Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
2. feb 2014

@vlada111 a tie dierky v nose princezniciek...to ja na tvojich milujeeeeeeeeeem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luciahromadkova
2. feb 2014

@vlada111 prekrasna....aj ta pracovna je super 😵

zuzka7512
2. feb 2014

@vlada111 nádherné...

elamaslakova
2. feb 2014

Moja dnešná robota , tortička úplne celá komplet , námet som si zobrala tu z netu ,lebo som bola úplne bez inšpirácie a bolo to tak narýchlo objednané , ďakujem autorke . Je to pre 10 ročného Tomáška , ktorý chodí na džudo

elamaslakova
2. feb 2014

Tú prvú fotku mi Žanet upravila ,lebo nem dobre to vypadalo , ďakujem za spoluprácu 🙂 ,môžte hľadať rozdiel , je len jeden , nie 10 :D , kto prvý nájde vyhráva :D

vulka
2. feb 2014

@adrika202 Možem sa opýtať na túto sušenú penovú? Aký má priemer a asi z koľkých vajec je? Ďakujem za odpoveď.

vlada111
2. feb 2014

@pipka jaaaj ty si zlatá, šak ma to decko mučilo. Aj raju som musela nejakú urobiť, tú tam musela mať 😀

vlada111
2. feb 2014

@jakelina akože poriadok? To je dobre odfotené, to okolo chýba 😀

vlada111
2. feb 2014

@pipka ja som čakala kedy sa ozveš a nesklamala si 😀

michaela3011
2. feb 2014

@elamaslakova spara medzi obkladackami 😀 torticka inak nadherna 😉

elamaslakova
2. feb 2014

@michaela3011 Si víťaz :D , vyzeralo to zvláštne s tou špárou

michaela3011
2. feb 2014

@vlada111 nadherna torticka 😵 keby som taku dostala, tak by som pevne dufala, ze to je potiahnuty polystyren aby som ju nemusela rozkrojit 😀

michaela3011
2. feb 2014

@elamaslakova az tak velmi tam nezavadzala 🙂 ale ver mi, ze som prve zacala pocitat prsty na nohach 😀 😀 😀
napriklad ked modelujem nieco co ma prsty 😀 tak si to vzdy aspon 3x preratam, ze ci to sedi 😀

adrika202
2. feb 2014

@vulka je to priemer 24 cm a je z osmich vajec ale teda ostalo mi toho este dost a urobila som aj rakvicky a pusinky ...

vulka
2. feb 2014

@adrika202 Ďakujem pekne za odpveď.

krpcok
2. feb 2014

Baby viete mi poradiť? chcela by som upiecť tortu pre svoju dcérku poťahovanú z penových cukríkov. ???

halienka
2. feb 2014

Ahojte babulky, tak rýchlo pridávam aj ja moje, už sa to zas hádam trochu rozbieha 🙂 Na budúci týždeň by som mala robiť 3D morské prasiatko, teda ak si to nerozmyslia, lebo ich idem upozorniť, že fakt neviem aký pocit bude mať ten 9 ročný chlapec, keď mu ho budú pred očami krájať 😝 - to je akože jeho obľúbené zvieratko.

michaela3011
2. feb 2014

zienky skusali ste uz niektora robit kvietky z cukru??? 😕

bubobubina
2. feb 2014

ahojte babulky, ja mam dnes taku depku, znosila ma kamoska za cenu torty, a to chcela poschodku, poschodia samo ine prichute, aj s ovocim.... vazila 4,8 kg ... pytala som 28 E ... a ona do telefonu ze jeziiiiis maaariaaa taaak velaaaa? no som sa normalne ze rozplakala ☹

aduskatt
2. feb 2014

@bubobubina to nemyslis vazne toto, ved tam ma este aj modelovacky dve.........este sa aj stazovala? no si jej mala vrchne poschodie zlozit dolu a hotovo.........kks..snad nemas takych vsetkych zakaznikov

lucula73
2. feb 2014

@bubobubina no veru,toto sú ľudiaa,čo o tom nemajjú ani pary..........máš rozpis surovín?ja som presvedčená,že ak jej ten pošleš,tak bude ticho................a zarátaj si energie,vodu,papier na pečenie a saponát na riad atď..........všetko a uvidíš 🙂 ...neviem či tých 28 eur bude dosť a ešte zistíš,že si prerobila

gumidekmomo
2. feb 2014

@bubobubina nič si z toho nerob ..asi ju chcela zadarmo 😉 mne tiež bolo ľúto keď sa mi takéto podobne stalo a som si povedala komu sa nepaci nech si da robiť inde ...tak hlavu hore

bubobubina
2. feb 2014

a este sadobka, z ktorej som mala velky strach, ale dala som ju 🙂 ... 20 kg

gumidekmomo
2. feb 2014

@bubobubina pekné a jednoduché to sa mi paci

bubobubina
2. feb 2014

no ved som to ako kamoske, ze za robotu nist, tak ale ja som blba, tak mi treba, najblizsie ju poslem ...

halienka
2. feb 2014

@bubobubina súhlasím s @lucula73 priprav jej rozpis a povedz jej, že si jej dala len cenu surovín za to že je kámoška a nepýtala si si nič za tie hodiny práce čo si do nej vložila a že teda keď sa jej zdá veľa, tak nech sa páči, cukrárok je dosť, nech si hľadá takú čo jej bude pýtať za takúto tortu menej ( to sa teda nahľadá) ale že teda ty už nebudeš svoj čas ktorý si mohla venovať rodine takto zbytočne strácať keď nevie ani len slovne oceniť tvoju snahu. 😒

lucula73
2. feb 2014

@bubobubina ja som raz tak dopadla,kamoške 6,5 kg tortu som dala za 40 eur a ešte sa jej to videlo moc drahé.....potom bol začas pokoj,nechcela dlho nič a minule som jej robila 4kg tortu za 33 eur a bola ticho. 😝 ,povedala som jej vopred,že do 35 eur bude stáť..

timuss
2. feb 2014

@bubobubina práve preto toto som odmietla robiť tortu pre jednu takú známu...ja mám občas pocit, že ľudia nevedia počítať...ale na tvojom mieste by som si to ešte s ňou vysvetlila, však nech si nemyslí, že má pravdu....a tá torta určite musela stáť aj viac ako 28 eur, ak by si do toho rátala aj elektrinu a tak, ako ti to už baby radili....no nič, hlavu hore, už na to nemysli, a skús to vnímať pozitívne, že aspoň si sa poučila a nabudúce aj kamoške spravíš najprv rozpis a cenovú ponuku, ako by si mala zadarmo pracovať s niečím, čo nakoniec ani neocenia 😖
a tá svadobná je krásna...jednoduchá a krásna 🙂

bubobubina
2. feb 2014

dakujem dievcence, presne takto to mam naplanovane, cez tyzden sa ma stavit, bo po tortu dosiel jej chlapik..... rozpis aj s blockami pripraveny, plus cas spocitany, som zvedava na reakciu... inak moj muzik povedal, ze jej tortu nedame, sak nasa miniaturka sa jej potesi 😝

ajka82
2. feb 2014

@aduskatt co ze zlozit vrchne poschodie dolu...to vrchne jej len dat a spodne doma spapat za taku reakciu 😝
@bubobubina