Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
15. jan 2013

@dada2007 nééé, až zajtra 😀 , este skočim k tebe po tie lieky 😀 😀 😀 😀 a donesiem ti aj bábo 😵

jakelina
15. jan 2013

@mamina1978 děkuji moc, chtěla jsem ji udělat trošku jinou než tu první, to by mě nebavilo všechno úplně stejné. Jsi hodná, mám radost, že se líbí. 😉

dada2007
15. jan 2013

@pristela pcheeeee

pristela
15. jan 2013

@dada2007 aj ja ťa silno lúúúbim 😵 😀

dada2007
15. jan 2013

@pristela pcheeeee

mimcak
15. jan 2013

baby potrebujem radu. korpus mramorový,pribinak plnka + jahody.Nemá mať viac ako 4kg,ale pre dvanásť osob. 😝 aký piemer formy mám použiť? Nemáte niekto odskúšané

jakelina
15. jan 2013

@mimcak 26 cm???Ale nejsem si jistá 😀 😀

daria77
15. jan 2013

Ahojte šikovné žienky 🙂uf dlho som rozmýšľala,či sem napíšem,predsa už mi to pripadá večnosť,čo som tu bola 😅 ,teda skôr prispela 😕 aspoň sa vždy pokochám vašimi krásnymi výtvormi 🙂 upiekla som zatiaľ len 14 tortičiek alebo už 14? 😀 a teda s vašimi nádherami sa nedajú ani zrovnávať 😉 ale nevzdávam sa ,idem bojovať ďalej a časom mi to snáď pôjde lepšie 🙂...a tu sú posledné 4(len pre rodinu )

mimcak
15. jan 2013

@jakelina Ďakujem 😉

dm1
15. jan 2013

@zuzmor002 tak som nahliadla a akosi nevidim v tej skupine ziadne pozitiva - niesu tam zvlast albumy pre skupinu takze torticky sa aj tak "stratia" dole pod aktualnymi prispevkami. Navyse tam nevidim kde sa daju dat recepty a tak aby si ich aj vedela dohladat lepsie je podla mna samostatna skupina na recepty, dalsia na postupy a jedna volna diskusia tu....

lamps
15. jan 2013

@mimcak 26 cm forma 🙂

dm1
15. jan 2013

takze mam prvy vysledok @rapunzel @pristela - cinske formy na krajku + sugarveil. nie je to bohvie co ale podla mna to pojde. ta mensia urcite je to trosku hrubsi vzor. Dobre by podla mna bolo streknut ju carlexom alebo jemnulinko olejom aby to slo lepsie von ale bola som aj dost nedockava je to len po 3 hodinach schnutia tak sa mi to trochu tahalo. Ta jemnejsia nesla veru vobec dobre ale s tym carlexom by to mohlo ist. Hlavny problem je ze ta origos co mam na na krajoch taky trosku hustejsi vzor takze sa to lahsie za to chyti a potiahne proste je to za co tahat toto je jemne uz odzaciatku. Este mam trosku zarobene tak zajtra skusim zas

pristela
15. jan 2013

@dm1 ooo , dobre to vypadaaaaa 😀 asi setrim na sugarveil 😀 😀 šikovna si !!!

tinamk
15. jan 2013

Dievcata dakujem vam za rady a este sa chcem spytat ako malujete tu travicku okolo torty?

florentina
15. jan 2013

@dm1 navíc to vypadá, že skupiny opět nejsou mezinárodní, tudíž já na českém koníkovi se k nim nedostanu. Vím, že je to něco jiného než soukromé skupiny, ale ty taky nejsou mezinárodní a protože na jednu na slovenském koníkovi chodím, tak uporoznění sice chodí, ale do oblíbených jí tu nepřidam a musím se pokaždé hlásit znovu a je to celkově otrava. @zuzmor002 nebo je tam nějaká volba pro oba koníky a ty jsi tam chtěla jen slovenské dortařky?

anibas
15. jan 2013

tak som to spočítala - mám svoj účet na 8 cukrárskych stránkach ( www + FB) ASI STAČÍ ??? 😀 😀

pristela
15. jan 2013

@anibas Sabi , nebuď skromná !!!!!!!!

