Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

viera6
4. jan 2014

@daja55 jejda dakujem 🙂

mimcak
4. jan 2014

@mamcas ráno som sem len tak chvílu nahliadla a zazrela tvoj nový robot,krásny obdivovala som. No a teraz večer som Vás dočítavala a čítala som čo sa ti s ním prihodilo no moje nervy asi by ma šľak trafil. Tak s napätím som dočítavala čo napíšeš či bude fungovať,alebo nie. Uff,ale normál som si vydýchla a teším sa s tebou,že funguje. Super to budu tortičky. 🙂

viera6
4. jan 2014

Sladulieky prosim vas mam robit srdiečko pre 9rocneho chlapčeka nieco obyčajne,mate nejake inspiracie?a dakujem za pacitka 🙂

mimcak
4. jan 2014

No a prispejem svojou novoročnou tortičkou.Chcela som si urobiť volno,lebo som petrebovala oddych tak som dve tortušky odmietla,ale na túto ma ukecala sestra bolo to do jej práce pre šéfa .Vraj stačí len nápisané,ale tak dorobila som tam popri poťahovaní nakoniec aj tu mandarinku a banán,lebo je to firma s ovocím a zelaninou..

woman04
4. jan 2014

@mamcas
@vlada111
@luciahromadkova @pipka @pristela
to rakúske Teebutter je na 100% čisté maslo ,teda píšu 82% ,tak ako u nás je na masle - bola som sa pozrieť v chladničke..je pravda,že má inú chuť..to mám na varenie,pečenie..na chlieb skôr Lidlové ..ja som s červeným s chuťou nemala problém,kým som nevedela,odkiaľ je..aj by som prekusla ,že je poľské,ale mm nie 😀
Verím,že môžu mať kvalitné potraviny,len žiaľ,neviem,či sa dostane k nám do hypermarketov ... a vajcia pozerám na škrupine,lebo už sa mi stalo,že na krabici bol sk aj s vlajkou a na škrupine PL 😵
..a druhá vec,ak pečiete fakt v takých veľkých množstvách,treba pozerať aj na tú cenu..

..mňa žerú aj také veci,že napríklad Paula je u nás poľská -tá veľká,malé sú nemecké,ale ešte aj na množstve nás šidia..v Rakúsku je 4x125ml ,u nás 4x100ml ,za tú istú cenu... 😒

okrem mäsa ,sa v tom Rakúsku oplatí naozaj skoro všetko.. a ešte ,šľahačka je tam 36% ...

pipka
4. jan 2014

@woman04 ja tiez kazde vajcia otvaram 😝 😉 ci je na vajci peciatka SK 😉

michaela3011
4. jan 2014

@mimcak uplne prepracovany banan 😵 nadhera

baby a ako tak pozeram, tak vela z vas pouziva abecedu - vykrajovatka... alebo ako to nazvat 😀 no chapeme sa dufam 😀 a ako to vlastne robite? 😕 na vyvalkanu hmotu si polozite potravinarsku foliu a potom si tak vykrojite? ci ako to z toho dostanete von? alebo pocukrujete aby to potom pekne vypadlo? ja som mala taku abecedu ale pouzila som ju len par krat a nedosla som este na to 😀 kedze stara je uz prec, tak som teraz objednavala novu a preto sa pytam po radu 🙂 dakujem 😵

michaela3011
4. jan 2014

@pipka @woman04 😕 baby, k tym vajickam som pocula uz aj take, ze nase slovenske vajicka sa odvezu do Polska, tam ich pobalia a dovezu sa spät na Slovensko... to mi raz hovoril jeden predajca 😕 ale co je na tom pravdy... zeby slovensky narod nevedel svoje vajicka pobalit?

woman04
4. jan 2014

@michaela3011 ja som práveže opačne videla,poľské vajcia ,balené na SK..preto tam bol slovenský znak 😉 ..treba pozrieť vajco,akú má pečiatku...máš tam odkiaľ je a či je z voľného chovu,alebo klietkového ...

