Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
7. feb 2013

Takovej ujetej. 😀 😀 Svetly korpus a krem hrk hrk (broskev)

lamps
7. feb 2013

@vlada111 nie, žiadne upozornenie v návode nebolo. A som rozhodnutá, že sa nedám, uvidím, čo si vymyslia, ale predpokladám, že reklamácií na ne majú dosť, keďže ani ich nepotrebovala vidieť a už objednávala nové kusy. Ja som jej ich poslala a potom mi volala, že je to naša chyba 😠 😠 😠 podľa nej sme sa mali na tie stoličky len pozerať a v žiadnom prípade sme ich nemali chytať za operadlo 😝 😝 😝

luciahromadkova
7. feb 2013

@pipka v pohode, aj by sme sa mohli stretnut v dubravke chodim tam z drobcom kazdy den von. a co by si chcela ak by mali, kolko ks? napis a dam ti zajtra vediet, moze byt?

pipka
7. feb 2013

@luciahromadkova dvoje maliny a dve lesne zmesi 😉

luciahromadkova
7. feb 2013

@pipka ok, zajtra napisem 🙂

lucula73
7. feb 2013

@pipka Janka,ja som si raz s dovolením uložila tvoju tortičku,takú kocku bežovo tmavohnedú........prosím ťa,tú tmavo hnedú si ako nafarbila?normálne gelovkou?mám robiť niečo podobné,ale tú hnedú neviem ako? 😕
ďakujem 🙂

anibas
7. feb 2013

@pristela jednoznačne MIX kvetov - veľké lupene na drotiku ti zaberú viac miesta, odľahčia vzhľad torty a môžeš urobiť aj konárik listov

pristela
7. feb 2013

Baby som víííítez !!!!!!!!!!!!!!! ......... objednavka : trojposchodová torta , krabice štvorcové , pribinacik s ovocím, váha 3kg !!!!!! Nááá skúste ma niekto tromfnúť !!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dada2007
7. feb 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
7. feb 2013

@pristela Žanetka, ty si jednoducho neprekonateľná 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lentilka135
7. feb 2013

Poprosím o radu, recept ako spraviť čokoládovo-pomarančový krém. ĎAKUJEM!

blcha
7. feb 2013

@pristela vrchnu mozes dat velkost krabice od zapaliek 😀 😀 😀

gabina275s
7. feb 2013

ahojte, potrebujem radu, miešam farbu modrú a mám ju stále slabo tmavú, potrebujem námornícku tmavomodrú, robím čapicu, 🙄 a nemám takú modrú, fnuk, neviete mi poradiť, ako namiešam takú tmavú modrú? dakujem za radu

muffinka8
7. feb 2013

@pristela kokso ja nechápem čo majú ľudia s tou váhou 😝 tortu zjedia tak či tak a určite si nepovedia, že napríklad im chýbalo pol kila, alebo že mali 200g navyše 😠 to si aj bežne jedlo doma takto vážia? Šak nech rovno povedia, že chcú tortu za 30€ ...

jakelina
7. feb 2013

@gabina275s přidej štipku černé

vlada111
7. feb 2013

@pipka to je chyba objednávania. V sortimente to majú, ale vedúce sú telce 😠

jakelina
7. feb 2013

@pristela no já ti to první místo s radostí přenechám. Dnes krémuju tříkilovou dortu, bez potažení má teď 2,3 kila a je to prcek. Normálně jsem měla strach, že to pak nebude mít ani tři kila. A úúúúúúúúúúúžasná objednávka. Spiderman, poslali mi zase předlohu, tak takového přesně chtějí, jsem hodinu hledala na internetu obrázek, podle kterého ho vyřežu z hmoty. Nemá naštěstí ty černé čárky, jenom to je naznačené kosticí, tak to je rychlovka, jenom dvě barvy a hotovo. 😀 😀 To se fakt vyřádím 😀 😀 😀 Miluju takové kreativní objednávky 😝 😀 😝 😀

