Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
27. dec 2013

@jakelina super sa ti podarila 😵
dobre ze po tebe nechceli krtka v dortu 😅 😀 😀

jakelina
27. dec 2013

@pipka moc se mi nechtělo. V kuchyni mám svátečně prostřený stůl a teď jsem to všechno sklízela a zase sypala všude Solamyl a dělala si binec. 😲 😲 Táááák se mi nechtělo.

nika266
27. dec 2013

Tento rok som s tortičkami skončila,posledné dokončené

nanima
27. dec 2013

moje posledne toho roku pre dcerku a syna 🙂

dagmarmustafa
27. dec 2013

Opäť krtková🙂

mrka2
27. dec 2013

pridam svojho motyla a este ma 3 cakaju do konca roka 🙄

mrka2
27. dec 2013

@dagmarmustafa jeej, zlatučká 🙂

pristela
27. dec 2013

@dagmarmustafa náááádherná rozprávková 😵 😵

bubobubina
27. dec 2013

@dagmarmustafa taaaa je kraaaasna! 🙂

brunila
27. dec 2013

@dagmarmustafa Krásnéééééééé!!!!! 🙂

pipka
27. dec 2013

@jakelina uuuplne ta chapem 😝 mne by sa tiez nechcelo skladat tu paradu a zabordelarit si to kuchynu..som rada, ze do noveho roka mam pokoj 😉 😝 😉

laumi
27. dec 2013

🙂 tak a pridávam ďalšie pokusy 🙂 monsterka - strašne zle sa robila ☹ no vraj sa páčila 🙂 , druhá - čokoládovy pokus 🙂 🙂

vecernicci
27. dec 2013

teeeeeeeeeeeeeeeda holky, to je krásných výtvorů 😵 😵 jsem tady dlouuuho nebyla, nestíhám, práce, dorty, perníky, děti, práce domů, prostě mazec, ale slibuju, že teď už budu odpočívat a do konce roku už žádný dort 😝

laumi
27. dec 2013
michaela3011
27. dec 2013

@halienka nadherne si ju spravila 😵 ja som vsetko modelovala za pochodu 😅 preto vsetko zverstvo na torte malo za povel lezat 😀 len ma mrzi, ze som nedavala aj ja stuhu 😒 no torta bola malicka, iba jeden krat plnena... vsak co by som chcela z takej trosky zvysneho kremu 😀 to mas tak, ked mi je nieco luto vyhodit, tak radsej upeciem k tomu korpus a spravim z toho tortu 😀 tak nabuduce Vianoce mozno 😉 😀
no musim sa opakovat ale fakt sa mi velmi paaaaci ta tvoja 😵 sikulka!!! az do toho najmensieho detailiku si to dotiahla 😵 perfis

pristela
27. dec 2013

@halienka andelka sim ta aku plnku mas v tej objedenej torte so santom , ze je taka žltá ? kujeeem za odpoved

halienka
27. dec 2013

@michaela3011 a mne sa zas páči tá tvoja 😀 mám pocit, že som urobila toho santu moc veľkého, som musela dať kvôli nemu väčšiu podložku 😝 😀 a tie sane si urobila super, ja som nevedela ako spraviť tie spodné lyže aby to na nich stálo, tak som to nechala len tak a trochu mi to tam chýba, ale tak hlavne že bola zákazníčka spokojná 🙂 Aj ja vždy vravím, že na druhý krát to bude lepšie 😀 ak dovtedy nezabudnem ako som to robila prvýkrát 😀

halienka
27. dec 2013

@pristela ja neviem prečo je taká žltá, je to raffaelo plnka, teda vanil. puding, pol na pol maslo a mascarpone aby bola jemnejšia a kokos. Fotila mi ju zákazníčka, viezla ju 200 km preč, ja som ju trúba zabudla odfotiť, čo s ami stalo prvýkrát, tak som jej potom písala, nech mi ju cvakne. Čakám kedy sa vráti a tiež sa jej chcem spýtať, či jej tak nejako ožltla alebo to bolo nejak svetlom pri fotení, v reále taká žltá isto nebola. Alebo jej to nejak oschlo alebo čo dokým to odfotila, neviem... 😅

