Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
14. jún 2013

@lawli jeeej ta prva detska je nadhernaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lawli
14. jún 2013

@lydik Ahoj ,ja robím iba s MMF ...síce ti neporadím čo s tvojím problémom ,ale ja tiež pracujem vždy s čerstvou hmotou...niekedy používam aj skôr pripravenú ,ale vždy si do nej pridám trocha čestvej...pracuje sa s ňou ale o dosť horšie...no nemávam takýto problém ,len sa mi s ňou zle pracuje 🙂

lawli
14. jún 2013

@mamina1978 ďakujeem 😉

lydik
14. jún 2013

@mamina1978 Dakujem. Tak nabuduce budem viac miesit, alebo si najdem cas na zarobenie novej hmoty 😀

dajna11
14. jún 2013

@maca77 no piplačka s tým je ked to chceš krásne ozdobiť,ale zasa si zober urobiš ich 30 ks a za to dať 15 eu ,to je tak myslím akurát nie?

ollako
14. jún 2013

@cat ja som mala takyto stav minulu sobotu, ked som robila husenicu...hroza, najprv som pokazila korpus, vobec sa mi nezdvihol , tak som musela znova pieect,mala som stochuti sa nato vysr....co som mala nervy, vsak som sem aj pisala... nastastie ten druhy korpus uz bol v poho, som sa ukludnila, isla som von s deckami a tak a dokoncovala som ju vecer a v noci, ale aspon s elanom a chutou, sice som mala problem potahovanim, ale zakryla som to ...a torta bola nakoniec nie dokonala, ale pacila sa a mala oslavenkina sa tesila, tak to je hlavne 😉 ...mam sa este, co ucit, skusam potahovat aj s mmf a tiez mam priblem, ked nie je cesrvo pripravena, strasne ma boli predlaktie/mam skratene slachy/, tak to vymiesenie je pre mna nocna mora...ale ja robim zatial torty len podla seba, iba sa inspirujem...takze pripadné maskovanie nikomu neeprekaza... 😀 a maskujem teda dost, najlepsie sa mi potahuje so smartflexom...no ta cena, tak skusam aj ten MMF, niekedy sa zadari lepsie, inokedy horsie 😒 chce to more trpezlivost sorry za dlhy prispevok som sa rozpisala 😝

cat
14. jún 2013

tak moja zatial posledná, kamarátom na 30-tku:

cat
14. jún 2013

@ollako aj mne sa jeden korpus úplne pos... že som musela robiť ďalší, až mi do plaču bolo... ale už je finito 😎

ollako
14. jún 2013

@cat krasna je, podarila sa ti 😉

ajka82
14. jún 2013

babyy, mna tak slak triafal 😖 ja som vravela, ze mne je lepsie figurku vymodelovat ako robid 2D obrazok... chcela som to zoskladat ako puzzle, ale vobec mi to nesedelo 🙄 po 3 hodinach trapenia sa s tym, ci to pojde alebo nie, som ho kreslila 😅 inak bezlepkova+bezlaktozova

cat
14. jún 2013

@ollako ďakujem, ..teraz som celkom rada, že ďalšia poschodová ma čaká až o mesiac 😀

benjik
14. jún 2013

@florentina vím,že se balí do takového zvláštního papíru jmenuje se hedvábný? Ted nevm přesně,m prvě na jedné straně nějakou zvlštní úpravu,že se hned nepromastí.A vím,že když se to do něj zabalí,tak se třeba papír nazdobí ozdobnými nůžkami.Já to dělala s balícím papírem na svatbu.

ollako
14. jún 2013

@cat to ti verim 😉 ja idem robit, moju druhu poschodovu , a ako svadobnu prvu myslim, ze na august niekedy, ale uz teraz sa bojjim ako to dopadne 😒 ...moja prva poschodka bola na krst a to vrchne poschodie, bolo len take malicke..tak uvidim, potom tu budem stale klast milion otazok 😝

lifinka
14. jún 2013

@lawli úžasné dorty, ta prvá je neskutečnááá wawww 🙂 ukládám si, ju?

