Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
8. nov 2013

@zuul no, do TT snad nakupovat nepojdes 😀

evvina
8. nov 2013

tak mám dnes radost povedli se mi kuličky podle @chvapilu na kokosový dort pro tatínka

mamcas
8. nov 2013

Ahojte cukrarocky 🙂
Krasne ste popiekli, strasne rada sa na tie Vase vytvory pozeram 🙂
Dakujem za palce pri mojich tortickach, kazdy jeden ma velmo potesil 🙂

Pomozete mi s tipom na tortu pre 28 rocnu slecnu pjosim? 😅 mna napadla nejaka akoze krabica a nic ine 😝 dakujem 😕

vera_vila
8. nov 2013

Děvčata, prosím, mám dotaz - když dělám tvarohový krém s pudinkovým základem a máslem, mám pod marcipán dávat mantinely nebo nemusím?

vera_vila
8. nov 2013

@mamcas Víš, co má třeba ráda, jaké má zájmy, oblíbenou barvu nebo tak?

mamcas
8. nov 2013

Jaj a este som Vas chcela poprosit, ak mate ulozene, nejaku torticku poschodovu, ktora ma tie volaniky na dolnom poschodi vytienovane... nie lupene, ale to co sa z tych pasikov hmoty ztensenej robi... dakujem moc, nedari sa mi nic pekne na ukazku najst... opachu ukazat nechcem 😝

mamcas
8. nov 2013

@vera_vila neviem praveze... jej frajer vobec nevie cobby ju potesilo 😀 😀 😀

Baby tu pisu pravidlo, ze ak je v plnke viac mlieka ako masla, pod potah nesmie

vlada111
8. nov 2013

@akapulko no super pokus

chvapilu
8. nov 2013

jsou parádní
@evvina

akapulko
8. nov 2013

@vlada111 dakujem 🙂

evvina
8. nov 2013

@chvapilu a dalo mi to zabrat. příště jsem už poučená jak na to. Díky

vera_vila
8. nov 2013

@mamcas no, já si právě nejsem jistá, protože jsem měla podobné recepty tady od holek a tam psaly, že klidně pod potah dávají, tak právě nevím ☹ Mám holandský marcipán, ten by to snad rozpustit nemuselo...
Jinak na ten dort bych asi zvolila něco neutrálního, květinami většinou nikdy nic člověk nezkazí...

pipka
8. nov 2013

@vlada111 dakujeeem 😉

pristela
8. nov 2013

@vera_vila 😀 a ake su to podobne recepty tu od nás , ktoré mozu ist aj pod potah ? Pod kazdy jeden potah /okrem čokolády/ musí ist obmaz kde je vacsi podiel masla ako mlieka ,alebo nejakeho mliecneho výrobku. Je uuuplne jedno aku potahovku das , moze byt pravy marcipan aj za tisíc euráškov dovezeny od neviem kadial aj tak ho mlieko , abo tvaroh, slahacka.. / slahacka moze ist aj bez masla ale tam plati zas pravidla viac coko nez slahacky atd .)/ roztopí, jedine ak torticku rychlejsie zjete nez potah zbada na čom leží 😵 😵 😵 este je moznost ze yb si do toho tvarohoveho kremu s puding.zakladom pod potah supla viac masla nez tam je dokopy mlieka a tvarohu 😉

dm1
8. nov 2013

babyyy ako su origos tie kosostvorce co patria k monsterkam robim tortu stvorec a hore je 2d obrazok tej prisery :p a neviem co na boky tak ma tie kosostvorce napadli a ako guuuglim tak guuuglim vsade je to inak :o

chvapilu
8. nov 2013

@evvina za málo,prvně jsem taky zápasila a čokoládu jsem měla i za ušima,ale jak člověk vychytá detaily pak už to jde v pohodě.

mimcak
8. nov 2013

@muffinka8 nádherná

henny
8. nov 2013

@vlada111 Děkuji, děkuji moc.Akorád dělám objednávku, tak toho vemu více. Fakt díky za radu.

adrika202
8. nov 2013

ja tento týžden len jedna 🙂 normalne neviem čo s volnym časom :D

nika266
8. nov 2013

@mysiatkoo Čau dotaznik som vyplnila a na konci čo mám odťuknuť,je tam ,PREVIOUS ALEBO SUBMIT

elamaslakova
8. nov 2013

@katkak23 Nádherné tortičky
@akapulko krásna tortička
@pipka Nádherné tortičky

daja55
8. nov 2013

Ahojte baby, moja dnešná cestuje az do Rakúska 17 hodín, dúfam ze to prezije , Vyzdobu som musela prisposobit termotaske,v ktorej pocestuje,pani ma 90 rokov !!!!!!?

mysiatkoo
8. nov 2013

@nika266 submit... previous ta len hodi na predxadzajucu stranku 😉

elamaslakova
8. nov 2013

@denisak77 Nádherné tortičky
@muffinka8 Tortička je úžasná
@akapulko krásna tortička

elamaslakova
8. nov 2013

@daja55 Nádherná tortička

nika266
8. nov 2013

@mysiatkoo No veď to ma hodilo a ako to mám ukončiť ,aby sa to dostalo tam kam má

nika266
8. nov 2013

@daja55 Krásna tortička,neboj vydrži tu diaľku a máš novu silikonku 🙂

muffinka8
8. nov 2013

@zuul v Lidl majú 82% maslo Pilos 250g bežne za 1,49€

muffinka8
8. nov 2013

@elamaslakova @mimcak @lokalistin @vlada111 @pipka ... ďakujem vám 🙂 mne sa veľmi nepáči ten malý rozdiel poschodí, s menším horným by to bolo efektnejšie, ale chceli čo najviac porcií 😅 lebo vraj jeden kúsok nestačí 😀 tú bielu so zeleným kvetom som im tiež robila do rodiny, tak že takú istú veľkú.

vera_vila
8. nov 2013

@pristela Nevím, od koho to mám, ale mám tam tvarohový krém (dokonce i bez másla) a k němu je psáno (recept jsem kopírovala přímo), že vystačí na 2 prokrojení dortu 25 cm a není třeba máslové mantinely... Jinak dort se bude jíst hned zítra...