Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzmor002
15. jan 2013

No skupina funguje systémom ako na facebooku, myslím, že tam je to potom trochu prehladnejšie ako takto. Ale samozrejme je na každej z Vás, či sa pridá alebo nie, to len aby ste vedeli, že niečo také je. A s týmíi albumami, vraj sa zmenili pravidlá na MK a obsah sa rozšíril na všetko, čo žienky robia vo voľnom čase, takže už by albumy s tortičkami nemali byť problém a boli by inšpiráciou pre ostatné. 🙂

micmo
15. jan 2013

@pristela aha,tak to byl fakt velký 😀 Já potřebují nějaký do 3kg,tak to skusim nějak propocitat . Děkuji za radu,jsi moc hodna!!!

kacenika
15. jan 2013

ahojte,
dakujem vsetkym za pacitka - moooc potesili 🙂
Vsetky vase nove vytvory su prekrasne, kocham sa so spadnutou sankou 😀 😀
Dievcata, mam objednavku na tortu Malinu (3D) - prosim neviete ako by som to mohla urobit? Bude to mala torta (cca 18 - 20 cm priemer)... Z guliciek fondanu sa mi to zda zbytocne plytvanie 😒 , myslite, ze keby som napr. polepila piskoty a potom nejako potiahla, ze by to islo 😅 ?
A este ak by ste mali nejake inspiracie pre maleho chlapceka s pandou 😉 Vopred dakujem 😵

muffinka8
15. jan 2013

@zuzmor002 hmm, podľa mňa je táto téma super a keď je súkromná, tak je to také obmedzujúce ... predsa len sem môže každý prispieť, každý každého inšpirovať ... ja napríklad nepečiem veľa, len tak pre rodinu, ale dala som sem zopár zaujímavých postupov čo som našla a pomohlo to aspoň jednej. A možno by som sa aj rada k vám pridala, ale album si tu zakladať nebudem.
A tu, je to možno občas trochu neprehľadné, ale stále sa nájde niekto kto má práve čas a pomôže či odpovie na nejakú zvedavú otázku.

sisix
15. jan 2013

Ahojky, znate a mate zkusenost s temito barvickami???? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=61001060&ta... diky

pralinka25
15. jan 2013

@kacenika alebo spi sprav z puncoviny gulicky co ti ostane z odrezkov a tak potiahni

kacenika
15. jan 2013

@pralinka25 dakujem aj to ma uz napadlo, len ja som este nic okrem kruhovej torty nepotahovala 😅 a neviem ci sa mi to trosku nestlaci (nezdeformuje) pri zehleni ... co myslis 😉 ?
@zuzmor002 aj ja si myslim ze tato tema je super prave preto ze nie je sukromna 😉.. Dievcata pomozu uplne kazdemu hoci aj jednorazovo, fotky torticiek sem daju tiez 🙂

dada2007
15. jan 2013

@pristela presne.....ledva stíham tu .......a ozaj moja, dnes som bola v tortovom....som si kupila tú belobu 😉 aj štetec jeden špeci-mini pidi na tie číselká na klávesoch 😝

dada2007
15. jan 2013

a napadlo ma.....že som asi nedalal sobotné tortičky......tak páči sa.....

pralinka25
15. jan 2013

@kacenika no malinu moc zehlickovat netreba myslim tam nevadi ked to nebude stopro hladke. myslim ze ked to dobre stuhne v chladnicke pojde to v pohode

zuzmor002
15. jan 2013

Babenky, to je na Vás, určite aj tu je to super a ako sa rozhodnete, nechám na Vás! 🙂 🙂 🙂

pristela
15. jan 2013

@dada2007 cicus co to mas za abecedu????????????? 😕

dm1
15. jan 2013

@zuzmor002 a kde su tu vlastne tie skupiny?

mariann2
15. jan 2013

@pristela presne toto som sa chcela @dada2007 opýtať, pekná abeceda

pipka
15. jan 2013

@dada2007 veru...ja mam detto otazku, presne taku abecedu zhanam...kde si kupila? 😕

lamps
15. jan 2013

@pristela
@mariann2
@pipka mám pocit, že je to taká umelá abeceda z českého mmb aj ja ju mám ak ma oči neklamú 😀 😀 😀 na tejto čerešničkovej som ju použila, je to ono nie?

pipka
15. jan 2013

@lamps ano ano, vyzera ze je to ona 😉 ja som ju este nikde nevidela...da sa aj u nas niekde objednat? 😕

dada2007
15. jan 2013

@pristela @mariann2 @pipka ženy , ved ju mám od začiatku 😕 .....už na veľa tortách som ju veru mala a výhoda je, že vyvaľkám hmotu, vykrojím a mám písmenká......nemusím ako pri tých lištových s foliou sa zdržovať 😝

tu je link.....

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12095822&tab=0

pipka
15. jan 2013

@dada2007 pokladik 😉 vidis, ty ju mas od zaciatku a my aku novinku sme teraz objavili 😅 😀

lamps
15. jan 2013

@pipka Dadka bola rýchlejšia 😀 dala link

dada2007
15. jan 2013

@pipka to patrí medzi moje prvotinky........táto abeceda a pár vypichovačov kvetinkových od tohto z MMB..........kokos......to bolo radosti....... 😅 😅 😅 😅

dada2007
15. jan 2013

@lamps 😉

lamps
15. jan 2013

@dada2007 aj mne sa s ňou veľmi dobre robí 😅

mamina1978
15. jan 2013

@jakelina nadherna farma 😵 😵 😵 mam ulozene obi dve a ako tak na ne pozeram, na tej druhej je ta kravicka este dokonalejsia a prasiatka krasne ruzovucke........... na prvej zase maju husicky nadherne zobaciky....... No nedalo mi neulozit si obe 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dada2007
15. jan 2013

@lamps len sa mi na A odlomil kusok.....ale nechávam to tak, nevyrezávam to......

pipka
15. jan 2013

@dada2007 uuuz som si objednala 😀 akurat na foto n ie je P a R tak dufam, ze v balicku budu 😅 😉

pristela
15. jan 2013

@dada2007 ked ja som si všimla tvoje torty až teď 😝 😀 😀 😀 😀 😀

zuzmor002
15. jan 2013

@dm1 na úvodnej strane MK si klikneš na Priatelia a obľúbené a v ľavom stĺpčeku si nájdeš Zoznam skupín a tam skupinu Tortičkárky. 🙂

dm1
15. jan 2013

@zuzmor002 uz som to nasla len vidim ze tam sa neda nakuknut len tak musis sa pridat k skupine :p

dada2007
15. jan 2013

@pristela mám sa oduť??????? trápka trápna.......