Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
23. mar 2013

@jakelina dakujem ti

dada2007
23. mar 2013

@dajna11 ja som robila dia tortu.....takú myslíš? 😕 😉

dada2007
23. mar 2013

@lucula73 a na čo si vylievala tie boky? myslím tú čoko tortu.....to máš nejakú formu? či?

lucula73
23. mar 2013

@dada2007 dadi,už som to písala,ale napíšem ešte raz......to bolo na štrukturálnu foliu,vzor arabeska,na to som to vyliala tú čokoládu...folia mala rozmer 40x27cm,tuším......a torta mala 25cm rozmer........tak mi to akurát vyšlo,4 pásy rozmeru 25x10cm som si narezala a prilepila na krém na boky torty..... 😉 😉

pipka
23. mar 2013

no moja posledná vikendovka a koonecne oddych 😎 😎 😎
bezlaktózová, mramorák, pudingová plnka s lesnym ovocím, 4,5 kg

lucula73
23. mar 2013

@pipka jej tá je krásna.............veselá....a čo si dala nakoniec,aký tuk? 😉

dada2007
23. mar 2013

@lucula73 sorryyyyy......a dakujem 😵 , jj, poznám arabesku....díkes

luciahromadkova
23. mar 2013

@lucula73 cokotorta je naozaj krasna 😵 😵 😵

dajna11
23. mar 2013

@dada2007 ja ani neviem,chcu to pre dceru a vraj jej nechcu dávať cukor lebo je to jed!!!tak teraz čo????

pipka
23. mar 2013

@lucula73 jeeej dakujem 😉 doniesla kamoska palmarin 😉 tak som dala, co mi podonasala 😝 😉
akurat ten puding z ryzoveho mlieka...to je hnus 😅 😝 normalne to nechcelo stuhnut, tak som spravila nanovo z toho rajo bezlaktozoveho a ten uz v pohode zatuhol 😉
a ked som to s palmarinom vymixovala, a doooobre osladila...vcelku to aj jedle bolo 😅 😀 😀

vlada111
23. mar 2013

@lamps hm, toto nechápem, ale je pravda, že niekedy žasnem, aký hrozný vkus majú ľudia. A dokonca aj mladí 😒

anibas
23. mar 2013

@dajna11 robila som - Slanú !!! 😀 😀 😀 😀 čo spadli z jahody ?????

dajna11
23. mar 2013

@anibas no vidíš...ako hvoorím že a marcipán nevadí???ten nejde bez cukru....ako dá sa dať dolu z torty to hej,ale vraj predávaju nejaký sladký roztok asi v zdravej výžive že či by sa nedlo dať to na miesto cukru...asi mylsli stéviu...ani sami nevedeli čo to je...ach jo!!ludia!! 😀 😀 😀

zuzinka1982
23. mar 2013

kocky potrebujem radu, prosim, dnes som kupila smartflex velvet, chcela som modelovat postavicky, lenze bolo to tvrde, tak som to dala na chvilku do mikrovlnky, celkom to bolo ok, nasledne som chcela zafarbit potrvinarskom farbou, tak som ju naprv farbu trosku zriedila vodou, a naniesla do hmoty ... no a otras- farba mi vobec nechytila, ale hmota sa mi premenila na mazlavu, lepi sa mi to po rukach,prosim viete mi poradit co robim zle......... dakujem

anibas
23. mar 2013

@lucula73 arabeskovú foliu si niečím mastila ? alebo len čisto čoko naliala ? dikes 😉 😉

aduskatt
23. mar 2013

@zuzinka1982 hlavne sa to neriedi vo vode ale v alkohole, ak je to prachovka, ak gelova, tak neriedis, zmazlavelo ti to z tej vody, co si tam dala, roztopila ti potahovku☹( skus pridat solamyl a púrepracovat, ci nepomoze, pripadne praskovy cukor a s tym spracovat

lokalistin
23. mar 2013

@lucula73 a davala si najskor ten vrch a potom boky ci ako si to robila,ked tam mas aj ten cokotransfer?ja som asi lava na to

rapunzel1
23. mar 2013

Tak dobojovaná aj tá moja mafstory svadobná, no som zvedavá na váš názor. Najskôr som sa hrozne tešila podľa zadania, ale ako som dostávala postupne inštrukcie, som sa trochu prebrala, že na jednu tortu to asi nedám... zadanie. postavy Alinka a Pipinky na gauči a pred nimi brána s kvetov, od ktorých sa budú ťahať po obvode ďalšie kvety, krb a šaty pred krbom a kožušina bielo čierna na príjemné chvíle 🙂 , dvere do miestnosti, ktorú nestihol manžel dokončiť, mopa kýbel... no dobojovala som takto, objednávateľka bola spokojná, tak som zvedavá či búdú aj mladomanželia.Celková váha bola 14 kg. Druhá je srdiečko všetko podľa mňa, jediné čo bolo dané bol tvar, váha 3,5 kg, no a večer vás snáď dočítam, čo som tu pár dní nebola 🙂 🙂 🙂

