Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
19. máj 2013

Ahojte dievcata zasa krasne torticky pridane 😵 😵
Chcela by som vas poprosit o radu hladam nieco podobne na zdobenie alebo to iste 🙂 pridavam foto, ornament na druhom poschodi, budem rada ak mi poradite aspon nieco do takeho stylu ......
Torticka nie je moja

dm1
19. máj 2013

@mia1111 jj nazivo bola farebna len som to fotila uz vecer a ked som to odfotila s bleskom hadadzala zase ta cierna na misiakoch divny lesk

vlada111
19. máj 2013

@pipka ešte by sa dal taký, že v šľahačke uvariť veľaaaaa bielej čoko, bude z toho super hustý krém a do toho tie orechy. Inak je moja fantázia pri tomto zadaní v prdeli 😝

levandulka3
19. máj 2013

@dm1 no on mi to prekladač aj preložil ale to bola iná komédia a nejako som si z toho nevedela vybrať tak som urobila recept podla toho čo máme radi a holt ono to vyšlo 😝 😝 ale experimentujem dalej. celkom ma to baví a dokonca už mám aj objednávky 🙂

pipka
19. máj 2013

@vlada111 moja detto 😀 😀 😝 ale spravim ten kavovy...podla mna ten bude ok 😉 a ak nebude...maju smolu 😅 😀

rapunzel1
19. máj 2013

@lokalistin 🙂 aj ja som veľmi rada, že som konečne mohla stretnúť takéto super baby, snáď sa čoskoro uvidíme 🙂

tinamk
19. máj 2013

dievcata pridavam moje vikendovky.. inak ja som si tiez objednala tu krajku uz ma dlho lakala ale teraz ked maju aj tie mensie tak som neodolala 100g prasku k tomu bolo a ked som doma otvorila balik od DPD tak som ho mala celyyyy vysypanany v tom sacku a este aj prasknute veko na smarte.. sice nebol velky lebo ja pouzivam len na postavicky ale aj tak.. jaaaj a nedarilo sa mi asi ze som bola uz moc unavena..ja tie torty robim len po nociach ked mi deti zaspia a teraz to maju nejake vsetko posunute takze zacinam okolo21,30 🙂 jaaaj skoda, ze nemam na to viac casu..

levandulka3
19. máj 2013

@luciahromadkova no ja som bola tak som sa tešila čo všetko uvidím a výhodne nakúpim ale bola som veeeľmi sklamaná, súťažné tortičky ok ale ked mám úprimne povedať vy tu tvoríte krajšie a predaj ☹ ceny ako v e-shopoch akurát som si kúpila tú vysnenú zila formu za cenu ako na nete akurát bez poštovného, ale keby som si zarátala benzín ☹ tak ma to vyšlo ešte drahšie ☹ale aspoň volačo teda ked nerátam časopis torty snov, bola by som si pozrela aj prácu s karamelom keby všetky miesta neboli obsadili zvedaví dôchodcovia, ktorí sa tam isto schovali pred prietržou ktorá zúrila v TN snád druhý ročník dopadne lepšie 😉

rapunzel1
19. máj 2013

@lokalistin ale veď si jej len dobre chcela, aby nebolo vidno, že niečo spatlala, ty si tomu dala správny význam 🙂

lucula73
19. máj 2013

@levandulka3 ja som bola dnes,akurát som to napísala,ale do druhej temy,bo som sa zmýlila......veru,niektoré torty boli krásne,ale tu robia dievčatá fakt krajšie a prepracovanejšie..............ja som si tiež dačo pokúpila,dnes niektroré obchody mali zlavu 10%......... 🙂

njonja
19. máj 2013

@dm1 preco nocnu moru🙂 ?Je nadherna!

rapunzel1
19. máj 2013

dm1 @lokalistin @nika1985 @pristela @misiatkoo @dada2007 baby ďakujem za oddychový večer, bolo super 🙂

mysiatkoo
19. máj 2013

@ikula2 myslim, ze je to z tejto silikonky alebo nieco velmi podobne...

