až nakoniec sa dostala aj na strednu umelecku , zvladla talentove skusky ako aj ten co to mal v malícku.

A tiez som stale toho nazoru, ze ked v niecom chces byt dobra musis drieť, to nieje len mat talent!!!!! To sa vraví 20% je talent a 80%drina 😖 ja si tiez nesadnem a nemam hotovu genialnu postavicku za pol hodiny, tiez sa s nou trapim hodiny a prerabam nanovo vela veci. Ja trebars aj kreslim ale tiez som v tom uz slaba bo sa tomu nevenujem a to tiez nebolo ze sadnem a nakreslim tvár cloveka lebo mam talent a mam to bez roboty!!!! Vies kolko trebars skýc rúk som musela nakreslit?? za jeden tyzden ich bolo 500kusv!!! 500 kusov vykresov ciže si vies predsatvit tu drinu no des ☹
čím častejsie ale budes robit tym, lahsie ti to pojde a už to nebude o drine ale lahode 😵

Holky toto je moja uuuplne prva 😀 tiez sa mi vtedy pacila 😀 😀 😀 bola z mliecneho marcipanu 😝 bolo to asi pred 4rokmi , upiekla som asi 5 a koniec, nevydrzala som, nešlo mi to, des síl ma to stálo tak som s tym šlahla , aaaale ako vidiet vratila som sa na miesto činu 😀 😀 😀

pipka
7. dec 2012

@lokalistin no ani ja este neviem kde skonci tato 😅
plan je, ze jedna ruka bude zdvihnuta, preto je na drotiku..aaale ci ozaj bude..to ani srnky netusia 😀 😀
v najhorsom bude dole ako ta druha ruka 😅 😝 😀

ja som dnes celeeee mesto obehala, vsetky galanterky co som zhanala sprostu bodkovanu stuhu 😠 🙄
ked som ich videla, tak som nekupila a teraz ked zhanam, tak vsade mali len take ake nepotrebujem 😠 😠 😠 slak ma triafal...benzinu som minula a nic nekupila 🙄
tak budem musiet z hmoty spravit 🙄 😝 som si chcela zjednodusit pracu a tak mi treba asi 😅 🙄

dm1
7. dec 2012

@lussy23 pernicky - zdobim obyc. sackom takym pevnejsim co ma to uzatvaranie a ustrihnem si roztek. ciara je presne taka hruba aky roztek si ustrihnes. Nemozes tlacit hrubou silou ked zdobis iba jemne. Sacok sa netaha po perniku ale jemne nad pernikom a ciara nan musi padat zvrchu. Odporucam toto video

https://www.youtube.com/watch?v=elpG3rlTGK8

co sa tyka toho ostatneho.... Si strasne negativne naladena a zavist je neskutocne zla vlastnost. Pokial sa nezmieris s tym ze v zivote su ludia ktori proste maju dar od boha a talent, sikovnost na nieco ci uz vytvarne, spev, tanec... a ide im vsetko lepsie aj bez toho aby trenovali tak budes v zivote velmi nestastna... Si zober taku pristelku alebo lusilku. Su to neskutocne nadane zienky na sitie, kreslenie a kopu inych veci a urobili svoje prve torticky take ake nedokazu ani kocky na x-krat. Proste maju neskutocny talent. Mam sa lutovat ze pristelka urobi lalie a ine kvety daleko krajsie a na prvy sup ako ja na x-krat? Preco? ved kazda vieme nieco a ona sa proste v tej rade ked pan boh rozdaval talent otocila asi 100x na rozdiel od nas ostatnych 😀 . Ale taky je zivot a cim skor sa s tym zmieris tym skor si ho zacnes uzivat na plno. Inak ta ta zavist znici... A este zavidiet v zdravej miere je OK ale zato ze mne nieco nejde oznacovat niekoho za klamarov to OK nie je ani nahodou

njonja
7. dec 2012

Krasne napisane, @pristela..je to pravd- 20% talent a ostatok drinaaaaaa🙂

Nasi mikulasikovia do skolky a pridavam moju prvu spred roka🙂 bola som s nou nadsena, dnes by som ju radsej ani neukazovala🙂

