Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana92101
14. mar 2013

@anibas ja som dnes robila plnku zo zlateho klasu, ale teda ako som nadavala. Ja som totiz hotovy zlaty klas chladila, miesala, ale potom nevymixovala, ako pises. Iba som to pridavala do vymiesaneho masla s cukrom...no a akeee hrcky, pomoooc. Som to potom pasirovala cez sitko, ale aj tak je to tam vidiet...akoby to bolo z tvarohu.
😒

eliska22
14. mar 2013

@pristela ja teda viem, že ty vieš a si v modelovaní jednička, ale zase kukám a hubu dokorán mám a neviem oči odlepieť od tých tvojich postavičiek 😀

pipka
14. mar 2013

@dada2007 ja som do tej misky robila lienku zo 4 vajec..a vaha bola tusim 3,6 kg..aj s ovocim samozrejme 😉 a tiez s pribinakom 😉

zuzana92101
14. mar 2013

@pristela tak krasne postavicky, moja, dostala som z teba debku normalne. Lebo presne zlatovlasku som robila aj ja, pred asi dvoma tyzdnami...a je zatvorena v spajzi, lebo by sa jej niekto zlakol. Presne ako ty, obrazok predo mnou, plne nasadenie, ale vysledok, deees. Ale vo farbe siat sme sa zhodli 😀 😀 😀 , inac moja je ako po nepodarenej plastike a tvoja naaadherna, kocena...usmev, ocka, vlasky 😉.
A ta hra...ja to nepoznam, ale vyzera to suprovo. Ten vojak...ved je ako vystrihnuty z casopisu, perfektny. Uz sa tesim na finale 😉.

blcha
14. mar 2013

ahojte babulky tak som to neako dobojovala a torta je hotova ale som to z vahou neako blbo odhadla napisala som akurat vcera pankovi ze bude mat tak 5kg mozno viac a ma len 4,5kg snad sa mu nebude zdat mala no a troska mam problem nechapem preco ale sa mi zda ze sa mi topi potah nerozumiem preco pekne cela trorta namaslovana plnka vobec nikde nevytekala vzdy nechavam miesto a radsej dam do krajov viac masla neviem co s tym je len dufam ze to vydrzi
este rozmyslam ze by som mohla upiect taky vacsi korpus na plecha spravit tam pod to neaky podstavec akoze len sa bojim ze by som nedkazala na to tu tortu polozit ze by som ju pokazila inak by som to urcite este dorobila hned by som si nahnala dalsie kilecko 😉 tak teraz neviem 😕

lussy23
14. mar 2013

@lamps parádna je tá rybka
@denuschka7 krásnučké
@jakelina krásne lienočky
@lokalistin nádherné zvieratká

lussy23
14. mar 2013

@blcha krásnučká

mima595
14. mar 2013

ahojte, chcem sa spytat...
tortu som dnes upiekla, naplnila, ale medzitym som si rozmyslela, že ju nebudem potahovat /je iba pre nas/, ale len ju obtriem slahackou a damnavrch maliny...
a teraz moja otazka..nevyschne mi velmi do zajtra vecera v chladnicke??

mam ju už naplnenu zabalit do nejakeho igelitu??? chcela som totiz potriet klasickou 33% slahackou, a doma mam iba rastlinnu...ci nemam vymyslat a potriet hned dnes tou rastlinnou???

dada2007
14. mar 2013

@pipka 😵 😵 😵 😵

zuzana92101
14. mar 2013

tak tu je jedna z tych mojich obavanych kremovych...tu druhu sem ani nedam, lebo takym niecim by sa clovek asi ani chvalit nemal :-P...nuz ale nas zakaznik, nas pan 🙂

zuzana92101
14. mar 2013

@mima595 ja by som ju obalila foliou a zajtra natrela slahackou, nech je to cerstve

lussy23
14. mar 2013

@denuschka7 krásna kočička @ajka82 krásna @pristela to je nádherné

jakelina
14. mar 2013

@zuzana92101 suprová je, máš takovou hezkou hnědou barvu toho krému.

zuzana92101
14. mar 2013

@jakelina dakujem, to je parizsky krem s mascarpone, dala som trosku viac cokolady (tej z lidla)

mrka2
14. mar 2013

@pristela zena, ja uz nemam na teba slov.. nieco uzasne! 😲 😵 😵 😵

jakelina
14. mar 2013

@mima595 já myslím, že se jí nic do rána nestane.

dajna11
14. mar 2013

@anibas šak aj čumím jak vôl
😀

makinka2
14. mar 2013

Dortík pro doktory 🙂

makinka2
14. mar 2013

Dortík pro sestřičky

bambula1307
14. mar 2013

@jakelina suhlasim s @jakelina..torticke sa nic nestane..neokora..ved v chladnicke je vlhko a ked ju obotries slahackou naberie vlhkost..bude enonuno neboj 😀

aduskatt
14. mar 2013

@zuzana92101 krasna tortuska🙂) mnaaam

mysiatkoo
14. mar 2013

@zuzana92101 vyzera prudko jedla 😝

makinka2
14. mar 2013

Holky prosím nějaký ten recept na čokoládová krém (třeba z těch kaštanů) nutně potřebuji, děkujiiiiiiiiiiii 🙂 🙂

denuschka7
14. mar 2013

@anibas aj nad tou som rozmyslala, ale ten recept co je iba salko-karamel a maslo sa mi nepozdava... 😒

aduskatt
14. mar 2013

@denuschka7 ja som robila karamelovy zo smotany, bielej cokolady a karameloveho salka

denuschka7
14. mar 2013

@makinka2´ahoj, ja robim tento ...je jednoduchy a vsetci mi ho chvalia... 0,75 l mlieko, 3 čoko pudingy, 120g cukor (uvarit husty puding), donho potom vmiesat 150g rozpustenej horkej čokolády (ja som dala 200g – nech je to take cokoladovejsie). Ked to vychladne dat 1 maslo (250g)...
🙂

vlada111
14. mar 2013

@heni79 my tu bývame. jednu ulicu pod Jaffom 😀

denuschka7
14. mar 2013

@aduskatt len zakaznicka nechce cokoladu ani ovocie... 😒

aduskatt
14. mar 2013

@denuschka7 biela cokolada jej vadi tiez?......tak potom smotana, mascarpone a karamelove salko

makinka2
14. mar 2013

@denuschka7 děkuji moc 🙂 ale jsme zapoměla napsat, že nechi máslový 🙂