Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
11. okt 2013

@aduskatt no ani ja sa nevyznam,mne sa tiez @pristela vzdy smiala,ake mam zahmlene fotky aj mi cistila fotak a nic,teraz fotim mobilom a da sa

pipka
11. okt 2013

@jakelina a opat nadhera 😵 tie tvoje 2D obrazkove nemaju chybu 😎

lokalistin
11. okt 2013

@pipka ako chapes to? a to su nemci totalne lakomci a nechcu ani poriadne 40€zaplatit tak fakt nechapem kde hlada tich ludi co jej za to platia,ale ine cukrarne su tiez take drahe 😝

pipka
11. okt 2013

@lokalistin no to podla mna preto, ze ked kupuje len malo ludi take, tak o to viac si musia pytat aby vykryli naklady 😅 😅 🙄 😝 asi 😝

ale teda keby videli tie nadhery, co tu u nas niektore sikovnice dokazu, a hlavne za ake ceny..asi by nechapali 😅 😀 😝

pipka
11. okt 2013

no moja nočná 😉

jakelina
11. okt 2013

@pipka ta je milá

muffinka8
11. okt 2013

@tamara2307 napríklad čokoládová ... do takej 22cm torty ... v 2 šľahačkách roztopíš 200g horkej (alebo 300-400g mliečnej) čokolády, dáš to do misky kde to budeš na druhý deň šľahať a necháš v chladničke do druhého dňa. Na druhý deň k tomu môžeš dať ešte 2 Smeta fix a vyšľahať. A na zjemnenie chuti k tomu primiešať 2 mascarpone.

Alebo my doma máme radi aj pribináčkovú plnku, kde zmiešaš 2 šľahačky s 2 jemnými tvarohmi lyžicou cukru a prisypeš 2 vanilkové Crem Ole. Toto je také tuhšia plnka, ale veľmi chutná s ovocím.

mizulienka
11. okt 2013

@jakelina uz som poslala muza kupit maslo 😉

dievcata slovensky neviete, kde je akcia na maslo?

@jakelina u vas v kauflande nie je akcia na maslo? idmee na moravu

mizulienka
11. okt 2013

@pipka vyzera to krasne, to si malovala?

tamara2307
11. okt 2013

@muffinka8 tá pribináčiková vyzerá chutne..a potom tam môže ísť ovocie z konzervy? či len čerstvé (prípadne z mrazničky?)

jakelina
11. okt 2013

@mizulienka ne neviděla jsem leták, tak nevím 😒 Kupovala jsem v Lídlu, bylo tu 10 % sleva na vše, na celý nákup, tak vyšlo na 30 korun a já moc nekupuji, tak to nesleduji. Beru ve velkém balení přímo z mlékárny.

mizulienka
11. okt 2013

@jakelina oki dakujem 😉

pipka
11. okt 2013

@mizulienka to je stencils Luci 😉 kupila som u @aduskatt 😉

mizulienka
11. okt 2013

@pipka ale ja som myslela tu Rapunzel 😀 vyzera ako keby bola namalovana 😉

pipka
11. okt 2013

@mizulienka jaaaj no bok je stencils a rapunzel je vystrihnuta z jedlej oplatky a len sukna je dorobena 😉
takto malovat ja veru nevieeeeem 😅 😅 😝

mizulienka
11. okt 2013

@pipka dobry napad, vyzera tak autenticky 😀 😀

pipka
11. okt 2013

@jakelina dakujeeem Majka 😉

a ked vam poviem, ze mi teraz pri foteni skoro spadla 😅 🙄 som ju zachytila asi v sekunde ..alebo stotine dvanastej 😅 😎 normalne som sa spotila 😝 😀 😀 😅

muffinka8
11. okt 2013

@tamara2307 ja na to dávam mrazené maliny (jahody mrazené nie sú veľmi dobré lebo pustia veľa vody 😝 ) alebo lesné plody, rovno mrazené, alebo do toho zamiešať nakrájané banány, alebo tiež na vrch poukladať broskyne z konzervy.

jakelina
11. okt 2013

@pipka já se potím i za tebe 😒 😒 A neptej se kde?? 😲 😲

pipka
11. okt 2013

@jakelina viem si predstavit moja 😅 aj ja som sa tam...normalne ze predinfarktovy stav...som si musela najprv na stolicku sadnut...predychat to 😝 😝 🙄
aj fotak mi na zem treskol, ale hlavne ze som tortu zachranila 😅 🙄

baby...ja neviem co by som spravila, kebyze mi teraz pred odovzdanim capne a znici sa...asi umrem ☹ ☹ 😅

jakelina
11. okt 2013

@pipka to je moje noční můra, kolikrát si říkám, co bych dělala, kdyby mi to spadlo 😝 😝

dm1
11. okt 2013

@jakelina @pipka toto riesila nedavno jedna baba na FB.... rano v den svadby jej padla a znicila sa 3-poschodova svadobna torta stvorce proste velikanska.... A isla robit novu kvety vsetko a po 5 tusim ju doviezla na svadbu tesne potom ako tam prisli svadobcania...
Mna by asi odviezli tiez je to moja nocna mora.

jakelina
11. okt 2013

@dm1 ty jo, to nechápu jak to stihla 😝

luciahromadkova
11. okt 2013

@pipka si sa super vynasla 🙂

pipka
11. okt 2013

@dm1 no tak to nehrozi...mna by odviezli tiez 😝 🙄 to by som nestihala ani naahodou...ved ja ani nemam doma teraz suroviny...a teda ak maju za dve hodiny prist, tak to by som nestihala ani omylom 😒 😖

radsej to neprivolavajme...tfuj tfuj 😝 😝 😝 😅 😅 😅 😉

luciahromadkova
11. okt 2013

@dm1 @jakelina myslim, ze toto je nocna mora kazdej... 😒 a baba no co jej zostavalo... vzchopit sa, nastartovat a makat...to obdivujem...., ale myslim, ze nemala cas rozmyslat co sa stalo, ale ako to vyriesit a vtedy hormony a adrenalin funguje...tak to zvladla... len ja by som asi musela moje dieta zavriet niekam do skrine...lebo s nim pocas dna asi tazko.....

pipka
11. okt 2013

@luciahromadkova no tak modelovat Rapunzel...to je na umretie a nastastie kamoska je chapava, ze popri robote mi nebude pridavat pracu 😅 😉
tak aby to nebolo len suche nacapenie oplatky...tak som to trosku skombinovala 😉

ale aj tak ma Rapunzel neminie 😅 🙄 🙄 tusim o dva tyzdne mam zas ...a poschodku 😠 🙄 🙄 😀 umrieeeeeem 😅 😝

ollako
11. okt 2013

no baby, co som vcera pisala, ze mam robit, pre 60 roc. muza tortu s kacickou, tak som sa rohodla pre bielo zelenu, s gerberami, ale asi to nebola dobra volba, ta masla sa mi tiez nevydarila, no proste cele zle, fuj nech uz je prec, zistila som ze nerada robim farebne torty, chcelei farebnu.. najradsej mam biele a plus nejaka jedna farba, no vobec nie som spokojna, nepaci sa mi je mi z nej zle, este k tomu neviem preco mi presvita smarflex, skusala som kliestiky, a nejako sa mi lepili no hned odzaciatku to bolo nafigu... a to mam este dve robit, no ak sa mi bude takto darit aj dalej, tak si to rovno hodim 😝

luciahromadkova
11. okt 2013

@pipka teba by neodviezli moja.... ver tomu ze by si sa nastartovala....

pipka
11. okt 2013

@mizulienka no mne sa mari, ze tesco ma akciu na maslo 😉