Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
5. jún 2013

ja bych doma vedela co pre mna 😝 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1909
@sisix

vecernicci
5. jún 2013

holky please, potřebuju šablonu na dámský lodičky na platformě, nemáte některá
jinak já teď zase nestíhám, mám 10 dortů, tak modeluju už od pondělí a od včera peču jak divá 😝

karap
5. jún 2013

prosim vas,dajte dajake inspiracie na tortu z obrazkom sasa [nie postavicku] Velmi dakujem 😵 😵 😵

dm1
5. jún 2013

@ajka82 mnaam podla toho receptu aj ja robim tiramisu uz mam nan dlhoooo chut spravim si cez vikend tusim

ajka82
5. jún 2013

no ja si to tiramisu asi pojdem kupit 😀 momentalne nemam doma, vsetcia chceli coko alebo tvaroh posledne aj najblizsie 😅

ajka82
5. jún 2013

no vidim ze uz som nan navnadena 😝 mascarpone som myslela 😀

mamcas
5. jún 2013

@bambula1307 dakujem pekne za vysvetlenie 🙂 aj som si to vygooglila hned ako som sa opytala :P a teda z toho urobis potahovku,ktora je hladka a dobra? A len tak sa to miesi rukou? Mi to pride nejake moc jednoduche :P nie je tam nejaky hacik?:P

bambula1307
5. jún 2013

@mamcas hehe, ja so to dam bud do vacsej misky alebo na dosku a miesim ako cesto. Musi to byt take tuhsie...nie vela vody, aby sa ti to potom dobre valkalo a potahovalo. Ja neviem na ziadny hacik som neprisla. Nieje taky krasny, ako kupovane hmoty..ja ho nebielim, je taky maslovy...ved skus len male mnozstvo a uvidis ci sa ti osvedci. Dnes uz si dievcata radsej kupia hotove hmoty. 😉

jaja555
5. jún 2013

@ajka82 ahojte dievčatá, Zdenka je OK, len má toho ... hneď ako sa dostane k PC sa vám ozve. Verte mi , tak rada by som jej pomohla ☹ , škoda, že ešte nie som v dôchodku . Ja bývam v Petržalke, hneď za starým mostom, ale tu je to zatiaľ v pohode a dúfam, že aj bude. Vďaka za podporu Zdenky ... ste zlatunké 🙂 😉 🙂

anitramv
5. jún 2013

Ahojte holky, ženy 🙂 chtěla bych se zeptat a poradit, co namazat pod poahovou hmotu ( marcipán) aby mi netekl, pokaždé mi o druhého ne začne téct 😒 děkuji jinak přidávám moje první dva potahované dorty.

muffinka8
5. jún 2013

@anitramv maslo s cukrom pod poťah 🙂 a čím poťahuješ?

mimcak
5. jún 2013

@anitramv pod marcipán nesmú ist šlahačkové krémy, najlepšie vyšlahať maslo s cukrom a ja dávam občas lyžičku nutely

mimcak
5. jún 2013

@vecernicci ty no pekne,to nezávidím.Ja mám 3 ,ale aj to nič nestíham mm.do večera v práci,decká choré,počasie nanič .Máš môj obdiv ja by som si už vlasy trhala

anitramv
5. jún 2013

@muffinka8 dělám si hmotu ze sušeného mléka

vecernicci
5. jún 2013

@mimcak no ještě, že mě nevidíš 😀 😀 😀 už mi moc vlasů nezůstalo, kluci tu měli ještě kamarády, takže 5 dětí na kupě a do toho dorty 😝

muffinka8
5. jún 2013

@anitramv tak tam asi platí to isté, že najlepšie maslo s cukrom, prípadne na dochutenie nutela. Keď dáš krém kde je puding, šľahačka či iné tak to roztápa poťah.

anitramv
5. jún 2013

@muffinka8 děkuji zítra se do toho pustím... 🙂

larah
5. jún 2013

ahojte žienky, máte prosím nejaký návrh na spoločnu tortičku pre 2ročné dievčatko a jej maminu

nika1985
5. jún 2013

baby toto je ako naschval ked uz nevladzem ludia sa mi vracaju a chcu tortuse jaj dufam,ze si ma zapamataju a skoro sa do toho vratim.Aj teraz ta zvieratkova strasne chvalili ze taku este nejedli a ze skoda ze koncim.

pipka
5. jún 2013
lussy23
5. jún 2013

@ajka82 jej ďakujem. Tá prvá vystihuje presne nápad, ktorý mi vnukol brat. On ale chce, aby tá torta bola plná kvietkov + 10kvietkov na stonkách a na tie kvietky chce 4postavičky. Mne sa to zdá ale moc veľa. co si myslíte vy?

lussy23
5. jún 2013

@anitramv krásne tortičky. Ale čo je to modrožlté na tom pníku?

dm1
5. jún 2013

@lussy23 ako na tie kvietky na stonkach chce postavicky? ak ano to je blbost to by muselo byt fest vystuzene drotom aby ti to drzalo 😝

lussy23
5. jún 2013

@patrikmisko nádherné.
@anetka85 jejo aká pekná
@pipka ďakujem
@alca123 krásna

lussy23
5. jún 2013

@dm1 nie. On chce len desať kvietkov na stonkach a ostatne bez nich. a oni by stali na tych kvietkoch bez stoniek. Ale rozmyšlam, že ja dám tie kvietky okolo nich.

katren
5. jún 2013

@lussy23 naboj, nie?

jakelina
5. jún 2013

Holky jdu se postěžovat. Montují mi kuchyň, už se dodělávaly spotřebiče, dřez, myčka, baterie. Vyndali dřez z obalu a praklý, tak zase budu týden i možná dýl čekat na nový. No já se z toho picnu. Tak nemám v kuchyni vůbec vodu a musím pro ni do koupelny. Myčka není zapojená, protože nejsou udělané odpady. Nejraději bych už brečela. Dnes jsem se vybodla na dietu a snědla celou čokoládu. 😝 😝 😝
Venku hnusně, pořád prší a je zima, mám z toho všeho depresi 😝 😝 😝

lussy23
5. jún 2013

@katren nechápem

dada200
5. jún 2013

Ahojte, nájde sa dobrá duša, čo mi poradí, či si môžem z poťah.hmoty K2, pripraviť dopredu ozdoby na tortu? Myslím vykrojiť nejaké srdiečka, hviezdičky..atď. ? Tortu budem dokončovať až budúci týždeň V piatok,tak aby mi to veľmi nestvrdlo,nevysušili sa.Zabalila by som ich do potrav.fólií.Ďakujem za každú radu.

katren
5. jún 2013

@lussy23 lovu zdar.....takze je asi polovnik a to je naboj do pusky....teda aspon ja to tak chapem 😉