Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tomynika
11. feb 2013

@dm1 kde neide slahacka

zsuzsu
11. feb 2013

@tomynika mramorovy robim podla tohto : http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t... a robim do 26 jeden a pol az dve davky, zalezi ake velke mam vajcia. No a krem asi ten pribinacik alebo mascarpone, lenze tam idu slahacky, ale s tym mascarpone sa to strati a je neskutocne dobryyyyyyyyyyy aspon pre nas. 😵

dm1
11. feb 2013

@tomynika tak potom bud klasika pudingovy krem, alebo slahany nad parou to moze byt coko alebo vanilka, alebo besamelovy. kuk do druhej temy kde su len recepty
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

do tych najoblubenejsich co kocky pouzivaju ide aj slahacka tak vyber sa dost zuzuje 😝

tomynika
11. feb 2013

@zsuzsu a vies mi doslat recept na pribinacikovy alebo mascarpone?

dm1
11. feb 2013

@tomynika tie recepty su v tej teme co som ti dala link aj pribinacikovy aj mascarpone 😉

tomynika
11. feb 2013

ok idem pozriet vdaka

jakelina
11. feb 2013

@vlada111 moc krásný dortík pro malinkou 😉

zsuzsu
11. feb 2013

@tomynika @dm1 Ti uz sem dala link. Tak tam pokukaj, su to mnamky 😵

blcha
11. feb 2013

babulky tak som si to pekne rozvrhla a na tento vikend si idem zasa robit tortu sama sebe a chcela by som vyskusat krivu dvojposchodovu tak ak mate neake pekne inspiracie sem s nimi potesia ma 😉

blcha
11. feb 2013

este sa chcem poradit chcela by som spravit tento visnovy kram nasla som ho tej druhej teme :Višňový krém
Višne (2 poháre) zleješ, vykôstkuješ. Šťavu doleješ do litra a uvaríš s 2 zlatými klasmi. Ten uvarený puding rozdelíš na polovicu. Do jednej zamiešaš ešte zahorúca višne - ja ich krájam nadrobnoa druhú polovicu necháš vychladnúť. Do tej potom vmiešaš 250g maslo. Na korpus dáš najprv ten višňový maglajz a na to krém.

len ja nemam rada maslove plnky a nechcem tam davat to maslo co namiesto neho? poradite? tvaroh alebo mascarpone co bude dobre?.

patka6
11. feb 2013

@dm1 a ked potrebujem aj šedu farbu, tu si ako spravim? ci musim si ciernu kupit?

ve2
11. feb 2013

@vlada111 Wauuuu ,tá krstinová je nááááádhernááááá 🙂

dm1
11. feb 2013

@patka6 seda je z ciernej pisem tam ze extragelovky cervena a cierna + tie ostatne. ale sedu spravis aj s obycajnej wilton ciernej gelovyk

patka6
11. feb 2013

@dm1 vdaka 🙂

patka6
11. feb 2013

Co myslite je toto narocna torta? Zvladla by som ju ako uplny amater? Ako by som mala postupovat pri nej?

pipka
11. feb 2013

no moj dnesny saso deckam zajtra na karneval a padam piect dalej...tento tyzden sa utortujem 😅 😝 😀
biela piskota, milkakrem a jahody, 3,9 kg

muffinka8
11. feb 2013

@patka6 tá včielka je 3D, ale keď ju spravíš len 2D bude to jednoduchšie. nakresli si ju na výkres, postrihaj na časti a podľa nich vyrežeš hmotu a poskladáš obrázok.

patka6
11. feb 2013

@muffinka8 no to by celkom mohlo ist, i ked mne sa na tom paci hlavne to ze je to 3D, to je ale asi dost narocne vsak?

muffinka8
11. feb 2013

@patka6 hmm, možno ani nie, len to by chcelo buď veľa hmoty a vymodelovať, alebo z punčoviny spraviť sa dá 🙂 ja som len tak uvažovala, že u nás nik neje ani poťahovku tak škoda roboty aj s 3D 😅 😀 😀

vlada111
11. feb 2013

@dm1 tak to budem aj ja do polnoci 😀

muffinka8
11. feb 2013

No môjmu medveďovi malý rozbil golier, tak som musela takto dorábať 😕 a prasa je akurát dorobené. Ešte by som rada nejakú radu, ako spraviť hlavičky aj zozadu guľaté, lebo keď vymodelujem tvár, potom už neviem spraviť tú zadnú časť aby som predok nepokazila a naopak.

vlada111
11. feb 2013

@daducha zase super dielka 🙂

vlada111
11. feb 2013

@dm1 asné Dani. Ďakujem @pristela, bez nej by ten spodok nebolo to pravé 😉 .

jakelina
11. feb 2013

@muffinka8 já si to pokládám na sáček a na lžíci - velkou na polévku.

vlada111
11. feb 2013

@pipka krásny šašo, ty tak ideš dopredu, paráda 😉

vlada111
11. feb 2013

@florentina som to raz videla na jednej torte a musela som to mať 😀 No urobila som si rovnako široké pásy a na urč. miestach som ich stláčala, aby vznikli vankušíky. Dôležité je, aby si to stláčala rovnakou technikou, aby sa rovnako vankušíkovali 😉

svantnerka99
11. feb 2013

Ahojte chcela by som upiecť tortičku synovi na 4 roky viete mi poradiť dáke dobré krémy a cestá?

muffinka8
11. feb 2013

@jakelina jááj 🙂 macovu hlavu som mala aj na lyžičke, ale len na plastovej, tá je síce hlboká, ale potom mi tie kraje prekážali.

mia1111
11. feb 2013

babulky moje, robota - škôlka - choroby, akosi nič nestíham, ale keďže mám doma zasa maróda a teraz spí, tak som si konečne klikla na moju obľúbenú tému na MK a skoro mi oči vypadli, aké nádherné dielka zasa pribudli 😵
@vlada111 - Vladi, moja zlatá, odpadávam, prekráááááááásna torta 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , klobúk dole dievča, že si toto zmákla pri dvoch detičkách 😕 😉 . Neviem, či som videla krajšiu krstinovú, táto Tvoja ma fakt dostala 😉 😵

@pipka - juuuuj, Jani, táto šašovská je úžasná, farebná, milučká, no prekrásna torta, takúto by som raz chcela vedieť aj ja urobiť 😵

viera6
11. feb 2013

@pipka s tvojim dovoleným si ukladám 🙂 je roztomilý 😉