gabina275s
7. feb 2013

@pristela som si prečítala, že dobrá objednávka, mne dnes volala kámoška nech jej pomôžem spraviť tortu, čiže príde ku mne spravíme a hotovo, a samnozrejme ked som povedala že ok, čo už, tak mi poslala obrázok akú a hned toho využila a chce 2 poschodovú a ja že čo už, a ona že však suroviny si donesie a hned mi oznámila, že vlastne ešte jednu, do školky, lebo je to trend, tak asi zadara robím dvojposchodovú + jednu okrúhlu aby vydala pre 22 detí, no budúci týždeň bude veselý vlastne to chce na 22 a to chcela, nech ju odpečeme v piatok poobede, a do noci spravíme ,ale to som jej vyhovorila , lebo ked chce poschodovú musí deň aspoň postáť no hotovo ty trojposchodovú s drahými plnkami isto do 30e a ja budem u mna doma asistovať a dúfam ,že nie zadarmo, no podaj prst , stiahneme celú ruku 😝

gabina275s
7. feb 2013

@jakelina idem skúsiť dík

jakelina
7. feb 2013

@gabina275s no to tak někdy je. Taky jsem pomáhala dělat svatební dort kamarádce, ne poschoďový a přinesla jsem jí i prstýnky, všechny pomůcky z domu a dostala jsem za několik hodin práce čokoládu. 😀 😀 😀 Mně to nemrzí, my jsme u toho kecaly a byla sranda. Alespoň jsem jí udělala nějaké normální podložky, měla nachystaný karton potažený alobalem. No moje nervy 😝 😝

pristela
7. feb 2013

@gabina275s no ak mas kupenu bledo modru farbu tak hmotu nezafarbis na tmavo modru nijak ☹ preto je lepsie kupovat si radsej tmave odtiene, pretoze tie sa daju lahko urobit za bledsie ale naopak ee , ked pridas ciernu budes mat z toho len šedo modru 😖

@gabina275s tiež to más pestre 😅 musim kuk odkial si aj ja by som si doniesla suroviny 😀 😀 😀 ja toho budem mat tiez viac ale dve len za suroviny a ostatne co najmensie , ale nevadíííííí 😀 😀 😀

jakelina
7. feb 2013

@pristela tak to jsem jí s tou černou pěkně blbě poradila, já ji dávám černou do červené i zelené a mám tmavší odstíny, ale modrou jsem nezkoušela. 😒 😒 😒

jakelina
7. feb 2013

@gabina275s tak se omlouvám, jestli se ti to pokašle kvůli mně, tak to je mi líto. 😒 😒

dadka212
7. feb 2013

@pristela nááá tak dám aj ja... dvojposchodová spodné poschodie priemer aspoň 40cm punčové na tom vrchné poschodie 3D mačka z torty čokoládová ale max. 3kg vačšiu vraj nezjedia a aj je to drahé 😅 ....potom dala na 5kg...a teraz zas do 2,5kg a teda mačka môže byť z hmoty čo už má robiť 😀

pristela
7. feb 2013

@jakelina ale prosim ta mozno ma tu spravnu modru a podarí sa 😉 aj ja davam ciernu ale do tych sytejsich , tmavsich odtienov

lucyf
7. feb 2013

poradite mi????kde ,alebo ako pisat na tortu????niejake ozdobne pismo by som potrebovala.... 😒

pristela
7. feb 2013

@dadka212 ach , tu u nas je ale sranda baby 😀 😀 😀 páči sa mi tu s vami 😝 😀 😀

limoncino
7. feb 2013

Dobrý večer, viete mi poradiť, ako vyrobiť ružový krém?
Budem piecť dcére tortu - chce Barbie, ani to neviem, ako dosiahnem aby bola tá sukňa tak pekne zaoblená, rozmýšľala som, že to upečiem v bábovkovej forme a trochu tie obliny zrežem, 😕
Tak privítam akékoľvek rady..
To bolo fajn, keď im stačil pribináčik s piškótami a ovocím. 😀

dadka212
7. feb 2013

@gabina275s 😀 objednávky za milion 😅 ja by som jej povedala, že jej tu tortu radšej upečiem sama za suroviny teda ak je to taká kamoška 😝 ja nenávidím niekoho v kuchyni keď robím, všetci mi lezú na nervy... 😀

vlada111
7. feb 2013

@pipka tvoja je jemnejšia a čistejšia 😉