Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
28. jan 2013
pristela
28. jan 2013

holky pekne prosim o inspiracky na krtka ako sa plava dole vodou v dáždniku , na google som uz mrkala a cz aj sk ale pacila sa mi tam len jedna 😕 mala by byt poschodova ale malicka , ja viem ze niekto z vas robil ale uz nepamataaaaaaam ☹

a este prosim vas inspiracie na nejaku tortu pre chalana 14rokov , ale take nieco neskutocne, co si mozte na tom nieco vyskusat, moze byt aj s konstrukciou, take ako tie americke torty 😀

lokalistin
28. jan 2013

@lawli dakujem ti

pipka
28. jan 2013

@pristela aj ja si prosiiim krtka..ale moj musi sediet na stolicke 😅 😀 😀 a okolo musia byt lentilkove kvietky 😀 co zvladnem, na to inspiracku nepotrebujem 😅 😅 😀 😀 😀

robil niekto krtka na stolicke? 😕 😅

something
28. jan 2013

Ahojte. Potrebujem radu, nidky so nejak velmi nepiekla ale chcem urobit tortu, obycajnu okruhlu a chcem taky ten pekny rovny povrchu.Cim sa tie torty potahuju a co ide po nich? dakujem

lencza
28. jan 2013

ahoj, jdu si pro radu

nedělala jste některá dort pro truhláře? potřebovala bych nějakou inspiraci

aduskatt
28. jan 2013

@something nerozumiem, co sa pytas .......co myslis tym co ide po nich?

dm1
28. jan 2013

@pristela dadka robila taku s dazdnikom ale nebol v nom krtko tusim. aj ja som robila ale v dazdniku bola zabka tusim

dm1
28. jan 2013

@something potahuju sa potahovou hmotou bud doma robenou alebo kupovanou. Z kupovanych odporucam smartflex velvet a doma sa robi napr. hmota z cukrikov MMF sa vola recept je na prvej strane tejto diskusie
Ak myslis co pod potah tak jedine krem s maslom nie slahacka, tvaroh, pudingove kremy

pristela
28. jan 2013

@dm1 oo, idem sliediť ku vam 😅

zuzana92101
28. jan 2013

Zienky, ja zase potrebujem tortu pre 10r chalana, podmienka len farba...modra. Ale co ma taky 10r chalanisko rad, to netusim.

dm1
28. jan 2013

@zuzana92101 ta je krasna 😵

dm1
28. jan 2013

@zuzana92101 hmm to sa veru tazko radi ked clovek nevie co ma rad 😒 . Skus vyzistit bez toho tazko to je taky vek ze ozaj tie zaluby mozu byt rozne.... od sportu az po PC a pdobne

jenie123
28. jan 2013

@pipka nerobila som, len mam tuto jednu ulozenu:

zuzana92101
28. jan 2013

@dm1 ved to...jeho babka mi nevedela povedat, len nech je chlapcenska a modra 😀. A potom, porad si sam...

pristela
28. jan 2013

@lawli jo presne tuto mi poslali akoze taku chcu ale nakoniec poschodku a krajsiu vraj ☹

@dm1 Dadkinu mam ulozenu ale tvoju som nenasla a tak som skuuulila 😀

zuzana92101
28. jan 2013

@lawli tu som aj ja nasla...vela ich "v ponuke" nie je 😉. @pristela Zanetka, ty si sikula, nieco nove vymyslis, a niecim uzasnym nas prekvapis, ze nam sanky padnu.
😝

lawli
28. jan 2013

@pristela hmmm ...tak to ti neviem ,šak táto je pekná a do poschodky by som to dala tak ,že to poschodie by som posunula do zadu a inak to isté...no neviem inak ti neporadím ...o inej neviem ,ani ujo google nenašiel... 😀

something
28. jan 2013

@dm1 Presne to som myslela, ze co pod nich, ze to maslo. A musi tam ist nieco pod to? Nemoze to ist len to cesto? Dakujem

lawli
28. jan 2013

@zuzana92101 tak tak a presne do bodky si to napísala , @pristela Žanetka je šikuľka ona to dá 😵 😵 😵 😵 už teraz sa teším na výsledok 😉

alex87
28. jan 2013

@jakelina dakujem pekne 🙂

lawli
28. jan 2013

@something ak to chceš mať pekné rovné a hladké ,tak asi áno...toho másla tam dáš len trochu na zarovnanie nerovnosti 😉 niektoré kočky dávajú džem ,nutelu ,odrezky zmiešané s plnkou (ale tak ako písala dm1 ,vyhni sa tým čo topia poťah) ...

lawli
28. jan 2013

@zuzana92101 čo sa týka tvojej tortičky pre 10 ročného chalana ,tak si aspň prezisti aké rozprávky (ak vôbec) pozerá... 🙂

eliska22
28. jan 2013

baby mám požiadavku na orechovú plnku, hľadám, hľadám a nič sa mi nepozdáva, nikdy som takú nerobila a neviem si predstaviť tú chut 😝 ak mi poradíte budem rada...

florentina
28. jan 2013

@gabina275s @jakelina @vecernicci holky děkuji za rady ohledně podložky...karton byl nakonec prima!

jakelina
28. jan 2013

@zuzana92101 nádherný dortík 😉

florentina
28. jan 2013

Kung fu panda - 3,2kg, čokokorpus, pribiňák, broskve, marcipán...první vyřezávaný obrázek a šlo to rychle...děkuji @jakelina a @pristela za rady jak na to.

alex87
28. jan 2013

@pristela mne osobne sa velmi pacila tato tak som si ju ulozila ale na tej druhej mas toho krtka ako plava v dazdniku dole vodou aspon obrazok...dufam ze som pomohla. 🙂

zuzana92101
28. jan 2013

@lawli volala som jeho babke, ta to objednavala...nevieeee, ze len za pc sedi 😀, ale potom ju napadlo, ze po byte beha s lietadlami a helikopterami, tak mozno nieco take. 😉 Uz mam aspon smer...