njonja
19. máj 2013

@maya30 ty si nezmar! to tolko tort za tyzden?? wow, kolbuk dole! krasne vsetky! A enchapem tie vlazne reakcie na tu poschodku, lebo je krasna! Prosim ta, tu malovanu ruzovu, to si sama takto krasne namalovala, ci je to oblatka?

luciahromadkova
19. máj 2013

@levandulka3
@lucula73 dakujem dievcata, tiez by som si kupila akurat krajku, nejake praskove farby a mozno vykrajovacku na hortenziu a laliu, uz davno po nich tuzim 🙂, ak bola 10% zlava, tak fajn, ale zas asi cesta BA-TN, by ma to vyslo rovnako... a to si plne uvedomujem, ale zas mna by bavilo sa pozriet v klude ten vyber tovaru a hlavne si to chytit, co v e-shope sa neda...a urcite by som mrkla na nejake tie ukazky, este raz dik za info

njonja
19. máj 2013

@lamps fantaasticka je ta rybickova!!!!

akzuzs
20. máj 2013

Ahojte pridávam aj ja niečo a zároveň prosím o radu
Keď robím tortu na rýchlo klasiku potiahnem a chcem ozdobiť len mašľou ako som to naposledy robila tak za pár hodin mi tá mašľa neuschla a sa mi krútila. Ako to mám robiť. Lebo podľa návodu keď robím mašľu musí byť po bokoch pri tom kým nevytvrdne nejaká výplň aby držala tvar. No ale po za 3-4 hodiny mi tak neurobila ako náhle som ju potom pripevnila na tortu a vytiahla von rýchlo navlhla a stratila tvar(ešte že som ju robila ocovi len tak k posedeniu)Robila som ju z poťahovej hmoty smart flex velvet. Potom ma napadlo že som ju mohla dať sušiť do trúby alebo použiť inú hmotu na tvarovanie. Neviem poradte mi.

ludkas31
20. máj 2013

dobre rano, chcela som sa spytat co mozem v cokoladovej plnke varenej (podla dadka212) nahradit maslo - mascarpone, Dik

dm1
20. máj 2013

@levandulka3 no my sme mali vyhodu v ludaniciach ze sme videli dobre ak sme chceli aj zila formy sme boli v predu pri airbrushi uplne v pri nej a karamel noooo to sme stali a videli vsetko ale tak moc sme sa na to co robil nepozerali 😀 . Mne osobne sa kvety z karamelu nepacia mam radsej real kvety z hmoty ani zelatinove nemusim. Skor by som prijla keby ukazal liaty cukro a ozdoby z neho nie tento tahany a kvety. Ale airbrush bol uzasny

dm1
20. máj 2013

@njonja juj dakujem ale nocna mora preto ze som to povodne nemala vobec modelovat a musela som dost rychlo spravit vsetky postavicky a cierny mickey a minie nevytuhnuti a na stojaka to bola ina nocna mora 😝

maya30
20. máj 2013

@njonja dakujem 🙂 ta monsterkova je s oblatkou, len som to zafarbila dostratena ruzovou gelovkou...poziadavka bola totiz ze tortu malicku tak za 15-18euro 😕 cudzieho by som bola poslala kade lahsie, ale bola to znama tak sme sa dohodli za 20 a tak aby som s tym nemala robotu

ajka82
20. máj 2013

@lucula73 co si ma vcera netukla ked si ma videla? len si nepamatam, ze som mala na poschodi dieta na rukach, ale dole pri stankoch urcite chvilu a potom este pri babach z toriet snov ked modelovali, aby aj ona videla 😉
ja sa priznavam, ze ja by som asi nikoho nespoznala tam, len podla profilovky, max tak ked uz som niekedy predtym videla 😅

mnamuela_aduskatt
20. máj 2013

Obvykla receptova vymena na stranke🙂 dnes citronove muffinky s marshmellows( ak by ste nahodou nevedeli, čo s nimi🙂)) pre lahšiu orientáciu - recept je v sekcii potreby na pečenie priamo pri košíčkoch na muffiny.