jenie123
15. jan 2013

Ahojte babule.. jeeee, vy ste toho popisali.. idem vas precitat a pridam vam sem jednu rychlovku.. vcera si ju kamoska objednala a dnes si pre nu bola.. takze ziadny zazrak.. ;))) cokoladova s malinami..

pipka
15. jan 2013

@anibas sabi podla mna maaaalo, mala by si pridat 😀 😀 😀

janula.h
15. jan 2013

@anibas nooooooo čo ja viem a neurobíme si my nejakú?? stránku??

zuzmor002
15. jan 2013

@dm1 Ešte to len začína, takže aj ja to len spoznávam ako to v skupinkách funguje, len je to zase niečo iné, každý si samozrejme môže zvoliť čo mu lepšie pasuje. Mne sa na tom zase lepšie páči to, že sa tam dajú komentovať jednotlivé príspevky a zapojiť sa do toho čo chcem, keď si prečítam úvodný príspevok a komentovať ten konkrétny. Tu mám pocit, že sa mi ťažko zapája, musím prelúskať aj niekoľko strán, aby som vedela o čom a nejako sa mi tu nedarí zapojiť. Tie, čo ste tu dávnejšie už to možno beriete inak a zase Vám lepšie vyhovuje to, ako je to tu. Takže je to asi individuálne. 🙂 A ozaj, krásna krajka! To máš akú čínsku formu?

zuzmor002
15. jan 2013

@florentina Neviem, či sa tam dá spraviť nejaké prepojenie s českým koníkom, skúsim zistiť. Založiť tú skupinu nebol môj nápad, oslovila ma jedna kočka s tým, že na založenie tej skupinky musíme byť aspoň 3, tak či pôjdem do toho, tak som sa pridala, prečo nie, myslím, že to nemusí byť zlé a kto bude chcieť môže sa pridať a komu to vyhovuje viac tu, nemusí, je to na každom a kto chce môže byť tu aj tam! 😀

zuzmor002
15. jan 2013

@mimcak ja by som tiež volila 26 cm 🙂

jenie123
15. jan 2013

@zuzmor002 vies, ze som fanusickou tvojich tort na fb.. 🙂)) som z vedlajsieho mesta.. 🙂

zuzmor002
15. jan 2013

@jenie123 Jééj, tak to neviem! 🙂

jenie123
15. jan 2013

@zuzmor002 svet je maly.. 🙂

nika1985
15. jan 2013

ahotje babulky tak konecne som vas docitala na toto sa najviac tesim ked prideme domov a som bez netu asi som uz zavislak musim sa Vam pochvalit mam novy zlepsovak teda uz to tu niekto raz tusim spomenul ze sa da urobit valcek aj z vodarenskej trubky ja som tolko otravovala mm ze ma uz nevladal pocuvat a isiel hladat 😉 taka som bola rada posledne dve torty su robene s tym este tomu chyba par vylepseni ale stale lepsie ako ten tupenware valcek 😠
a k teme som rada ze stiham aspon toto malo sa zapajam lebo vsetko citam az v noci a mam pocit ze na vsetky otazky uz bolo zodpovedane ale hadam casom bude mala viac samostatnejsia a pojde to.

dm1
15. jan 2013

@zuzmor002 jasne kazdej nieco ine vyhovuje ;). Ale je pravda co pisala @anibas ja uz som v tolkych skupinach tortovych ze to absolutne nestiham veru ani sledovat neito este vsade prispievat 😝.

je to tato forma cinska vacsia co sa mi moc nedari http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=59713981&tab=1 a ta mensia
tato len u cinana lacnejsia http://www.webareal.sk/formy-na-pecenie/eshop/8...

dadka212
15. jan 2013

mňa tiež jedna kočka oslovila, či to nezaložím s ňou, potrebovala aby boli 3 zakladajúce, hovorím, že je mi to jedno ale asi to stíhať nebudem 😅 ...vraj to nevadí...no ja až teraz čítam, že je to už založené ani som o tom nevedela 😅

dm1
15. jan 2013

@dadka212 sak som pozerala ze dadka admin ze si asi superzena ked to chces stihat 😀