luciahromadkova
23. mar 2013

@dajna11 toto su rodicia, ktorí chcu peknu tortu ale bez cukru a bio a este nebodaj zdravu...
tak nedas sa nanieco taketo http://www.chutnekytice.sk/main.aspx?command=CO...
inak ja som robila synovi na oslavu ale v lete aj z melona, napichali sme na spajdle ovocie rozne druhy a bolo to celkom pekne a chutne..., ale nechapem naco objednavaju tortu ked nechcu cukor, lebo nahradzat to roznymi surovinami bio je tazke, hlavne aby tie korpusy boli pekne a cim ich naplnit a pod.
a kukni toto https://www.modrykonik.sk/fotoblog/luciahromadk..., som sa obcas inspirovala, nie su to torty, ale nieco podobne ako tie zdrave kytice tam najdes, no len teraz sa to asi tazko robi, ved aku chut ma teraz niektore ovocie a tiez my sme to jedli ako som urobila a bolo to cerstve, si neviem predstavit to robit a jest na druhy den...

mima595
23. mar 2013

@rapunzel1 - ti chýba mäkčeň na l...ľúbime

dajna11
23. mar 2013

@luciahromadkova ako ich malá bude mať rok tak predpokladám že aj to ovocie jej asi hociaké nedávaju,jahody a citrusové asi nie...tak neviem,asi jablká a basta....a sama neviem načo chcu tortu ved ked nechcu nedaju malej z nej a basta nie?nech si daju iba hostia nie?

katkak23
23. mar 2013

@maya30 jooj prepac a farbis ich po modelovani alebo hmotu + teda neviem ci sa to prachovkami aj da alebo len gelovkami? 😀

ficekova
23. mar 2013

Ahoj holky, vim, ze to sem nepatri, ale nemohla by ste mi nektera poradit, kdy muzu zacit pect kremrole na velikonoce? Samozrejme bych je naplnila az v patek, ale muzu je udelat uz treba zitra??? diky za odpoved

dada2007
23. mar 2013

@dajna11 mici ja som robila pre diabetika, a boli sme dohodko, že poťah nebude jesť-aj ked to bolo na 60 a ujo si rád pomaškrtil aj na poťahu 😅 😅 😅 😅 použila som namiesto cukru Sorbitol(zohnala som v COOP), džem som dala Dia aj čoko som dala Dia(obe som kupila v Bille).

maya30
23. mar 2013

@katkak23 s prachovkami az po vyschnuti, ked chces zafarbit priamo hmotu tak bud gelovkou alebo klasickou potravinarskou farbou v sackoch co dostanes aj v drogerii... prachove farby su ovela jemnejsie a v malickych teglikoch v cukr.obchodoch

luciahromadkova
23. mar 2013

@dajna11 ved to....pozri sa tu lebo oni mozno aj myslia pravy marcipan nie potahovku http://www.varimezdrave.cz/velikonocni-vajicka-..., inak aj ja sa snazim zdravo..., ale zas tak s mierou lebo syn teda bude chodit do beznej skolky a co tam..., a tiez ma napadlo, moj drobec ked mal rok, som robila tortu co moze jest aj on... a aj ovocie tam bolo take viem dokonca ze som tam nedavala bielko a teda torta to nebola zla ale ani nejaka uzasna a krem bol z pudingu a jablka... a navrch som dala len jedlu oblatku
ved teda sa skus dohodnut, ze urobis detsku tortu pre dospelých, a nech sa sami rozhodnu poriadne co daju drobcovi..., teda aj nas syn dostal tortu od babky,ktoru nejedol, lebo bol este maly a teda nechceli sme riskovat a dali sme mu teda tu nasu co mohol

dajna11
23. mar 2013

@dada2007 no to prvé aj mna napadlo že všetko dia....ale neviem či im vyhovuje taká náhrada cukru,musím sa popýtať....alebo si to rozmyslia 😀

lucula73
23. mar 2013

@anibas ničím som nemastila,vyliala na tú foliu a dala stuhnúť.......ak to stuhlo,šlo to dolu krásne 😉
@lokalistin najprv som ten vrch dala,ten čokotranfer a potom som robila boky.a..le podľa mňa kľudne aj opačne.....len ja som nevedela,že či tie boky mi vyjdú zarovno alebo budú vyššie ,som sa bála,že ak urobím najprv boky a potom ten vrch tam rovno netrafím položiť....dúfam,že som to napísala zrozumiteľne...... 🙂 🙂

a ešte raz všetkým ďakujem.......veľmi ma to teší......... 🙂 🙂

dada2007
23. mar 2013

@dajna11 😉

zuzinka1982
23. mar 2013

@aduskatt ahoj , a aky alkohol- napr. vodku?