Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
25. dec 2012

@jakelina 😀 😀 😀 ale nie vždy, ale tiež sa teším a hlavne z detí ako sa vytešujú. Filipko chudák nemohol už týždeň ani poriadne správať, čo tak už čakal na vianoce 😀

lamps
25. dec 2012

@jakelina no u nás je dosť aj bábik aj lega, škoda, že si tak ďaleko 😉

jakelina
25. dec 2012

@lamps náš nejmenší Eliášek, už u večeře jak zvonil ježíšek, tak chudák zůstal úplně paf a pak jak viděl dárky, tak i dýchat zapomněl i zpívat koledy. Jenom otevíral pusu bez hlásku a oči navrch hlavy. A jak měl rozbalovat, tak odešel na chodbu a jenom se tak opatrně díval ke stromečku, jestli je to fakt pravda. Po nějaké době se osmělil, ale nejdřív byl úplně mimo.

jakelina
25. dec 2012

@lamps já tu mám kamarádky, co mi rády půjčí. Ale děkuji 😉

janula.h
25. dec 2012

@dada2007 jeeeeeeeeeej super vďaka 🙂

lamps
25. dec 2012

@jakelina u nás sa všetko okolo štedrej večere musí skrátiť na minimum, lebo deťúrence sú neskutočne nedočakvé a zvedavé a mne je ich ľúto naťahovať

pristela
25. dec 2012

😀 u nas Kubko aj dnes balil darceky a daval pod stromcek 😀 😀

oo , tak to ja dakujem anonymom za darceky co mi poslali 😀 stale vravim , že ste tu same sladke zienky 😵

pipka
25. dec 2012

cafteeee, ja som tiez tu podostavala darčoky...tak som vam ich zase porozdavala dalej 😵 😵 😵
a dakujeeeem za ne 😵 😵 😵

kikina84
25. dec 2012

maminy kupila som ten smartflex v kibliku 1,4kg a zda sa mi strasne tvrdy na omak..To take ma byt? ci ked ho rozvalkam nebude taky tvrdy?alebo ho mam este predtym nejako spracovat? poradte prosim,idem to robit prvy krat :(
dakujem pekne

pristela
25. dec 2012

@dada2007 joj ani nespominaj injekciu ☹ ☹ aj ja dostala jednu na prdel a ledva chodim , ktovie co mi bodli, bo som hned doma zaspala pri telke a nasi by ma nechali spaaaaaaaaaat až do rána 😀 moji zlatý 😀 pekne od nich len ja dve torty mam mat hotove na ráno 😀 😀 😀

pipka
25. dec 2012

u nas Jezisko bohatyyyyy, ja mam tooooolko tortickovych veci, ze som sa skoro zblaaaaznila od radosti 😵 😵 😵 😵 😵

a deti...tie tu saleli ako sa tesili...ja som si tu ich radost taaaaak uzivala, az som plakala od dojatia 😀 😅
Hanka sa skoro zadusila. ked rozbalovala darceky...co ani dych nevedela popadnut od radosti 😀 😀 😀 🙂
toto milujem na Vianociach najviac...ked vidim ako sa deti tesia z tych darcekov 😵

pipka
25. dec 2012

@kikina84 po malych kuskoch rozpracuj v rukach, to krasne zmakne a potom rozvalkas 😉

kikina84
25. dec 2012

@pipka dakujem 🙂

pristela
25. dec 2012

@kikina84 mozes tie kusky aj nahriat v mikrotrtke , pojde ti to pak lahsie miesit 😉

ajka82
26. dec 2012

myslim, ze na tento rok uz padla ak nahodou este nieco u nasich pre rodinu nebudem robit 😉 kvety som fotila v chladnicke, take su naozaj farby...pri ziarovke sa blbo foti, ale zajtra sa zobudime a cestujeme...tortusu berem so sebou byvalej spoluziacke do TN cestou... kedze nevedela tam v okoli na zajtra nikoho ochotneho zohnat, kto by jej upiekol

timonko
26. dec 2012

trocha smiesna ruza, ale zlepsujem sa 😉

janula.h
26. dec 2012

jednodňová rýchlovka 😉

pristela
26. dec 2012

moj druhy mickey za vikend 😅 robený podla foto čo mi zaslali , a tu druhu chceli len bielu, neozdobenu, slo im len o chut, to pre tu babicku co bola z nemaslovej plnky cela paf 😀 😀 zlatáá 😵

jakelina
26. dec 2012

@pristela krásné obě, ta s Mickym je úžasná 😉

mimcak
26. dec 2012

Tak baby vidím,že nie som sama čo pečie aj teraz cez sviatky. 😉 Tak pridávam svoju aj na mňa už došla Kittyna 🙂 . A ešte jednu tortušu na piatok a končím na tento rok 🙂

mimcak
26. dec 2012

Inak baby deti dostali od ježiška plastelinu s pomôckami a ja som to hneď využila a použila som ich ozdobný valček 😉 na ktorom boli kačičky ,macko a stopy taký detský motív velmi pekný.Na foto to nieje vidieť,ale inak pekne to ukázalo v skutočnosti na torte. 🙂

mata_murkova
26. dec 2012

ahojte maminy. prosim vas o radu. moja drnda ma na silvestra 2 narodeniny a rada by som upiekla tortu z ktorej vsetci padnu na rit🙂 a chcem sa teda poradit aky korpus a plnky by ste mi poradili lebo neviem co k comu pasuje. chcela som robit poschodovu s krtkom a skusit aj salko krem. dakujem vam babulky za kazdu radu 🙂

nika1985
26. dec 2012

@mata_murkova ked chces skusat salko tak by som skusila asi rafaelo krem s mandarinkami

mata_murkova
26. dec 2012

@nika1985 a padnu z toho vsetci na rit? 😀 totiz moja svokra je moc dobra kucharka a rada by som ulahodila aj jej 🙂 k rafaelo kremu sa hodi aky korpus?

nika1985
26. dec 2012

babule len taky postrech co si davate mena na fotky tak to skuste dat nejako cez tortusku ako to robi napr.pristelka lebo ten kto chce lahko oreze ked je meno niekde v pravom rohy.. 🙂

chudadka
26. dec 2012

Ahojte tortickarky!Baby co pekavate tortu husenicu,alebo stonozku,poradte kde zozenie misky na u pecenie korpusov.U nas v PU ich nikde nemaju a chcem ju robit drobcom na narodky.Prosim poradte ☹

pristela
26. dec 2012

@mata_murkova ale to mas strasne tazke, aby padli na riť 😀 , to záleži co im chuti , holky tu hodne chvalili ten rafaelo co ti radi @nika1985 😵 ale mna teda absolut neoslovil, nechutil mi a dokonca zbytok co zostal som aj vyhodila 😕 ani zákazníčke nechutil a ani nam doma, ale je tu mnooooho dievcat na MK ktore ho zbožnuju, takze to mas cele o chuti 😵

pristela
26. dec 2012

@jakelina andelicka dakujem 😵 😵

janula.h
26. dec 2012

a druhá pre susedku 🙂

anibas
26. dec 2012

@mata_murkova Rafaelo je dobré s ananásom 😉 😉 😉 alebo šľahačkovo-jogurtový s malinami 😉 niekto má rád čisto čokoládové - neexistuje univerzálna chuť !! a dôležitá je aj farebná kombinácia korpusu a plnky 😉 😉