Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
5. nov 2013

@ludkas31 Kaufland a Globus, tady kupuji já. A když jsou v akci americké dny tak v Lídlu

ludkas31
5. nov 2013

@jakelina co je globus?

muffinka8
5. nov 2013

Jednoduchá, podľa želania 🙂
No, na kvetoch musím ešte popracovať 😕

zuul
5. nov 2013

@jakelina dala som tam prasok, nie neprepadol sa ani neklesol, bol kraaaaaaaasne rovny, vazne, len dal sa mi prekrojit len na 3x a ja zvyknem aj 4x krajat. tento je sice orechovy, takze mozno preto taky nizky.
este raz ho skusim a potom sa vratim k mojmu, u tvojho ma bavi ta jednoduchost v jednej miske 🙂 a keby som namiesto pol hladka a pol polohruba dala celu hladku?

@pipka dakujem ti. dnes naobed pisnem ze ako.

dievcataaaaaaaaaaaaaa ja mam obe deti v skolke!!!!! mam v plane tortovat do 15,00 a potom sa budem venovat iba im. Hrozne sa tesim, lebo starsi ked prichadzame zo skolky a vyzliekame sa uz v chodbe sa ma pyta, maminka, ze teraz nejdes nic varit ani piect, podme sa hrat!!! a samozrejme ja mam pracu tak stojim v kuchyni 🙄 no matka roka zo mna 😢

zuul
5. nov 2013

@muffinka8 nadherna torticka, kraaaaaaaaaasny kvietok!

aduskatt
5. nov 2013

@nika1985 ked vystuzis tortu tak ako treba, tak mozes dat naspodok co len chces a udrzi to, vahu drzi podlozka a vystuze, nie spodna torta

jakelina
5. nov 2013

@zuul tak možná to bude těmi ořechy, já ho ořechový moc nedělám, snad jenom jednou jsem dělala. A to si už ani nepamatuji, jak narostl. 😝 A jenom hladkou jsem nezkoušela.

ludkas31
5. nov 2013

jaj to na slovensku asi neni

ludkas31
5. nov 2013

@jakelina vdaka

jakelina
5. nov 2013

@ludkas31 aha, ale v Kauflandu je mají určitě

dagmarmustafa
5. nov 2013

@vlada111 Dakujem!!!!

kika777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimcak
5. nov 2013

@jakelina ja som tiež raz skúšala ten tvoj korpus,ale tiež mi nanarástol ako mi zvykne ked robím mramorový. 😖 Tiež neviem čo som urobila vtedy zle ,tak ja som povedala,že ostanem verná mramorovému. 😀

zsuzsu
5. nov 2013

Este moje dve. 🙂 na aute sa mi nesmejte 😀 😀 😀 robila som prvy krat 🤐

jakelina
5. nov 2013

@mimcak však jasně, já jsem s ním spokojená a každá máme nějaký svůj oblíbený, co se nám vždy podaří. Já hlavně hodně hlídám co jíme a mně se nezdají korpusy do kterých se dává olej. Představa, že je v tom něco tak mastného mi vadí. Tak i proto dělám ten z celých vajec. A mívám ho fakt vysoký, jednou jsem pekla ve formě čtverec 25x25 cm a dala jsem z 6 vajíček, že jednou prokrojím a byl vysoký 6 cm. Schválně jsem to tehdy měřila, že jindy do té formy dávám vždy z 9 vajec, abych dvakrát prokrojila a to mi skoro přetéká a byla jsem překvapená jak narostl i z těch 6. To mi přijde fakt hodně, on se krásně zvedá když je ve větší formě a má kam růst.

jakelina
5. nov 2013

@mimcak ono i když si spočítáš váhu surovin co jde do mramorového a do toho z celých vajec, tak on je hodně lehký, ten z celých vajec, není tam žádná vody a tuk dvě lžíce, tak to je celkově menší množství i těsta. Do mramorového leješ tuk i vodu, tak objemově to je asi mnohem větší množství. Já ten mramorový právě nedělám kvůli tomu oleji, tak s ním nemám moc zkušeností.

aduskatt
5. nov 2013

@kika777 To ti teda dost domrvili objednavku, ked mas navyse 4 ks.......

karmenta
5. nov 2013

Dort pro dcerku 🙂 Měla z něj obrovskou radost 🙂

aduskatt
5. nov 2013

sladke moje zienky, pls....este som nerobila marlenku a zrejme ma caka.recepty si najdem, to v pohode, ale tak narychlo, co sa tyka kalkulacie ceny......ako je to v porovnani s klasikou? vychadza to cca rovnako? dik za kazdu dobru radu

pipka
5. nov 2013

no salku som si uz urobila..aaale teda ci mi to vyschne 😕 ☹ netusim...som to kravka asi spravila moc hrube.ale zas ked som to mala tensie, tak jak som to obalovala stale sa mi to trhalo 😠 🙄

toto ja milujem...ze na poslednu chvilu ja vezmem nieco, ze sak take jednoduche 😅 😅 a salku 😠 😝 😝 🙄

no neviem ako to dopadne 😕 😅
ja mam take kališteky na cinsky caj, to nema usko ale je to ako salka, tak to som obalila foliou a na to smart...no a tvrdne...aaaaale ci vytvrdne to sama netusim 😝 a uz vobec netusim, ako to budem zdobit tu salku...bo zas cisto biele je to take o nicom 😖
a ak to nie je riadne vytvrdnute, kedze nie je cas...tak neviem ci do toho cokolvek liat 😒 😅
ci to nenaplnim puncovinou a len po vrchu nepolejem cokoladou...co ja viem 😕 🙄 ☹

muffinka8
5. nov 2013

@jakelina ja práveže robím len korpusy s olejom, lebo nie sú suché a keď veď to jeme 2-3 krát do roka. Akurát minule sme sa bavili o vylievaní oleja a ja som si uvedomila, že olej len na pečenie používam, inak by som minula asi tak jednu fľašu za rok 😅 vôbec nevyprážane, pečieme tiež málo.

pipka
5. nov 2013

a este musim spravit kittynku, cerveny autobus a smolkov 😝 😝 😝
pomooooooooooooooooooc 😀 😀 😅 😅 😅

aduskatt
5. nov 2013

@pipka jednu som robila tak, ze som dala puncovinu a vrch doliala cokinou

jakelina
5. nov 2013

@muffinka8 no tak to spotřebujete fakt málo, já peču každý druhý nebo třetí den něco pro děti, tak hledám takové recepty, kde ten olej nejde.

alca123
5. nov 2013

helou zienky. idem robit malém torticku na meniny a pánko si rozkázal ze by chcel jahodovú 😅 Viete mi poradit nejaký dobrý krém? Korpus budem asi robit "mramorový" alebo red velvet

mimcak
5. nov 2013

@jakelina to áno o tom oleji máš pravdu. a ozaj ľahší váhovo bol,lebo som ho skúšala vtedy vážiť. Chuťovo mi tiež chutil,len neviem čo som urobila zle možno som ho málo vymixovala abo čo. ☹ 😝

chavierka
5. nov 2013

Žienky robiace muffiny ozdobené marcip. hmotou,
mám na Vás otázky...môžte mi poradiť, kde takéto muffiny skladujete, keď dáte na vrch marcipán, v chladničke? A aký krém dávate na muffinu pod marcipán, maslový či nutelu, čo je lepšie? Ďakujem za rady 🙂

sjuzan77
5. nov 2013

zienky, prosim vas, nemate nejaky postup ako vymodelovat postavicku psika maltezaka? uz ma chyta ciste zufalstvo z toho bieleho stvorenia 😖