Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bubobubina
17. nov 2013

@maya30 prenadherneeee, vsetky! 😲 🙂

pipka
17. nov 2013

@maya30 kolko ty mas ruk moja? sak to chobotnica by nepostihala 😅
uuuzasneeeee 😉

akapulko
17. nov 2013

@maya30 ako stale krasne mas vsetky!!!!!!!!!!!! 🙂 len cumim🙂s dovolenim budem tvoje srdce kopirovat cez vykend lebo sa mi tak strasne luuuubi a babine na 90-je idealne podla mna🙂teda obrucky tam urcite nedam 😅 😀 😀 ako na teba sa nechytam ale tak skusim🙂)

pristela
17. nov 2013

@maya30 uuuzasneee, neskutocneeeeeeeeeeee, by som ta chcela vidiet ako to robis , taak vela a uplne dokonale kazda jedna 😵 😵 😵 😵

halienka
17. nov 2013

@maya30 😲 😲 😲 podľa mňa si mimozemšťanka 😀 😀 😀 čistý úžas, nemám slov, len tie postavičky, zvieratká, bycikle, motorky, lyže a neviem čo ešte by som ja modelovala 3 týždne! 😀 😀 Maji čo keby som tak prišla k tebe na týždeň na návštevu, ja by som len kukala akým zázrakom to robíš a z vďaky by som ti poumývala všetky okná, vyžehlila všetko posteľné prádlo, poutierala prach na všetkých listnantých kvetoch a vygruntovala všetky police, šuflíky aj špajzku 😀 😀 Inak ten kufrík z ruksakom je úplne dokonalý 😵

Inak babky nie je tá ganache pod poťahom potom nejaká moc tvrdá pri krájaní? By som to chcela vyskúšať, lebo vyzerá to super, na druhú stranu neviem či sa to nebude nejako blbo potom krájať... 😅

halienka
17. nov 2013

@jakelina tvoje tortičky sú krásnučké vždy 😵 😵 😵 som ešte nevidela ani jednu od teba čo by sa mi nepáčila 😉 🙂
@pristela tak to je zas parádička, tá dvojposchodka s dievčatkom, no nádhera, hneď som si ju uložila, vopred si od teba poprosím povolenie jedného dňa si takú nádheru skúsiť aj ja vyrobiť 😀 Keď vidím krásnu tortu vždy mám také nutkanie ju hneď skúsiť spraviť 😀 😀 Tak potom vždy len čakám, kedy príde správna príležitosť 😀

elamaslakova
17. nov 2013

@maya30 Nádherné tortičky , ako vždy

jakelina
17. nov 2013

@halienka tak to jsi mi udělala krásnou neděli, víš já nepeču moc a často lidi chtějí i něco co mně se nelíbí a změní třeba objednávku těsně před narozeninami a nechci to odmítnout, když je to pro děti. Tak některé dorty nejsou vůbec podle mého vkusu, ale vždy se snažím to nějak těm lidem vysvětlit, že by to bylo lepší udělat jinak a někdo na to slyší a někdo ne.

aduskatt
17. nov 2013

7 kg, pariz, ananas, banany
a okusim ten pocit, ked ste na akcii, kde sa konzumuje vasa torta.............ani neviem, ci sa tesit, ci bat 😀 a dufam, ze sa mi podari nejaku lepsiu fotku dostat vecer🙂 bde sa fotit aj tam

maya30
17. nov 2013

jaaj baby dakujem vam za tolke chvaly, pravda je ze som na totalku 😀 ale dnes uz len nalievam cibulovy sirup a zazvorovy caj do toho mojho mladeho a idem sa zvalit na moju vytepovanu sedacku 😀 peknu nedelu vam prajem 🙂

maya30
17. nov 2013

@akapulko ja som to srdiecko robila povodne na 60-tku pre pana, cele v bezovej a zlatej, potom na 40-tku pre zenu v ruzovej a bezovej a teraz na svatbu, takze ma sirokospektralne pouzitie...a urcite bude krasna aj ta tvoja tortusa, tesim sa na vysledok 🙂

@halienka no moja veru prid, okna nemam umyte od jari aj sufliky mi treba robit 😎 ja by som ta zamestnala hned, ani kukat by si nestihala 😀
a ta ganas nie je vobec tvrda na krajanie, smotana to zmakcuje, ale tvar a hlavne hrany drzi perfektne 😉

maya30
17. nov 2013

@pristela ach hned mam vianoce ked ma pochvalis 😀 dakujem, no tebe siaham ledva tak po clenky, ale snazim sa snaziiim 😀

bubobubina
17. nov 2013

dievcata, ja nechapem, ako toto mozete kazdy tyzden, ja som mala na vikend 3 a som hotova, momentalne len lezim a travim 😀 a jedine na co sa zmozem je tukanie na klavesnici 😅 ... tot moje, na stretavku 8,6 kg, poschodka podla predlohy s mozaikou a klasika srdiecko 🙂

bubobubina
17. nov 2013

no tak este ten treti obr. 😅

bubobubina
17. nov 2013

aaaaach

anibas
17. nov 2013

@muffinka8 @zuul @jakelina Tortičky prekrásne 😵 😵

anibas
17. nov 2013

@pristela @dajna11 @lucula73 @katarina51 @nika266 @simasa Nádherné !!! 🙂 🙂

anibas
17. nov 2013

@veronika0 @denisak77 @mimcak @eliska22 @adrika202 @mrka2 Dievčatá šikovné ste !!!!

anibas
17. nov 2013

Moje "dovolenkové" - pre kámošku a pre bratovu slečnu 😉

michalka12
17. nov 2013

ahojte, tie vase torticky su nadherne. Ja som uplny zaciatocnik, mohla by som poprosit o radu ako urobit dobry falosny marcipan a aku plnku do torty by som mala pouzit ak nemame radi take klasicke maslove. MOze byt aj tvarohova? bude to drzat v kope?
dakujem
Misa

ikula2
17. nov 2013

@maya30 tak akoze pane Boze 10 tort za 3 dni 😲 😲 😲 😲 😲 , este staaale som v nemom uzase, ja nechapem, krasne tak ako uz dievcata popisali a tvar ako cez kopirku velmi dokonale 😵 😵 😵 😵

ikula2
17. nov 2013

@bubobubina tak ta fialova farba je bombova

dm1
17. nov 2013

@maya30 uzasne vsetky!

ikula2
17. nov 2013

Tak pridavam aj ja jedna monster high drakulaura, jedna na zelanie podla predlohy z netu taka klasika

katarina51
17. nov 2013

@viera6 precízna prácoa, jekrááásna
@ s tými reléfmi si sa pekne vyhrala

mimcak
17. nov 2013

tak druhá víkendová. Pokazil sa foťák ta foto 😝 😝 😝 foťakom sa mi nepodarilo zachytiť tie farby bleskom to bolo krikľavé a bez blesku zas matné 😠 😝 tak radte ktorá je lepšia

@anibas Ďakujem za pochvalu 🙂

katarina51
17. nov 2013

@halienka riadne sme sa zasmiali, podarené, malý s krýglom ako 18 mesčný 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

timonko
17. nov 2013

obrazok drzi a hlavne sa nezvlnil 😉

viera6
17. nov 2013

@katarina51 dakujem za pochvalu 🙂 a dakujem vsetkym za pacitka 😅