maya30
4. jan 2014

@dm1 ak nie je neskoro... 🙂

dm1
4. jan 2014

kocky zdravim pridavam tu svoju nestastnicu zvonilkovu hroza pre mna taketo robit ja sa tie ksichty nenaucim snad nikdy :(. este som to aj nafigu odfotila

dm1
4. jan 2014

@maya30 juj dakujem si zlata len torta je hadam uz aj zjedena som bojovala veru nerada take real face robim :(

maya30
4. jan 2014

@dm1 to fakt ? 😀 A to si kedy stihla ? Ja som myslela ze to vcera si pytala...aaale tak nabuduce 😀 😀 😀

michaela3011
4. jan 2014

@woman04 odkedy zijem spolu s priatelom, tak vajicka nakupuje iba on 😀 minule mi vysvetloval, ze musim kupovat z volneho chovu a dal k tomu este 15min monolog, ze neni vajco ako vajco... tak odvtedy nakupuje iba on 😀 ja som rada ked vojdem do hypermaketu alebo do mensich marketov a som rychlo prec 😕 mi vela ludi pohromade robi problem 😕 keby sa aspon vsetci vedeli chovat normalne a poznali by toleranciu 🙄 😀 dnes sme napriklad mali v plane pozriet Ikeu, ale ked sme videli to preplnene parkovisko a plniacu sa prijazdovu cestu, tak som isla dalej rovno a ani blinker nestihol zasvietit 😀 tak sme isli dalej za nosom a dnesny den sme si boli pozriet kulturne pamiatky 🙂 😀

dm1
4. jan 2014

@maya30 no ja som sa aj vcera vecer pytala :D. o 8 vecer som dala piect, okolo jednej rano plnila a modelovala a rano som ju dozdobila :p. Na obed boli pre nu. Tak ja som myslela ze to nejako dam ale prisla som na to ze to neee pre mna taketo neviem tie ksichty robit 😔. mala som byt viac trpezliva ked sa ma to pokusala @pristela u nej naucit 😔

maya30
4. jan 2014

@dm1 aaale, isto bude pekna 🙂 fu ale ja nerada robim pod takym tlakom, asi iba raz som sa tak dohodla, ale hrozne som bola nervozna

vlada111
4. jan 2014

@mamcas hej, zabudla som na to mrazené ovocie, aj mne sa viacej páči. Keby ste baby videli tú lesnú zmes, úplne niečo iné ako Lidl.Majú tam aj dobré marmelády.

vlada111
4. jan 2014

@dm1 jaj Dani, ksichty musím aj ja trénovať, mne to nejde tvarovať. Teraz som robila jednu morskú pannu, tak ako tak to vyšlo, ale teda pomáhal aj manžel :D

vlada111
4. jan 2014

@pristela máš pravdu, teraz je tu také povedomie, že poľské je zlé. Oni majú napr. lahôdky úžasné, my sa môžeme strčiť. Tak ako u nás sa robia dobré veci a aj gebuziny, tak isto to je aj v Poľsku. Kvalita poľských výrobkov zodpovedá nízkej cene, na ktorú ich tlačí obchodník (zahr. siete). Pri masle treba dávať pozor. Všetky majú 82% tuku, ale je dôležité, aby bolo napísané, že mliečneho tuku. Inak je tam aj rastlinný tuk a my sa uspokojíme, že je tam tuk 82%. To však nič nezaručuje.

luciahromadkova
4. jan 2014

@pristela @vlada111 @pipka @mamcas @mimcak baby dakujem pekne budem na to mysliet pri nakupovani.... a @pristela s tymi polskymi potravinami to asi tak bude, ved oni predsa tiez radi papkaju.... a nebudu sa krmit tym najlacnejsim, ked maju aj kvalitnejsie a lepsie....