ajka82
20. máj 2013

@levandulka3 ja som brala so sebou aj casopis torty snov, co som si kupila a tam boli kupony na nakupy, tak som to hned vyuzila 😝 a kedzemam rodicov kusok a potom sme sli s malou k nim, tak benzin neratam....tam bolo este kulturne popoludnie na namesti pre deti, tak sa tesila a ja tiez, lebo kopec ludi co som dlhuuu dobu nevidela tam boloooo, ze super, tak som rada, ze som sa nakoniec vykopala 🙂
a mm mi nabalil este kreditku, ze nech si pokupim co len budem chciet, limit radsej nespominam, lebo ked poviem, ze som mu odtial nic nevybrala a krajku a jednu silikonku som zaplatila zo svojich tak mi ponadavate 😅 😀 a on tie zprekvapeny ze co som si viac nekupila 🤐

viera6
20. máj 2013

Ahojte,prosim vas potrebujem poradit...mam robit 50ks veternikov a 50ks medový krémeš akú cenu by ste dali za týchto 100ks?

heni79
20. máj 2013

@pipka
Ahoj, som tu stráááášne dlhom čase. Ja som robila túto tortu, je celá orechová a mala naozaj veľký úspech.
Orechová torta
Potrebujeme: Korpus:
150 g mletých vlašských orechov
150 g práškového cukru
1 čajovú lyžičku zrnkovej kávy
6 vajec
Plnka:
130 g mletých vlašských orechov
1 kyslú smotanu
100 g práškového cukru
1. Žĺtky vymiešame s cukrom. Pridáme pomleté orechy a kávu. Nakoniec zľahka vmiešame sneh z bielkov. Cesto dáme do tortovej formy. Pečieme vo vyhriatej rúre pri teplote 180 °C.
2. Pripravíme plnku: Zmiešame pomleté orechy, kyslú smotanu a cukor. Zmes necháme asi 4 hodiny v chladničke.
3. Vychladnutú tortu rozpolíme, naplníme krémom a necháme cez noc v chladničke.

Do krému nejde maslo! 😉 Vyskúšaj, uvidíš. Ja som sa pôvodne tej kombinácie trošku bála, no malo to skutočne výbornú chuť. 😉

Na vrch už dáš, čo uznáš za vhodné. Mne sa osvedčila poleva s mascarpone.

dm1
20. máj 2013

@ajka82 no mne kamoska kupila casak a akosi ju nenapadlo pouzit ten kupon rovno aj na nakup co mi tam brala za 80e 😝 skoda som mohla kapanek s pristelkou usetrit co uz ale tak mohlo to aj tie predavacky napadnut 😝

florentina
20. máj 2013

@vecernicci moje slunečnicová pro inspiraci ...
A nevím, zda už se ti někdo ozval na ty krajky, ale také tu podléhám "davovému šílenství" 😀 a také mi to přijde moc drahé. Ale já mám zálusk tady na tu konkrétní a nevím, zda by se ti za a) líbila, za b) zda by šla vůbec nějak rozdělit a za c) zda se to pak vůbec vyplatí, protože pak se s tím asi člověk hrozně nadělá, jak psaly holky, že to chce nějaký čas atd., že to pak je docela opruz, když je ta formička moc malá...
http://www.hanzelkova.cz/potreby-pro-cukrare/es...

mirinecka
20. máj 2013

@ajka82 prosím ťa aké kupóny sú v časopise, potrebujem si niečo nakúpiť tak či najprv behnem pre časopis do stánku 😀 ďakujem

ajka82
20. máj 2013

@dm1 neviem ci by ich to napadlo, nie kazdy si kupil casopis a ja som sa musela na to opytat, ci daju aj teraz zlavu alebo len na nakup cez e-shop, potom v pohode dali zlavu 😉 ale vobec ho nechceli, ze ho mozem pouzit znovu do...neviem aky je tam datum pisany