Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
4. jún 2013

babulky, ktoré ste mi ešte neposlali adresu, poprosím čím skôr do IP, nech viem, čo posielať potom spolu, čo každej zvlášť, ak bývate viaceré v jednom meste a viete sa stretnúť, ušetríte na poštovnom.... niektoré už ste mi písli, za čo vám moc ďakujem, tie, ktoré mi chýbajú, píšte prosím... Skúsim vás vymenovať, nech si to prečítate:
@mysiatkoo @luciahromadkova @zuul @pipka @rapunzel1 @wera.g @adrika202 @nika222 @daducha
@elamaslakova @nika266

Tak babulky, písnite mi adresu a prípadne napíšte, či to mám poslať spolu s niekým, ak sa poznáte, ak nie, potom Vám napíšem prípadne ja, väčšinu už viem, odkiaľ ste 😉

mamina1978
4. jún 2013

Dievcata, ste take zlatuckeeee 😔 , dakujem za povzbudive komentariky 😔 😔 😔 Fakt to v takejto na hov..o situacii pomaha.....
Konecne mi dvaja najmensi zaspinkali 😝 je tu tak hlucno, sireny, vrtulniky och ako by som bola prave v druhej svetovej vojne ☹ MM este zachranuje co sa da, voda stupa a prave nam oznamili prognozu, ze najkritickejsie to bude este zajtra do 14 hodiny ......co sa do vtedy udeje vobec netusim, len som rada, ze ja s detmi sme v bezpeci.......... Jedine coho sa mozeme obavat, ze sa nam bude tlacit voda v potruby a kanaloch , no spolieham sa na to, ze ked sme dost vysoko na kopci , tak je tam mala pravdepodobnost 😔 .
Este raz mi prosim prepacte, ze sa tu rozpisujem o teme, ktora sem nepatri, Aaaaach keby aspon MM bol doma...... 😢
Uz som mala myslienku, ze idem nejaku torticku zbuchat pre deti na zajtra ,no ale mam obavy, ked nam vypnu prud, ako ju upecem......... 😖 pri svieckach ☹ pri tych sa da akurat tak modelovat 😕
A moji najstarsi chalani mali teraz 2 tyzdne prazniny , preto som bola aj na par dni v BA a teraz boli pondelok a utorok v skole a zase su doma na neurcito koli tymto povodniam...... No idem vas asi docitat a popozerat torticky , aby som prisla aspon na chvilu na ine myslienky....... 😔

pipka
4. jún 2013

@mia1111 misi, vsetky ktore sme z BA, kludne posli na jednu adresu, je jedno komu, mozes aj mne, my si to tu rozdelime 😉

pipka
4. jún 2013

@mamina1978 zdeni neboj, kludne pis 😉 to je ok. ale hlasili ze uz v Passa 😉 u hladina kulminovala, tak hadam uz horsie nebude, uz len lepsie...drzkajte sa 😉

aduskatt
4. jún 2013

@mamina1978 neospravedlnuj sa, myslim, ze v tejto teme sme kamosky a tie su aj na ine ako len torticky, ak treba🙂 aj ja som riesila kiahne dnes........proste, ked mas na srdci nieco ine ako pecenie, kde inde si o tom pokeCAT ako medzi svojimi....

mamina1978
4. jún 2013

@pipka lenze my sme vyssie kusok nad Passau ☹ A preto, u nich to klesa, lebo u nas hore zaplavuje ☹ tak tam uz na Passau toho navyse moc neostane ☹

nika1985
4. jún 2013

tak moje posledne len som to teraz cvakla som uplne k.o uz sa s bruchom nevmestim k linke asi som dopiekla uz iba nasej malej k narodkam a koncim nevladzem vsetko.
Z tej torty s konikmi nakoniec dopadla tato ze taku ako mafiny mala byt do 3kg no ma 3,7 moja skoda ale ako poslednu nevadi nech sa napapaju. Jogurtova cokoladova plnka a mandarinky.
Baby mate moj obdiv vsetky ale tie tehu obzvlast neviem ci som taka cintlava alebo co. Celu nedelu mi bolo na prd iba som vracala varila obed a dokola myslela som ze to budem musiet zrusit.