mamina1978
7. dec 2012

Babyyyyyyyyy .........ja vam zavidim len v dobrommmmmmm 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
No a podme k peceniu!!!! 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Mam jednu dilemuuuuuuuu............ anjelik je so zlatymi vlaskami, tak to poznam z detstva , respektive so zltymi vlaskami 😉 😔 ...teda origos anjel 😉 🙂 🙂
A teraz som videla viacej torticiek a inych veci , kde ma anjelik tmave vlasky 😕 😕 Som na rozpore, mne sa pacia tie tmave vlasky viacej ...... 😵 😵 😵 😵 ale viac sa mi vidi anjelik so zltymi vlasmi,..........co teraaaaaaz ...prosim o nazory, lebo za chvilku musim zacat modelovat , aby mi vyschol 😉 😀 😀

jakelina
7. dec 2012

@njonja jsou suproví. 😉

Kočenky moje nemáte někdo postup na včelí medvídky, hledám na Dortománii a tam jsem nenašla a já ani pořádně nevím jak to vypadá. Dívala jsem se na obrázky, ale nic moc hezkého jsem nenašla. Kdyby někdo měl nebo třeba dělal dort s nimi, prosím o inspiraci, děkuji moc. Nepřipadá mi to moc těžká postavička, ale paní mi psala, že chce nějaký domeček ve kterém ti medvídci bydlí, to vůbec nevím, asi si budu muset pustit pohádku. 😀 😀 😀

mamina1978
7. dec 2012

@njonja krasnulinky su , si sa namodelovala 😵 😵 😵 😵 a tvoja prvotina, ved je pekna .......a patri k tebe a k tvojim zaciatok , tak preco by si ju sem nehodila 😉 M 😵 ozes byt pysna na to , ked si niekto porovna tvoje dalsie vytvory, ako si na sebe tvrdo pracovala........
😵 😵 😵

pipka
7. dec 2012

@njonja sak paradny pirat co chces 😀

a mikulasikovia rozkosníííííííí, si si makla 😀 😎 ja som prapovodne tiez chcela deckam do skolky muffinky spravit nejake vianocne..ale uz nestiham...tak az na leto na MDD im spravim 😉

mamina1978
7. dec 2012

@jakelina ja take nepoznam, 😕 😕 😒 neviem ti pomoct...................... 😒

njonja
7. dec 2012

@pipka ti veriim! ja som ich robila v stredu do druhej v noci, lebo som sa k tomu stale nemala a nemal ani cas..ale som sa sekla a si povedala, ze aj keby som nemala spat mu ich spravim🙂 Zlatusikovi malemu🙂

njonja
7. dec 2012

@mamina1978 dakujem moja🙂 🙂

njonja
7. dec 2012

@mamina1978 zlate!!!!!!!! @jakelina nemam☹((

yukki
7. dec 2012

@pristela ty koky...tá prvá je nádherná, te jahodky...... ci brehy, ta dačo podobné ľahšie si naplánujem v lete. Tá sa mi páči úplne neskutočne. Aj pre dospelého

ajka82
7. dec 2012

@pipka janinka ja by som na dnes potrebovala ciernu stuhu s bielymi bodkami a nezohnala som...tak idem bodkovat potahovku 😅

mimcak
7. dec 2012

@jakelina krásna

mimcak
7. dec 2012

@njonja krásny mikuláškovia, ako závidim,že môžte nosiť dortíky a mafinky do škôlky u nás je to zakázané. ☹

eliska22
7. dec 2012

takže kočky s touto tortou tento rok končím 🙂 😵 tortička je pre nášho suseda, ktorý má rád lízatká a cukríky 😉
a ja sa môžem ísť venovať vianočnému zhonu 😀 😝 rozhodla som sa ako prvé urobiť poriadky so zbytkami MMF a potom sa ešte dnes pustím do upratania špajze, len teraz neviem, či by som radšej tortu nerobila 😀