Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
5. okt 2013

Ahojte babulky, tak po dlllhej dobe pridavam par torticiek. Po mesiaci v praci zistenie,ze toto sa fakt dlho neda vydrzat - torty aj plny uväzok.Tak uz len par a definitivne koniec 😉 .Uz to nerobim ani s radostou a to je zle 😝 . Cokoladova je moja prva, bol to darcek, tak nic specialne, aspon som si to vyskusala a ostatne na zelanie .

dajna11
5. okt 2013

kvietková 😀 😀 iba jedna tento víkend a mámklud:!

anibas
5. okt 2013

@mysiatkoo @njonja @artepf @pristela @jakelina @mrka2 náááááááádherné 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

anibas
5. okt 2013

@daducha Keď pracuješ na plný úväzok, tak aj jedna torta je veľa -hlavne keď sa začnú veci komplikovať 😝

eliska22
5. okt 2013

@maya30 neskutočné tortičky, nádhera 😵

eliska22
5. okt 2013

@daducha ja tiež už rok pracujem a viac ako dve torty týždenne nedám a to som úplne potom grogy a ešte domácnosť k tomu, veĎ poznáš 😝 už som aj chcela prestať, ale akosi sa mi nedá 😀

eliska22
5. okt 2013

@artepf perfektné torty 🙂

pipka
5. okt 2013

@lusil2005 ale vitaaaaj nasa stratena dusa 😀 😎 😎

a zeby si nam sem svoje skvosty hodila, hmmmm!? 😠 😀 😀 😉

lusil2005
5. okt 2013

@pipka dakujem dakujem 🙂 ale ved ich vsetky poznate... to by bolo fotieeeeeeek keby som sem mala vsetky povkladat odkedy som tu nebola 😀

vecernicci
5. okt 2013

@daducha to mi povídej, já to takhle táhnu už přes rok a před týdnem to se mnou seklo, takže mám nařízený odpočinek, v úterý jdu na vyšetření, neví, co mi bylo, prostě mně proklepnou od hlavy až k patě a pak se uvidí 😝

jakelina
5. okt 2013

@vecernicci neblázni, my jsme ti říkaly, že máš zvolnit. 😝 Kašli na dorty, za ty peníze si zdraví nekoupíš. Já jsem si od dortování hezky odpočinula a tento víkend jsem stihla tolik jiné práce doma i venku, že jsem nechápala. 😉

vecernicci
5. okt 2013

@jakelina jo, holka, když já bez těch dortů už nemůžu bejt 😉
je to jako by mi brali dítě 😝

njonja
5. okt 2013

@lusil2005 a kde si tolko bola?

njonja
5. okt 2013

@lusil2005 a kde si tolko bola?
@adusik0501 ahoj, mas ich vsetky krasne, preco kritiku? 😉 A ten domcek je dokonaly!!

marianabila
5. okt 2013

pre moju sesterničku 🙂

sikag
5. okt 2013

@mysiatkoo je perfektna ta mimonovska. ty davas pod potah ganache vsak? aky mas pomer 1:3? a cim potahujes?

ja som dnes chcela spravit taku malu nadoma, ale sa mi nedarilo ☹ tak sme ju zjedli len tak 🙂 skusala som novinku - kavovy korpus, karamelova plnka a vrstva coko ganache. mnamka to bola

mamcas
5. okt 2013

@sikag ako si robila karamelovu mnamku?
Inak recept na ganache je v 2 teme, ale pokial si dobre pamatam, tak @mysatkoo dava 250 ml slahacky a 500g coko tmavej, ak bielej tak 750g. Si to skusala aj s tym otacanim? Mna to laka ale desim sa toho 😕
Inak moja multikara dopadla desne, takze nepublikujem, hambim sa aj bez toho 😝

pipka
5. okt 2013

@lusil2005 ved staci tie najvacsie nadhery...nech si tu trosku pohíkame 😀 😅 😀
ked sem das toho kona, tak rovno odpadneme 😝 😀 😀 😀

jakelina
5. okt 2013

@mamcas ale neblázni a šup sem s fotkou

sikag
5. okt 2013

@mamcas karamelova mnamka: kavovy korpus bol biely "mramorak" ale namiesto vody kava, potom karamelova plnky (chcela som s karamelovym salkom ale som ho nedostala) tak som spravila maslovu klasiku s extra karamelovym pudingom (mne maslove plnky nevadia) a na to tenku vrstvu ganache a zase cesto, bolo to chutne len mi to na tej cokoladke trochu plavalo.... dala som zly pomer ☹ ganache na vrch som zatial neskusala ale chystam sa. potah z mmf dopadol hrozne tak pridam iba kvietok / garbera a nevydarena margaretka

pristela
5. okt 2013

ach holky niekto sa ma tu pytal na farbu aku som pouzila na torte s tou ruzou, ja zabudla odpovedat , tak je to : rose campion - je nou zafarbena aj hmota a ked bola ruza hotova tak je s nou este štetcom aj dotieňovaná

mamcas
5. okt 2013

@jakelina nenene toto fakt ne 😝
Pridam rychlovku dnesnu, ktorou mi kamoska zachranila parizsku slahacku 😨 Je to pre veduceho obchodu kde sa predavaju koberce 😝

tinamk
5. okt 2013

dievcata moje vikendovky.. a taketo mnozstvo uz nikdy @maya30 obdivujem ta ako to stihas a aj sa s dovolenim inspirovala pri tych leknach len neslo mi to vydarovat take zubate som to mala ale bola to len tak pidinka mala.. chodila som cely tyz.o 3spat a o siedmej uz hore.. a pri kazdej jednej som mala problem s hmotou.. pri valkani same bublinky 4 som vyhodila do kosa..od vtedy co som tu citala o tom, ze sa vam to stava sa to na mna nalepilo🙂)) ku koncu som ich (hmotu) uz hladkala pred valkanim nech sa len vydaria bez ujmy🙂)

sticker
5. okt 2013

@tinamk Tá Monsterka je celá vymodelovaná?!!!! Perfektná!!!!!!! Pekné všetky, ale momentálne na nich fičíme, tak sa mi padla do oka 😎

sikag
5. okt 2013

@pristela 🙂 to som sa ja pytala. myslela som ze si si miesala 🙂 je to pekny odtien

tinamk
5. okt 2013

@sticker jo jo cela okrem tej spodnice to je odstrihnute zo zaclony🙂)) jooj ale mi dala robotu ta tvar.. ja som si hladala obrazky cez net z roznych uhlov lebo ja toto stvorenie v zivote nevidela a chceli monsterlauru.. a dakujem mooooc🙂)))

sikag
5. okt 2013

@tinamk je fakt paradna ta monsterka, velmi sa ti podarila 🙂 ako ziva 😀 😀 😀

tinamk
5. okt 2013

@sikag dakovala moooc🙂))))

jakelina
5. okt 2013

@tinamk krása všechny

mysiatkoo
5. okt 2013

@sikag ano ano, ganazujem ... pomer pre tmavu coko (lidl) 500g na 250ml slahacky a biela 600g na 200ml slahacky na priemer 23 cca.. a vdaka 😉
@tinamk skvela monsterka! 😉