vlada111
4. jan 2014

@luciahromadkova za to nekvalitné od nich si môžeme sami. A vôbec za celkový stav potravín v obchodoch u nás. Lebo ľudia sa tvária, že nemajú na kvalitnejšie potraviny, nakúpia lacné základné potraviny a keď pozriem do košíkov, potom tam sú samé hovadiny okolo. Keby tie nekupovali, mali by na kvalitné základné potraviny.

pristela
5. jan 2014

@dm1 Dani , dobruuuu ju máš , zo zvonilky som aj ja urobila transvestitu 🙄 prosto mi torta s touto temou absolut nešla do noty, ja netusim preco , ale to tak isto ako to spievankovo ci co to bolo ☹ ☹ ☹ a pritom tie ich pesnicky zboznujem 😀 nuž ale ako mi nic nevravia "dospelácke animovane komedy serialy" tak ani hovoriace zvierata,hovoriace babatká vo filmoch a vonkoncom u mna nie dospeláci poprezliekaný v divných farebnych akoby detskych šatach s pomalovanými lícami alebo srdieckami na tvárach ☹ ☹ takze torty s tymito témami u mna ☹ ☹ ☹

mimcak
5. jan 2014

@michaela3011 Ďakujem. No a tie písmenka ja si vyvalkám hmotu,narežem na štvorčeky,nechám chvílku obschnúť ,No a potom vložím hmotu medzi sáčok a cez sáčok vykrajujem. Niektoré baby tu nechajú obschnúť hmotu a vykrajujú len tak bez sáčku a ide im to,ale mne sa to bez sáčku nejako nedarí 😠 😖 .

woman04
5. jan 2014

@vlada111 presne tak...to vravím aj ja,ľudia kupujú na kilá nekvalitu,lebo je to lacné..ale keď si prečítaš,čo to obsahuje,chuť ťa prejde..a stále reklama ,kupujte slovenské výrobky a prídem do obchodu a z 12 druhov syra,bolo 11 poľských a jeden slovenský..to je aká podpora trhu? ..keď som bola pred rokmi v Poľsku,tešila som sa na syr,to,čo predávajú tu ..bleee

jakelina
5. jan 2014

Holky já bydlím pár kilometrů od Polských hranic a spousta lidí tu jezdí na nákupy a hlavně na ty jejich trhy. Určitě jsou tam i dobré věci, ale jednou mi někdo odtamtud přivezl něco jako lentilky na váhu a klobásy. To byl hnus, blééééééé. Hned to letělo do koše. Ale určitě mají i kvalitní věci, jenom oni ví, že lidi od nás tam jedou za cenou a za tu nízkou cenu tam kvalitu udělat nemůžou. 😝
Ale zajímavé je, že sem do Kauflandu jezdí autobusy z Polska a oni nakupují tady. 😝 Já nejraději kupuji v Globusu, tam mají všechny salámy a výrobky bezlepkové, tak se fakt nestane, že by tam byla mouka místo masa. Je tam vyšší cena, ale mně to nevadí. Kupuji tam i šlehačky a jejich značku mléka. A hodně taky kupuji v Lídlu a fakt čtu co je na etiketě. Když je něco podezřele levné, tak to studuji, že v tom bude nějaký háček. 😀 😀

maya30
5. jan 2014

baby ani vam sa nedaju pridat fotky ? 😕

jakelina
5. jan 2014

První vláček, měla jsem se vejít do tří kilo, tak takový nízký a podle předlohy, tak úplně klasika

jakelina
5. jan 2014

@maya30 mně ano, ale trvalo to snad minutu ta jedna fotka

eliska22
5. jan 2014

pre moju Elišku k jej včerajším 4 rôčkom 🙂 torta je robená podľa inšpi z netu, sa mi páčila, tak som ju moc ani nemenila 🙂

jakelina
5. jan 2014

@eliska22 krásná a malé vše nejlepší 😉