Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timotejkabrejkova
24. mar 2013

@ikula2 Nie nerobila som, niektore plnky sú na tortu a niektore idú do keksíkov tie prvé čo som pridala sú do keksíkov.

ivkaivka
24. mar 2013

chcem veľmi pekne poďakovať za neskutočné rady @vlada111 - tu je moja botaska, tej Tvojej nesiaha ani po podrážky, ale manželovi sa páčila a aj chutila + ešte niekoľko výtvorov, mám čo ešte robiť - hlavne sa zlepšovať v modelovaní postáv, to je pre mňa Španielska dedina 🙂
ste tu všetky úžasné, vďaka za rady, čas, inšpirácie
klobúk dole pred vami

dvealenky
24. mar 2013

Dobry vecer, chcela by som sa spytat,aku plnku by ste mi odporucili do babovky,ktotu chcem nasledne potiahnut mmf hmotou a cele to bude akoze Barbie torta,s babikou uprostred..🙂 Alebo inak-mozem tam dat taku "hmotu", z akej sa robi letna torta,ale s pridanim stuzovaca,aby to lepsie drzalo ? Vdaka za Vase cenne rady🙂

jakelina
24. mar 2013

@dvealenky do dortu můžeš dát jakýkoliv krém co máte rádi, jenom na povrchu musíš potřít máslo +cukr a popřípadě kakao nebo nutela.

luciahromadkova
24. mar 2013

@mimcak dakujem

luciahromadkova
24. mar 2013

tento tyzden len taka drobnost ku kave- margot rezy s karamelovou slahackou a posypane coko, kedze maslove kremy nemusime...
chcela som skusit najma tu karamelovu slahacku a ozaj fajn, len do torty by som asi dala do nej zelatinovy stuzovac za studenadr. Oetker
karamelova slahacka- zohriat 2 slahacky 33 % v jednom hrnci, 6 lyzic krystaloveho cukru upalit v druhom vyssom hrnci, ked bublinkuje naliat teplu slahacku, pozor bublinkuje a velmi aj ked je slahacka zohriata, ked studena este viac, preto vyssí hrniec, potom nechat karamel este rozpustit v tej slahacke na miernom stupni, odstavit, nechat vychladnut a dat do chladu na noc, potom vyslahat so stuzovacom do slahacky 1-2, do torty by som dala 1 stuzovac do slahacky a podla navodu zelatinovy stužovač za studena

lucula73
24. mar 2013

@pristela prosím ťa a ako si namiešala tú žltú,či zlatú?na tej svadobke.....
tak ja ešte neviem či budem robiť a čo,len inšpirácie pýtala kamarátka k tej výzdobe zlatej,osobne mne sa to vobec nepáči 😠 😠

lucula73
24. mar 2013

@zuzka7512 @svetlo55
baby,to je folia na prenos vzoru na čokoládu,volá sa to čokotransfer...........ak si dáte do goolglu "ako na čokotransfer",tak vám nájde kopec postupov............baby to robia rozne,mne sa osvedčilo naliať najprv čokoládou na foliu a potom po stuhnutí preniesť na tortu a foliu odstránite a máte vzor na torte 😀

dvealenky
24. mar 2013

@jakelina dakujem Vam ,dufam, ze to vyjde 😉

levandulka3
24. mar 2013

@florentina aha asi som to zle pochopila mám tam tenku trubku hore v nej dierku v dierke je vareška a cez varešku špagety 😝 a ešte preklad strojek na nudle do polévky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

levandulka3
24. mar 2013

@pipka ano je to konštrukcia už som to popísala 😉

florentina
24. mar 2013

@levandulka3 a ta vařečka je taky něčím vyztužená? Je to opravdu dokonalé a děkuji za odpověď🙂

adrika202
24. mar 2013

..práve dokončená..vanilkový korpus ,pribinák, maliny a palim do postele 🙂

rapunzel1
24. mar 2013

@lussy23 to asi áno 🙂

levandulka3
24. mar 2013

@katkak23 harmoniku som robila podľa skutočnej ale postup je tuším na stránke tortysnov.sk

pristela
24. mar 2013

@lucula73 jo jo , ani mne sa to nepáči a ani ta moja torta sa mi nepacila, bola bleeee, fakt , bola som z nej nestastna ☹ no ja som farbila potah nejakou zmesou farieb 😅 zlta oranzova a hneda tusin , a potom som to striekala zlatym sprejom,aale uz by som robila uuuplne inak , tamto nebolo zlate ani nahodou 😠 bo ten sprey to je len perlet nič moc 😠 malovala by som po povrchu cisto bielom -ale pri tomto zas treba mysliet a nepotierat ruky nicim mastnym bo farba nechyti

levandulka3
24. mar 2013

@florentina vo varečke je špajgla - špejle 😀

pristela
24. mar 2013

Holky prosim vas nemate ulozene torty alebo len obrazky realnych luxusných víl /domov/ ? take tie zo zabradliami, a stlpmi , prosto tie vyčačkane, prečačkané gýčiky 😀 alebo link na stranku , dakujeeeeeeeeeem

aduskatt
24. mar 2013

@pristela jasne, ze mam🙂) ockaj chvilenku, spravim tapetu🙂 ak je to to, co myslis teda, ak ne, tak sorry🙂

aduskatt
24. mar 2013
aduskatt
24. mar 2013

na konci mi tam dve usli

katkak23
24. mar 2013

no tak prva obliata čoko ale moc sa nepodarila a druha len tak teraz bleskovka zajtra k návratu z New Yorku 😀 😀

katkak23
24. mar 2013

už neviem čo klikám 😠

woman04
25. mar 2013

@levandulka3 teraz som zabudla dýchať a zavrieť ústa zároveň...nádhera...perfektné...čítam od zadu a samé chvály,už som sa nevedela dočkať ,ale oplatilo sa...dokonalé..a akože ako sa toto dá stihnúť za víkend,keď ja som sa prdlikala 1,5 dňa s jednou... 😀 ..je pravda,že som ich dokopy spravila doteraz toľko,že mi ešte stále stačia dve ruky na spočítanie🙂..inak,veľmi pekne ďakujem @pipka za inšpiráciu,robila som tú otvorenú tortu...🙂

lokalistin
25. mar 2013

@pristela
@rapunzel1 ale aj ostatne baby,ktore ste robili tomasa,ake ste mali rozmery?
dakujem

pipka
25. mar 2013

@woman04 a fotka je kde, haaa? 😕 😎

jenie123
25. mar 2013

dakujeeeeem moc za pacitka.. 🙂 moc moc potesili.. 🙂
Baby z ciech, idem robit tortu kamoske a chcu tortu cca za 1000 kc.. kolko vam to vychadza kil..?

pipka
25. mar 2013

specialne pre @pristela do edície "torty v akcii" 😀 😀 😀
obzvlast ta prva 😅 😀

cat
25. mar 2013

@pristela pozerala som si tú svadobnú tortu...v podstate keď chcem docieliť zlatú farbu, možno by mi aj stačilo bielu hmotu iba postriekať zlatým sprejom,nie? mám doma aj tekutú zlatú farbu,ale tú som ešte neskúšala..tento štvrtok robím tortu velmi podobnú tej tvojej svadobnej a stále nie som s ňou stotožnená 😀

aduskatt
25. mar 2013

@pipka tak ale ze to je v akej paradnej akcii, ta torta vyzera, akoby levitovala🙂)