mamina1978
4. jún 2013

@aduskatt a vy teraz kiahnujete ? Tak to mas tiez vesele 😖 skore uzdravenie 😉

luciahromadkova
4. jún 2013

@mamina1978 drzime palce...., nepec, oddychuj, citaj a tak, sme s vami a aj na vas myslime....

aduskatt
4. jún 2013

@mamina1978 od vcera.......najskor som myslela, ze angina, lebo hrdlo a vecer horucka, rano uz mal vysyp a lekarka povedala, ze angina nie, ale vysyp ma aj v hrdle a na mandliach, preto ho boli....takze veselo☹, cakaju nas dva tyzden doma.........a teraz pred koncom roka, ale co uz....zvladneme....akurat zaspal pred chvilkou...dakujeme, snazime sa to nejak zvladat

mia1111
4. jún 2013

@pipka -jasnéééé, len som nevedela, ktoré ste z BA 😅, fakt sa mi nechce pozerať profilovky, už som dnes KO, ale už cca viem, babulky sa ozvali, už mi chýbajú len nejaké 3 adresy, ja zajtra písnem, či môžem čo-to poslať spolu v jednej obálke a vy mi to odobríte a BUDE TO 😀

mamina1978
4. jún 2013

@aduskatt 😢 joj ked sa ser..... tak riadno 😖 Tak ty ani teraz torty piect nemozes 😒

mia1111
4. jún 2013

@mamina1978 - silno na vás myslíme a držíme palce, nech ste všetci v poriadku....

mia1111
4. jún 2013

babulky, ja som hotová a to doslova, idem spať, všetko je zapísané, objednané, spočítané, už len ráno zavolám, či sa dá ešte jedna krajka doobjednať (ozvali sa ešte 2 babulky 😅) a vyzistím, ako budeme platiť a dám Vám hneď vedieť. Tak dobrú noc 😵

aduskatt
4. jún 2013

@mamina1978 no, nemozem veru.aspon si snad upracemkonecne kuchynu a dam do poriadku papiere...inak, s tym sranim sa mas velku pravdu....dnes som otvorila krabicu Smartu s nalepkou mandla a bol tam citron, dalsi s nalekou 7 kg mandla a bol tam 12 ks 0,7 flowerky..........ma skoro slahlo, tak obvolavat baby, ktorym som posielala zabalene v povodnych obaloch, ci dostali to, co chceli.......a tie, co mali slubenu mandlu zasa, ze mandla proste nie je...jak u blbych.vysledok jedineho dodavatela pre SR aj CR, cize to fajne zneuziva..a povedz nieco, prestane Ti dovazat uplne.........ale to len tak mimo som si zanadavala, lebo zasa zakaznicky to az tak velmi zaujimat nemusi........

mamina1978
4. jún 2013

@aduskatt radost obchodovat, 🙄 🙄 taketo problemy mame aj my tu v DE.......... vsade sa najdu taky chnupy , ktorych to absolut nezaujima, ake problemy tym pre druhych urobia...... 😠 😠 😠 😠 A najlepsie na tom je, ze nevinny ochodnici vyzeraju potom ako total neschopaci 😠 😠 😠

aduskatt
4. jún 2013

@mamina1978 presne, vyzeram ako uplny idiot, nastastie, zatial boli baby ustretove, ale mne je z toho zle☹( uz som pisala aj vyrobcovi, ci sa neda brat priamo od neho a odporucili ma, ze na SVK je dodavatel.a hadaj na koho?☹( zasa na tychto.......jednoducho, aj ked robis najlepsie ako vies, tak vdaka blbosti a lajdackosti inych vyzeras ako blbec ty☹

ajka82
4. jún 2013

@aduskatt jeziiis ani nevrav toto... bo ked mi nepride tento tyzden smart tak som nahrata 😅 😲

