Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
22. jan 2013

@florentina ja to robim tak, ze si pri zatlacovani namacam prst do solamylu a ide to uplne super., potom mozes uz iba oprasit ten solamyl stetcom.

mamamajka
22. jan 2013

@dadka212 Takže to treba obaliť aj s tým papierom?? Hmmm, to mi fakt nenapadlo, ďakujem 🙂 A Stačí čistá rozpustená čokoláda?? Alebo je v nej pridaná cera alebo tak niečo...

dadka212
22. jan 2013

@mamamajka ano presne tak...ja som nepridala nič, zabudla som kúpiť 😀

mamamajka
22. jan 2013

@dadka212 Tak ďakujem 🙂 A... Viem že som otravná ale keby som chcela použiť čokotransfer nejaký farebný, mám ho položiť na papier a spolu zaliať čokoládou?? Pôjde to? Že by som to potom naraz s papierom stiahla...

elienka
22. jan 2013

@vecernicci jasne že foto bude, len dorábam DPHčky termín tlačí, tak nemám moc čas, ale polepším sa

pipka
22. jan 2013

@pristela vies co moja...mam krošnu na deti...tam si ta supnem 😀 😀 😀

pristela
22. jan 2013

@pipka porada, to mozem aj ihličky obuť 😝

dadka212
22. jan 2013

@mamamajka na čokotransfer naleješ čokoládu, ale musí byť určitej teploty nie horúca ani studená a tým čokotransferom to pričapíš na tortu to je taká folia tvrdšia...

pipka
22. jan 2013

@pristela pre mna... aj baletne črievicky 😀 😀 😀 😅

rapunzel1
22. jan 2013

@nika1985
@pralinka25 ńaozaj to zdravie je naj... som zvedavá ako pôjdem do práce, keď budú takto stále chorí, veď ma vyrazia po mesiaci....alebo budeme žiť z lásky 😝

pralinka25
22. jan 2013

@rapunzel1 vsak toto je velky problem a este vacsi ze nikoho nic nezaujima ☹ ale tak prajem vam nech z toho "vyrastu" nech sa to poriesi nech su zdravucke

gabina275s
22. jan 2013

@vecernicci pekné, a ja behám u nás po vietnamcoch a tie silikonové nike nemajú no des

rapunzel1
23. jan 2013

@pralinka25 ďakujem aj za drobcov....

nika1985
23. jan 2013

Ahojte babule nechcete niektora z okolia Topolcian,Piestan smartflex velvet 1,4 ceresna ja som si kupila este v decembri lebo som sa bala ze mi nevinde teraz nejako nepeciem a bojim sa aby som to do zaruky minula zaruka je do 16.4 samozrejme je nenacaty. Prosim IP

florentina
23. jan 2013

Holky už jste někdy zrušily objednávku? Já jsme dnes úplně v pr.... V noci se mi udělalo zle, nevím co to je, mudr je až odpo, ale vypadá to na nějaký zánět močáku či vaječníků...bolí to a stát se s tím moc nedá. Navíc do pátku mám daně a to musím nějak dodělat i přes to. Přes den s dcerkou, takže pracuji jen večer až v noci. V sobotu jsem měla dělat dva dorty. Jeden do rodiny, tak ty to musí pochopit, ale druhý na zakázku, tu pandu, včera jsem jim potvrdila, že to beru a dnes bych to asi měla zrušit...chjo. Nechce se mi, je to hrozně blbé, ale nevím jak jinak. Zvládla bych to asi jen s nějakými následky a to se mi nechce. Zase je to za pár dní, třeba už mi bude lépe, ale když jsem to říkala manželovi, tak mi řekl, že jsem se zbláznila, že se na to mám vykašlat. Navíc bude v sobotu pracovně na Slovensku a ani teď nemůže zůstat z práce doma, aby mi pomohl, takže asi má pravdu, ale jsem z toho docela zoufalá.

dm1
23. jan 2013

@florentina ja som rusila 2x... ked zomrel svagor to boli 2 pre susedov a potom teraz po operacii ked boli komplikacie. ono aj teraz beriem objednavky aj ked neviem co bude po zdravotnej stranke... skore uzdravenie prajem

jakelina
23. jan 2013

@florentina já jsem zatím nerušila, ale určitě mě to taky někdy čeká. Zavolej a řekni, že jsi onemocněla a každý normání člověk to musí pochopit.

eeffka
23. jan 2013

ahojte chcem si dat urobit takuto tortu, neviete mi z praxe odhadnut kolko to vazi? dakujem

mamina1978
23. jan 2013

@eeffka Toto je torticka od @dadka212 ona ti to bude vediet povedat uplne presne 😉 🙂

adrika202
23. jan 2013
eeffka
23. jan 2013

@mamina1978 jej super za info, som nasla na nete

mamina1978
23. jan 2013

@florentina Moja zrus tu objednavku ........... ak su to normalny ludia urcite to pochopia. Ved zdravie je prednejsie ako daka torta. Viem ,ze ti je to luto, no musis mysliet v prvom rade na seba. A ako dodatok .....oni by urcite neboli spokojny z odflaknutou tortickou, ked mas take bolesti a citis sa zle. Posielam vela sil a prajem ti skore uzdravenie. 😉 🙂

eeffka
23. jan 2013

@florentina samozrejme zrus, cim skor, aby mali cas na najdenie nahrady, mne tak tiez zrusili a pochopila som to, ved to nerusis z pleziru.

zuzana92101
23. jan 2013

@eeffka Treba sa spytat Dadky212, to je jej torticka, nie? 😉

eeffka
23. jan 2013

@zuzana92101 ved cakam 🙂 ze sa ozve , asi maka

dada2007
23. jan 2013

@nika1985 písala som ti IP........daj mi prosím vedieť!......dík

alexandrakocikova
23. jan 2013

@dadka212 mnam,vyzera priam bozsky.tu cokoladu aku pouzivas? A pri rozpustani nechavas len samotnu cokoladku?

maznacik007
23. jan 2013

@aduskatt takze odkaz od manzela Torta bola vyborna, chutila vsetkych. Dakujem.

Skoda ze sme mi doma nemohli ochutnat, nevadi objedname si nabuduce domov pre nas na oslavu. 😉

aduskatt
23. jan 2013

@maznacik007 dakujem, bolo mi potesenim, pozdravujem. 🙂

blcha
23. jan 2013

ahojte zasa sa idem vypytovat ale chcela by som si kupit neaku vypichovacky listy zistila som ze ziadne nemam vsetko robim vzdy rucne tak mi poradte neaky dobry intrenetovy obchod a hlavne neake vhodne listky co potom dokazem aj vyuzit dakujem 😉