Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bubobubina
5. jan 2014

@ajka82 jejo, ta angelina vyzera, akoby z telky rovno tebe na tortu skocila 🙂

bubobubina
5. jan 2014

@maya30 nadherne, vsetky! 🙂

bubobubina
5. jan 2014

@pipka krasne sa ti vydarila 🙂

mimcak
5. jan 2014

@jakelina aha vata. 😅 ja som myslela,že si vyrábaš nejako cukrovú vatu,alebo čo. 😀

bubobubina
5. jan 2014

@pipka no jo pipka, aj ja som mala svoj den, najskor mi vajko z ruky vyletelo, a na podlahe sa krasne rozplestilo, potom mi vypadla miska s kreeeeemom, ale to pri mne stali vsetci svati, bo miska dopadla na podlahu dnom nadol, a odfrkli len 3 hrudky kremu, vsetky samo zasiahli mna, ale neva, ved to bol krem z 3 masiel, takze som bola rada 😝

jakelina
5. jan 2014

@mimcak z cukrové vaty by to za chvilku zvlhlo a nebylo by z toho nic. 😝 😝

mimcak
5. jan 2014

@jakelina aha to som nevedela,no v každom prípade to s tou obačajnou vatou je dobrý nápad a vyzerá to dobre 😵

adrika202
5. jan 2014

@pristela a teda aj ostatné sladké devy 🙂 kaufland maslo 1,29 🙂

ajka82
5. jan 2014

@bubobubina dakujem, no robila som ju po tme a po pamati 😅 kedze u nas jednu dobu isla angelina nonstop 😉 tak ma tesi, ze sa tak paci 🙂

pristela
5. jan 2014

Holky pridávam môjho maleho tortu peň 🙄 , obcapkana je ganage, kedze poťahovku u nás ee 😝 /týmto dekuji velice pjekne @mysiatkoo za krááátky výcuc jej postupu na ganage 😀 / , maly odo mna dostal aj obrovsku poschodovu tortu den vopred 😀 😀 😀 😀 , no a pridávam aj slane jednohubky z oslavy

mrka2
5. jan 2014

@pristela joj jooj, tie jednohubky by som si dalaaa (ale uz chudnem,tak nic 🙄 )

jakelina
5. jan 2014

@pristela jaký krásný strom jste museli mít na zahradě a zůstal jenom pařez, počkej, teď se dívám 😲 😲 😲 on je to dort 😀 😀
Malému vše nej

bubobubina
5. jan 2014

@pristela no cela maminka 🙂

mysiatkoo
5. jan 2014

@pristela kedykolvek ... radit guru je pre mna pocta 😵 btw toho zraaadla tam mas dako hodne,ci? nebyt po sviatkox, sa hlasim na navstevu 😝 😀 a vsetko naj tej tvojej mensej opici 😉

bubobubina
5. jan 2014

pridavam aj ja moje, dve este z minuleho tyzdna, moja prva lalia, piestik je troska prerasteny 😝 , a dnesna rybarska, hmmm ... ku ktorej mozem prist na kurz postaviciek? 😅 ten tvaaaareeee, aaaach, este dievciny sa domaluju, ale co s chlapcami 😅 😅 😅

lifinka
5. jan 2014

Všem přeji vše nejlepší v novém roce a přidávám můj první dort "2014".
Krokodýl byl na přání, jen mi nepasoval nahoře ke zvířátkům, tak je na boku osamělý 🙂

grasie
5. jan 2014

kočky, tak som dnes skúšala postavičky na tortu, nie sú síce úplne podľa plánu a aj hodne chybičiek krásy majú, ale sa mi aj tak lúbia, myslíte, že vydržia 2 týždňe, kým sa použijú?

lamps
5. jan 2014

@grasie vydržia, daj ich na suché miesto do nejakej krabičky, aby sa ti na ne neprášilo

@pristela čo sa to robí s tými našimi deťmi? môj najstarší má za dva týždne narodky a ešte nevie, akú tortu chce (po iné roky mal v tom jasno) a tvoj ťa tento rok ako šetril 😀 😀 😀, peň je suprový a malému všetko naj... naj..., naj... 😵 😵 😵 😵

mimcak
5. jan 2014

@pristela mňaaam tie jednohubky. 😝 🤐 Ten peň super.A pubošovy ,ako ho ty voláš všetko naj. 😉

pristela
5. jan 2014

si robte prdel baby 😝 😝 😀 ja som stastna ze som sa nemusela piplat s jeho tortou ako minuly rok 😠

@mysiatkoo aaale ake mnozstvo ? to sa len zda , bolo nas vela a vsetko sa zjedlo hned ako sa polozilo, no tieto jednohubky ja milujem , mnam 😵 na navstevu mozes dojst , ostali mi suché rožky 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
5. jan 2014

@mimcak ze dakujeee, ale toto je najmensi 8rocny , pubos je druhy ten bude mat vcul v marci 15 😕 😕 😕 😀

lawli
5. jan 2014

@pipka prosím ťa mojko ,aký priemer a akú výšku mal ten Mimoň ?? A ešte na koľkox si ho plnila ?? ....ďakovalaaaa 😵

pipka
5. jan 2014

@lawli nooo piekla som ho v tej 18 cm forme, mam dve, takze v dvoch formach 18 cm, a kazda je prerezana na 3x, cize dvakrat plnena...takze je to 6 platov a 4 x napln 😉 na vysku neviem kolko mal 😕 😅 to som nemerala 😖
ale vazil 3,85, bola tam tvarohova napln z dvoch slahaciek, a nieco vyse pol balika mrazenych malin z lidla 😉 a malinový dzem.

vlastne postup taky isty ako som robila tu vianocnu sviecku, len tam som zrezala aj ten vrch dorovna, a tu som nechala "kopcek" 😅 😉

pipka
5. jan 2014

@pristela kubkovi vsetko naj 😵 a teda tie jednohubky so susenymi rajcinkami sem prihraaaaaaaaj 😀 😎

pipka
5. jan 2014

@lawli vlastne 5x napln...bo sak spodok jednej a vrch spodnej su tiez spojene kremom a ovocim 😉

lawli
5. jan 2014

Ďakujem pekne za podrobný popis, som to odhadovala tak na 18cm 😀 váhu som si všimla na FB ...asi ma niečo podobné čaká ,tak zisťujem ako sa vmestím do ceny 😅 ak to samozrejme nezmenia čo sa mi stáva pravidelne 😝

luciahromadkova
5. jan 2014

@pristela perfektne... pnicek je super a jednohubky tiez... 😉

vlada111
5. jan 2014

@eliska22 krásna, prajem babulke všetko najlepšie

vlada111
5. jan 2014

@maya30 no, zase kopec krásnych

vlada111
5. jan 2014

@pipka jéééj, perfektný je