Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
30. nov 2013

@mysiatkoo ja som v BA, takze mne netreba 😉 ja mam posledne info , ze o 14.00 v Mc ´D v Auparku ..ak sa nieco meni, dajte vediet, bo nie som tu stale 😅 😉

mysiatkoo
30. nov 2013

@pipka ok... pre istotu poslem cislo IP, ja pojdem z domu skor, tak tu tiez nebudem ak by sa nieco menilo 😉

aduskatt
30. nov 2013

@jakelina my sme mali na obed palacinky so zbytkom parizskej a domacim visnovym frutafillom 😀

lucula73
30. nov 2013

@aduskatt Adi a ako si robila ten domáci frutafil?to by som skúsila 😉

aduskatt
30. nov 2013

@lucula73 uuuplne jednoduche, skoda vylievat kompotovu stavu, ked nemusi, doplnila som ju do 500 ml vodou, dala trosku cukru, ale fakt len malicko, lebo som to chcela nechat kyslejsie, mala som visnovy, 8 malych lyziciek zlateho klasu a uvarit, po minutke varu odstavis z ohna, premiesas sem tam, kym to chladne a hotofka............ked chces, tak do toho kludne pred varenim svacni aj kusy ovocia a var to s tym🙂 ten zbytok sa u nas priam zozral 🙂

lucula73
30. nov 2013

@aduskatt vidíš,super nápad...................ďakujem,vyskúšam. 🙂

aduskatt
30. nov 2013

@lucula73 teraz ma napADLO, ja mam kupene take vacsie balenie, preto 8 lyziciek, to, ked tak nad tym uvazujem, je asi ako jeden klasicky , ten tusim 40 gramovy sacok

aduskatt
30. nov 2013

@lucula73 diky🙂)) som mala zase kreativnu chvilku, tak som skusila a ono to vyslo🙂

pipka
30. nov 2013

napiekli mi 😵
mamka chora konecne nohy vylozila a ten binec v kuchyni budem riesit az ked zaspia 😝 😅
sorry za tapetku 😅

lamps
30. nov 2013

@pipka super tapetka a Hanka nemá chybu

mirinecka
30. nov 2013

kočky, potrebujem radu, ste ma tu inšpirovali na medovníky tak som skúsila chalúpku, nakoľko neviem poriadne urobiť bielkovú polevu, tak som si kúpila kráľovskú glazúru Royal Icing, je super len môj problém je že čo mám sáčok originál na medovníky taký väčší tak robí široké čiary a mám aj toto popisovacie vrecko http://toptorticka.sk/product.php?id_product=940 len cez ten mi vôbec nejde glazúra je tam malá dierka, a keď spravím redšiu glazúru tak sa zasa rozteká. Prosím ako spravím tenké čiary a s čím? Glazúru zarábam presne podľa návodu. ďakovala

aduskatt
30. nov 2013

@mirinecka igelitovy sacok( nie mikrotenovy), najlepsie ten samozatvaraci, daj donho glazuru, zavri, zaviaz a koncek odstrihni na hrubku, aku potrebujes

mirinecka
30. nov 2013

@aduskatt ďakujem, mám taký maličký tak vyskúšam 🙂

lokalistin
30. nov 2013

Baby moooc dakujem vsetkym

mia114
30. nov 2013

moja dnesna torticka.este jedna na pondelok.a chcem uz volno od tortiet snad sa nenecham zase nahovorit na nejaku 😝

ivkaivka
30. nov 2013

ahojte, pridávam dnešnú, som taká nahnevaná, je pre susedu, čakala som ju celý deň, došla až teraz pre ňu, že rovno na oslavu, pritom mala prísť ráno (celý deň som sedela doma a čakala ju + mi išla chladnička) chcela tortu do 30 eur, tak som normálne rozmýšľala či jej nemám zarátať aj tú elektrinu, čo som dnes kvôli nej na svojej starej chladničke naťahala... ach

lokalistin
30. nov 2013

@pipka jaki ste zlati najlepsi je maly v Kitty zasterke a jake ich mas pekne tie medovnicky,ja som dneska tiez robila,recept na mäkke medovniky,ale boli bledule,no neva zje sa aj tak
@mysiatkoo Evi ty si raz robila takeho pirata(ak si dobre pamätam)jak hladam tak hladam nikde nemozem najst, nehodis mi fotku?chcela som zajtra skusit modelovat-prosim

mysiatkoo
30. nov 2013

@lokalistin fuu Zanet to si veru zle pamatas... o piratovi vo svojej zbierke nic neviem 😕 ale mrknem v inspi ci nieco nemam...

lokalistin
30. nov 2013

@mysiatkoo to si nebola ty?bolo to niekedy,ked si robila tych medvedikov.doprdele, tak idem kukat nejake mesiace dozadu ci to nenajdem

lokalistin
30. nov 2013

@mysiatkoo potom mozem prehladavat tvoje albumy,ked si to nebola ty 😀

mysiatkoo
30. nov 2013

@lokalistin no hadam si z tejto tapety nieco vyberies 😀 😀 😀 inspi pozehnane 😝 sorry baby 😉

lokalistin
30. nov 2013

@mysiatkoo super dakujem ulozene, no uvidime, co z mojich ruk vyjde 😉

pipka
30. nov 2013

@lokalistin ja som tam dala lyzicu kakaa, a mam to holandske, to je take fest tmave 😅 😉

lokalistin
30. nov 2013

@pipka no minule ste tu pisali,ze trochu kakaa v tom recepte nebolo, ja som dala malu lyzicku,ale aj tak blede, neva to su take skusobne

pipka
30. nov 2013

@lokalistin ja som robila teraz tie od jakelinky a tak ako mi napisala..a 1 PL kakaa tam bola 😕 😉
lebo ak by som to tam nedala, je fakt, ze to pernikove korenie ti to nemoze tolko zafarbit 😉
tak do ruhej varky daj viac a basta 🙂

jakelina
30. nov 2013

@pipka v původním receptu to kakao nebylo napsané, ale holky tu psaly, že dávají kakao, tak já taky, jinak byly úplně bledé. 😒

pipka
30. nov 2013

@jakelina ja som tiez vzdy do kazdeho receptu pridavala 😉 a vzdy to doda krasnu farbu 😉

viera6
30. nov 2013

prosim,,,, fotopostup na kamion,ale maly na tortu k 4Otke

katarina51
1. dec 2013

@pristela nemá chybu. Radosť sa na ňu pozerat. Opäť si potvrdila svoj kumšt a fortieľ. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maya30
1. dec 2013

ahojte, pridavam tohtotyzdnove, tentokrat skoro kazdy den nejaka, tak ako tu niekto spominal v kuse bordel v kuchyni 😝 Na tej lego chima som na hmotu nalepila jedly obrazok a tak zapichla, tie postavicky su take zvlastne ze som sa nechcela pustat do modelovania, tak som to takto obisla... Psik by mal byt yorkshir, je z burizonovej hmoty 😉 ostatne take klasika 🙂