lifinka
14. jún 2013

@lawli ještě k té dětské dortě, jak jsi dělala hlavu?

mamcas
14. jún 2013

babuleeee neviem zohnat smeta-fix tu u nas v okolitych shopoch a nemam ako ist do vacsieho obchodu... chcem robit parizsky krem, myslite, ze keby som tam supla trocha cokoladoveho cremu ole na zhustnutie stane sa nieco? a este otazka k tomu kremu, ked nim plnite potierate aj dzemom korpusy? ja som ho nikdy nerobila totiz, tak nefim ci treba 😝 ak ano akym asi? dakujem moc

mamcas
14. jún 2013

@cat krasna torticka 🙂 chcem sa opytat - ako si robila muslicky? mna caka na konci mesiaca plazova torta a nejake budem musiet vyrobit... dakujem 🙂

cat
14. jún 2013

@mamcas ďakujem, na mušle mám vytláčaciu silikónovú formu a potom som ich ešte prestriekala perleťovým a niektoré aj bronzovým sprejom..

maca77
14. jún 2013

@dajna11 piplačka s tým je, ale je to také milé... ja som zatiaľ len mojim deťom robila a brali do školy a škôlky, keĎ mali sviatok 🙂

maca77
14. jún 2013

@cat teeeda... dobrá tématika 😀 😀 😀 super 🙂

maca77
14. jún 2013

@lawli krásne 😵 CHip a Daile sú bombovíííí 😵 😵 😵 (neviem či som správne napísala 😅 )

.... mňa čaká téma spievankovo 😝 od stredy sa chystám na postavičky, ale nejak sa mi k tomu nechce keĎ slniečko vykuklo 😅

mamina1978
14. jún 2013

@lifinka skus tu kuki ........................ 😉
http://www.google.de/search?q=CAKE+BEACH+HAWAII...

luciahromadkova
14. jún 2013

@ajka82 je pekna aj ukladam pre inspiraciu, aj ked tvoja predstava bola ina...
Ja som si robila casto do skolky puzzle ako pomocku, ale malovala som obrazok uz priamo na puzzle, ktore bolo ciste- teda bieledieliky len tam boli vykrojene na podlozke. Potom ako som to namalovala, nechala ususit a hrali sme sa. Mozno aj na tortu to treba urobit tak, ze vykrojene biele dieliky spojit na neprilnavej podlozke do vacsej plochy a potom malovat praskovkami a ked to zaschne potom preukladat na tortu. 😉 Na buduce ti to uz vyjde.

luciahromadkova
14. jún 2013

@lawli nadherne Ivanka

luciahromadkova
14. jún 2013

@mia1111 aj ja uz mam krajku 🙂 dnes som sa zastavila u Janky. Parada, este musim dokupit hmotu a uz aj skusam 😵 A dakujeme za vybavenie.

benjik
14. jún 2013

@lamps mě taky kdysi na poště všichni hledali balík - víš,kde byl? Měli s ním zabezpečené okno proti průvanu 😝

benjik
14. jún 2013

Dobré odpoledne,
to je jedna z nejhezčích částí dne - jít se k vám podívat.Vaše dorty jsou hotový balzm na duši! Jdu se pochlubit,ale jen slovně,fotky budou později,páč pes překousl kabel od mobilu k pc. Dělala jsem prvně v životě punčk pro manžela ke včerejším narozkám - byl fantastickýPovedl se jak chutově,tak vzhledově,co se týče barevnosti při řezu.Jen zdobení byl problém,čokoláda mě nemá ráda.Hlavně taky bylo největší vedro za poslední dny a lednička stávkovala,zachránily to jahody ze zahrady a povidla, Od ted ho budu dělat častěji.

loafeer
14. jún 2013

@jakelina tyyy vado, ta teda. Úplně mi spadla huba.fakt krásná

rimi26
14. jún 2013

Môj posledný výtvor pre sestru k promóciám 🙂 Komplet orechová 😀 😎

pipka
14. jún 2013

@bubelko ak bude v chladnicke a zje sa hned v pondelok, tak vydrzi 😉