aduskatt
4. jún 2013

@ajka82 ale pride, neboj🙂

lokalistin
4. jún 2013

@mamina1978 Jezis Zdeni akurat citam co sa tam u vas deje,je mi to luto a dufam,ze to rychlo prejde.kludne pis ved vies,ze tu sa da kecat o vsetkom,myslim na vas

lokalistin
4. jún 2013

@vebinka25 https://www.google.de/search?q=toadstool+cake&c...
Kilo hmoty na dve torty je urcite malo a este k tomu ked si zaciatocnicka,teda,ked ta beriem ako som zacinala ja
minnie mouse mozes dat obrazok alebo si mozes sama vyrezat obrazok vytlacis si nieco na papier postrihas prilozis na hmotu vyrezes a potom pospajas,ja si hmotu farbim ale mozes aj zafarbenu kupit,podla toho kolko casu mas,ci mas farby a ten perletovy sprej si pred tym este odskusat ja som raz kupila a bol moc bordovy chcela som viac cerveny
https://www.google.de/search?q=minnie+mouse+cak...
dufam,ze som aspom trosku pomohla

ajka82
4. jún 2013

vuaaaa, moje krakeny este nespia, musim lezat pri nich 🙄 a to som chcela modelovaaat a este necakane musim vydrhnut nie pred babami klietku, bo sa nam skrecok nezobudil a nemozem to detom povedat... a zajtra obvolat este zvysne chovprodukty ci maju bieleho dzungara :(

mamina1978
5. jún 2013

@lokalistin Tak prave som telefonovala s MM , ze firmu ktoru mame v Gewerbegebiet II. od vody deli uz len jedna trosku vyvysena cesta....... , ktora nas oddeluje od Niederalteich a Altenufer to su dedinky, ktore su uz total zaliate ☹
@pipka my byvame v Hengersbergu to je medzi Passau a Deggendorfom a preto ta to asi zmiatlo, ze Passau, lebo ta skratka pod tou fotkou co som sem davala www. pnp.de ......... co znamena : Passauer Neue Presse .... a to je vedlajsi okres. My patrime ale do okresu Deggendorf, ale tie noviny o nas pisu casto, pretoze my byvame blizko k okresnym hraniciam s Passau .......
Babenky, nechcem si predstavit, co nas caka prace, ked sa to prevali, cez tu poslednu cestu k nam 😢 A nase zvieratka 😢 Dufam vsak, ze sa tak nestaneeeee. Este musime vydrzat do zajtra do 14 hodiny je ohlasene u nas stupnovanie a potom by to uz malo konecne klesat...... 😔
Dakujem vam vsetkym sladulienky za podporu ........ 😔

nika1985
5. jún 2013

@mamina1978 az teraz to citam drz nech ste vsetci v poriadku 😉

dada2007
5. jún 2013

@mamina1978 moja......držte sa.....myslíme na vás. Aká bola noc?

viera6
5. jún 2013

@mamina1978 .v Passau som bola vyšše pol roka a veru ,ked viac pršalo to bolo hrozne a nie to teraz.....držte sa..

jenie123
5. jún 2013

@muffinka8 este k tej zlto hnedej torte.. to bolo sedlo.. poslali mi obrazok ako ma vyzerat, tak som ho robila podla neho a tiez sa mi to moc na sedlo nepodoba.. 🙂))

dm1
5. jún 2013

@mamina1978 juuj myslim na Vas a drzim palce nech to preckate bez vacsich nasledkov 😔

muffinka8
5. jún 2013

@jenie123 aháááá 😀 tak to môže byť ... sedlo by mi nenapadlo, že dakto chce na tortu 🙂 plus som nikdy naživo sedlo nevidela 😅

jenie123
5. jún 2013

@muffinka8 ja som na tom podobne a to chceli nejake specialne, moc drahe.. oslavenec ho chcel k narodeninam a nechceli mu ho kupit, tak mu dali spravit ako tortu.. 🙂))))