Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
1. mar 2013

ahojte dievcata BRATISLAVA A OKOLIE, kto by mal zaujem ist zajtra na ten Kvetinkovy kurz, napiste mi prosim...volala mi @zuul, ze ona nemoze ist a uz toje zaplatene, skoda by bola nevyuzit to.

mizulienka
1. mar 2013

@zuul Zdeni, aj ja som akurat napisala 😉

lokalistin
1. mar 2013

@jania023 a aku hrubu ju mas WI schne dobre,ja vecer urobim a rano je vyschnute ,len velke hrube veci schnu dlhsie

lokalistin
1. mar 2013

@pipka vcera bo asi den blbec ja som robila peceny caj,mala som nejak moc ovocia a dala som to do truby a isla skypovat s detiskami ked som dotelefonovala, caj zhoreny vykypelo mi to po celej trube a aj do ventilatora, ten mi tam teraz trieska o to,teraz idem k doktorka a ked sa vratim mozem drhnut 😝 😠

jania023
1. mar 2013

@lokalistin uplne tenunke linky..robila som branku na futbalove ihrisko

pipka
1. mar 2013

@zuul @mizulienka skoooda, ze ideme zajtra na oslavu...inak by som isla radaaaaa ☹ 😒

hadam sa mi raz pošťastí a aj kvietky sa naucim tak ako sa patri 😅 😉

pipka
1. mar 2013

@lokalistin moja...no zda sa mi, ze rury vcera asi nespolupracovali 😅 😅 😅 😝 🙄 😀

dnes uz hadam bude lepsie 😉
inak vcera bol ze rizikovy stupen 3-4 no ja som mala pocit, ze aj 10 bolo 😅 😅 😅

dnes uz je len 2, tak duuufam, ze do polnoci vydrzim 😀 😀 😀

patka1987
1. mar 2013

Ahojte, prosim vas nemate nejaky zarucene chutny recept na cup cakes pops, nie pre deti.
Dakujem?

pipka
1. mar 2013

@jania023 a keby si si obalila drotiky a tak to nechala vytvrdnut? aj to lepsie zapichnes do torty 😉

lokalistin
1. mar 2013

@jania023 no ja ked WI vyvalkam a necham 5 minut na stole uz je obschnuta,skus jak pise @pipka obalit drotiky
kuk tu som robila medvedov o pol noci a rano som ich daval na tortu neboli celkom tvrdy,ale natolko obschnuty,ze drzali a to boli velke kusy masy,tak nechapem preco ti to nevytvrdlo asi mas vlhko a zimu v byte,skus to dat asi pol metra od radiatora
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/lokalistin/a...

jakelina
1. mar 2013

@jania023 tak tu jsem neměla, tak nevím jak rychle to schne 😒

libela
1. mar 2013

@jitta ja robím zo želatíny, ale postavičky som ešte neskúšala. možno dnes ba sa aj dalo. len sa bojím, že sa mi to rozpadne. chcem skúsiť pridať aj glycerín, či čo sa to dáva pre väčšiu elasticitu., aby sa mi s tým lepšie pracovalo.

denisak77
1. mar 2013

Ahojte,pridávam 3 tortičky a ešte 2 ma čakajú,nejak sa mi nechce,ale čo už musím to dokončiť.

dm
1. mar 2013

@lucka pisete zlej osobe..ja som dm..ona je dm1

mariann2
1. mar 2013

baby, je pravda, že Najlepšie slovenské torty preložili na piatok 21,30? prečo?

mimcak
1. mar 2013

kočeny neviem či toto poznáte celkom fajn inšpirácie sú tam 😵 http://www.facebook.com/mnamky.recepty

zandanem
1. mar 2013

není tak dokonaly jako od holek tady ... ale snaha byla a snad to i manžel ocení 🙂

mysiatkoo
1. mar 2013

@mizulienka @zuul ja by som sla.... mm sice odpovedal ano s divnym pohladom, ale dolezite je to "ano" 😀 😀

mizulienka
1. mar 2013

@mysiatkoo juj skoda, ze si skor nepovedala, uz to je obsadene 😒

mysiatkoo
1. mar 2013

@mizulienka ok, nic sa nedeje... len teraz som sa dostala k PC ked detvaky pospali 😉 vyriesime to s tou kavou niekedy neskor 😉

kepassa
1. mar 2013

ahojte maminy, dostala som na vas tip, nakolko zhanam bud tortu v tvare prs pre svojho svokra alebo potom slanu tortu k jeho 50tinam, je tu najeka mamina z Kosic /kedze som Kosicanka/, kt. by bola ochotna mi na objednavku takuto torticku urobit? potrebujem ju cca okolo 24.3 nieco na tento sposob vid foto, budem rada ak sa s niekym dohodnem pripadne ak mi mozete dat na niekoho dalej odporucanie /z KE pripadne blizkeho okolia/ dakujeeeem 🙂

aduskatt
1. mar 2013

@mariann2 neviem o tom, ale kedze prelozioli na taku hodinu a den, tak zrejme nebola sledovanost, aku ocakavali

lokalistin
1. mar 2013

@aduskatt tiez si myslim,ze koli sledovanosti,vcera som to citala na fb.Podla mna urobili chybu,ze davali najskor tie americke a potom tieto.Ja som sa minule pytala maminy ci pozerala a povedala mi,ze to prepla,lebo, ked uz videla napr.ten americky stromcek tak tento sa jej nepacil .
A inac ja ked vidim tie slovenske cukrarne , no dovi-dopo.A potom tych 5 ludi na tej oslave,nech sa nehnevaju,ale je to trapne,ale ja to kukam 😀

pipka
1. mar 2013

nuž...dnes to už bolo o máčik lepšie 😵 😵 😵 😎
parížska šlahačka a lesná zmes, 2,6 kg 😉

luciahromadkova
1. mar 2013

dievcata potrebujem abecedu, taku nejaku obycajnu, mam objednavku na tortu policajny znak, aku mam kupit, mam len funky, tak nech kupim s akou sa dobre robi, dakujem za radu

daducha
1. mar 2013

@pipka ze aká pekná 😵 😵 😵 .Chcem sa opytat,aka je to abeceda ? Sa mi moooc paci 😉

pipka
1. mar 2013

@mariann2 netusim preco to prelozili, ale mne to tak viac vyhovuje 😅 😀 ja som to o osmej nestihala 😝 este mi tu decka pobehovali a otravovali furt s niecim 😝 😝 😀 takto budem mat aspon klud 😉

daducha
1. mar 2013

@luciahromadkova taka na ruzovej priesvitnej liste 😀 ,skusim najst link ..

sticker
1. mar 2013

@pipka Zbožňujem takéto "jednoduché" torty... krásna, čistá práca...opäť 😎

eliska22
1. mar 2013

@pipka pekné tortičky, ja tu sedím v robote a už ma prsty svrbia, doma ma čakajú dve torty robiť 😝