Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuul
2. jún 2013

moje tohtotyzdnove

zuul
2. jún 2013

@luciahromadkova aj ja beriem obe. dakujem ti.

mia1111
2. jún 2013

takže, dievčatá, ktorá ešte chcete kvetinkovú silikónku? Naša zlatá @anibas by si zobrala jednu tretinku, tak dva pásy zo silikónky by boli voľné 😉 . Vychádza ten jeden pás nejakých 8€ + poštovné na SK 😉
http://www.monacoint.com/eshop/node/35270

pipka
2. jún 2013

@mia1111 😀 😀 😀 😀 😀 a co vy nemate noznicky? 😀 😀 😀
ale nieee, v pohode 😉 ale ako teda? kto s kym ktore kupuje? 😅 sak ja uz v tom mam hokej 😕 😅 😀

katkak23
2. jún 2013
rapunzel1
2. jún 2013

@mia1111 kľudne daj aj 30 %percentú pribnináčiku to vôbec neublíži, keby si robila parížsky, alebo len šľahala šlahačku, je to iné, ale v pribináčiku ti to creme ole zhustí na betón

katkak23
2. jún 2013

@mia1111 ja ja ja si prosim kvietkovu 😀

mia1111
2. jún 2013

@pipka - veď neboooooj, všetko zrekapitulujeme, preto som dala, nech je jeden hovorca v každej skupinke, treba písnuť záväzne karmente, ona to určo pred objednávaním zrekapituluje a dohodneme prašulky, lebo to bude dokopy doooooosť. Potom by sme Ťa prípadne poprosili, že by si tie krajky postrihala a rozposlala, až neplatíme 2x poštovné... ale ak nestíhaš, nevadí, to už by sme nejako vymysleli 😉, len ma napadlo, že ak to rozpošle niekto z BA, budeme platiť len jedno poštovné, takto by sme platili 2x, kým by to prišlo ku mne napr. a ja by som to potom rozposlala... to je detail, dohodneme pak 😉

tinamk
2. jún 2013

@pristela žanetka prosim ta ty si robila nie je davno taky traktor a zvieratka.. robila si prosim ta podla nejakeho postupu ten tragac? 🙂))) tak to nazval moje krsnatko a v sobotu oslavuje 4. narodeniny a ze si prosi na tortu tragaca🙂 tak by som sa nechala inspirovat tou tvojou lebo bola prenadherna teda ako vsetky tvoje torticky..

mia1111
2. jún 2013

@katkak23 - tak budeš spolu so Sabínkou - @anibas, ešte jednu kočku k Vám treba, tak vydržte, potom sa dohodnite medzi sebou a jedna za vás napíšte @karmenta. Anibas je zajtra celý deň v práci, tak s ňou počítaj, že si ju berie, ešte sa určo niekto k Tebe pridá 😉

mia1111
2. jún 2013

@rapunzel1 - ďakujem, presne ma to potom napadlo, že Olé to zabetonuje, aj som to tak urobila a krém vyzerá OK 😵

pipka
2. jún 2013

@mia1111 jasneeee to je v poho 😉 tak sa len "poskupinkujte" a mne len dajte vediet co ,kde, kedy, a ako 😀 😀 😀 😉

katkak23
2. jún 2013

@anibas tak sme spolu na kvetinkovu 😀 este jeden pásik máme voľný kto si prosí?

luciahromadkova
2. jún 2013

@mia1111 ok tak za @zuul,@pipka mozem byt hovorca ja....my mame zaujem o motyliky a kvietky delime sa na tretinky
pisala @katkak23 ze ma zaujem o kvietkovu, tak moze byt este spolu @anibas a mozno sa este niekto do tretiny prida....

tinamk
2. jún 2013

@jakelina jaaaaj dakujem moooooc

mia1111
2. jún 2013

no vidíte, aké sme šikovné, sa tu poskupinkujeme a bude to 😵 😉 . Babulky, ja idem off, som KO, zajtra tortu dokončím, dnes nemám silu... Tak pa zajtra 😵

tinamk
2. jún 2013

@luciahromadkova lucka ja by som sa pridala len som sa stratila, kt. je este volna..

katkak23
2. jún 2013

@tinamk kvetinkova ku mne a anibas do trojky 😀

akzuzs
2. jún 2013

PROSÍM O RADU neviem či to dobre vysvetlím. Má niekto katý strojček , vyzerá to ako "injekčná striekačka" len kovová a do toho sa natlaší fondán a vytlačí sa tenký dlhý pás? Videla som to v TV na zaharničných tortách. Bolo to moc šikovné a chcela by som to lebo ma nebavý ked robím špagát alebo pás to guľkať na takú dlžku a tak. Dá sa to niekde kúpiť?

tinamk
2. jún 2013

ok moze byt vsak su vsetky pekne..

dm1
2. jún 2013

@akzuzs vola sa to extruder a predavaju to v roznych eshopoch aj cukrarskych aj napr. na fimo

luciahromadkova
2. jún 2013

@akzuzs ale nemusis hned kupovat, ak mas staru injekcnu striekacku alebo aj davkovac sirupu- lieky napr. panadol, nurofen pre deti mozes skusit aj s tym... 😉

mia1111
2. jún 2013

@anibas, @katkak23 , @tinamk - tak už ste tri, dobre, ešte sa mi ozvala @rapunzel1 - tak babulky, ktorá ešte chcete tú kvietkovanú krajku - 2 pásy by boli potom voľné, by ste si ju podelili s rapunzel1 😉 , hláste sa jej, dohodnie si hovorkyňu a jedna za vás potom nahlási @karmenta že chcete krajku 😀
O tejto sa bavíme stále: http://www.monacoint.com/eshop/node/35270

rapunzel1
2. jún 2013

@pipka ja som nad tým rozmýšľala, aj ja by som vzala aj z tej kvietkovej a možno aj z tej motýlikovej, ale ako sa vlastne a s kým treba dohodnúť, lebo už je toho tu veľa, kto sa popridával a mám z toho chaos ....

katkak23
2. jún 2013

@luciahromadkova tak za hovorcu by sme ta mohli poprosit aj my ( ja @anibas a @tinamk) my si prosime na tretinky tu kvietkovanu nech sa zgrupime 😉 dakujemeeee

mia1111
2. jún 2013

ja som len zvedavá, či ich toľko budú mať, zatiaľ som napočítala jednu motýlikovú a možno 6 tých kvietkovaných, ak sa pridajú kočky k rapunzel a ešte aj @maya30 tuším objednala, ako prvá, len neviem akú, tak to bude sranda 😀

mia1111
2. jún 2013

@rapunzel1 - čakaaaaj, možno ešte všetky baby nedočítali 😉 , vidíš, aj Ty si teraz večer len zapla MK, tak určo sa do zajtra niekto ozve 😉

dm1
2. jún 2013

kocky vy ste sa tu teda raidne rozkrajkovali :D krajkova epidemia ze normalne 😀 . Zacinam zavidieeeeeeeeeeeet 🤐

mia1111
2. jún 2013

@dm1 tak nebuď labuť a pridaj sa 😉 ešte aj @pristela a budete to komplet 😀 😉