pristela
27. dec 2013

@halienka aha 😀 to je mozne ze bud svetlom abo len obschla kedze tam bol puding 😉 a ja ze nejaka nova plnkoška na svete 😀 😀 😀 inak tortuska krasna 😵 😵 😵

pipka
27. dec 2013

@halienka @pristela a viete, ze ja som na nu kukala a len vajecny liker mi po rozume behal 😅 😀 😀 ze mnaaam to bude isto daka novinka 😕 😅 😅 😀

no normaalne som sklamanaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

halienka
27. dec 2013

@pipka to ma mrzí, ja som zas jak blbec kukala, keď mi zákazníčka poslala foto, že čo je taká žltá, úplne mi to bachlo do očí tiež 😀 Ale ten likér je výborný nápad, musím takú nejakú skúsiť 😀 inak kvapka gelovky a je to žlté aj bez likéru, keby teda len o farbu šlo 😀

pipka
27. dec 2013

@halienka sak toto 😀 😀 😀 akoze gelovkou to dokaze kazdy 😀 😀 ale bojova uloha do roku 2014 vymysliet nejaku fajnu vajecnolikerovu plnku 😅 😀 😎
ja mam jeden recept na babovku z likeru a je naaaajlepsia na svete 😵 😵 tak musim hokusy pokusy spravit aj do nejakej plnky 😎 😀 😉

pristela
27. dec 2013

@halienka ale zas na to , ze je to foto od zakaznicky tak je foto super 😉 😉 😀

halienka
27. dec 2013

@pipka ok 😀 začiatkom roka mám vcelku volno (dúfam, že nezakríknem 😝 😀 ) tak môžem experimentovať 😉 len dúfam, že to môj muž prežije, keď bude musieť tie moje pokusy hltať 😅 😀 😀

pipka
27. dec 2013

@halienka neboooj ak je niekde vajčák, tak to NIKDY nemoze byt nejedle 😀 😀 😎

halienka
27. dec 2013

@pristela ona je fotografka 😀 ešte sa mi práve ospravedlňovala, že nie je dobrá, ale že nemala tam svoje podmienky, tak len tak narýchlo 😀 ale aj mne príde úplne super, kdeže by môj chudáčik foťáčik takto odfotil 😝 🙂

halienka
27. dec 2013

@pipka inak ja som tiež vajčáčka, už ma všetci poznajú, keď prídem na návštevu vyťahujú vajčák 😀 nepomôžem si, tie ostatné alkoholy mi buď nerobia dobre alebo nechutia. Okrem vajčáku teda ešte lúbim Baileys, ale to má holt málokto doma 😀 Inak taká baileys plnka...hmmmm 😅

pipka
27. dec 2013

@halienka no ja som tu baileys este nedavno mala...aale uz je fuc 😀 😅

ja to ani tak nepijem samotne, ale teda do kolacikov, na zmrzlinku a tak..to mnaaaaaaaaam, to si daaavam rada 😵

michaela3011
27. dec 2013

@halienka tie sane boli robene podobne ako tvoje, len moje boli polozene na malom kusku potahovky (aby boli vo vzduchu) a prilozila som k tomu tie lyze 😀 a ozaj... ten odrezany kusok torty som zakrila foliou aby banany nezcernali a krem neobschol 😀 z folie som si odstrihla taky pasik aby mi pekne sedel na tu cast torticky, snad dobra rada do buducna 🙂

michaela3011
27. dec 2013

@halienka @pipka 😕 tri dni dozadu sa ma pytali na plnku, ze vajecny liker... asi som zbytocne neodmietla 😀 tiez nepoznam ziaden recept 😅 a zaciatkom roka mam dalsiu dovolenku, takze budem asi tiez skusat 😀