Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
3. mar 2014

@akzuzs zlatko asi se dá, ale to bude fakt nějaký zakrslý pejsek 😉

pipka
3. mar 2014

@jakelina čivava 😀 😅 😀

akzuzs
3. mar 2014

@jakelina Pani totiž nechce aby to prešvihlo 3 kg tak neviem . Asi sa s ňou nakoniec dohodnem na okruhlom s psíkom na torte

timuss
3. mar 2014

@akzuzs a keby si upiekla v mise a ozdobila ako psa? to by mohlo byť do 3 kíl, či?

jakelina
3. mar 2014

@akzuzs víš jak to je, že se to špatně odhaduje 😝

jakelina
3. mar 2014

@pipka zlatko čtu, že už jsi sehnala, ale příště můžeš udělat tak, že vymačkáš citrony do hrnce, přidáš cukr a vaříš až máš hustý sirup. Vychladlé pak zašleháš k šlehačce s tvarohem a ztužovač. Když máš hodně peněz i mascarpone. Je to moc dobré 😉 Dělám často takový zákusek, že to dám na korpus, pokladu ovocem, nejlepší jsou mandarinky a zaleju želatinou taky s citronovou šťávou. Mňam.

jakelina
3. mar 2014

@pipka nebo taková ta srnečka pejsek, nevím jak se přesně jmenuje, ale to má takové malé tělo a nohy jak srna 😀 😉

pipka
3. mar 2014

@jakelina u nas sa to volá srnčí ratlík 😉 ano ano...to je tak do troch kil 😀

pipka
3. mar 2014

@jakelina ukladaaam si dalsi receptik 😎 😵 😵

timuss
3. mar 2014
akzuzs
3. mar 2014

@timuss @jakelina písala som teraz pani či by nebolo lepšie okrúhla na tom psík ktorý sedí v peliešku,lebo som zabudla povedať vám že ten psík ak by bol 3D do tých 3kg tak má sedieť v pelechu. No tak uvidím čo mi pani napíše

zuvinka102
3. mar 2014

no tak pridam aj ja moju tortu ktoru som piekla akurat v den terminu porodu, nakolko sa nic nedialo tak som piekal

akzuzs
3. mar 2014

@timuss kde pani chce takéhoto psa

timuss
3. mar 2014

@akzuzs jaj, to ideš robiť podľa obrázku...ja som si myslela, že jednoducho pes a nie konkrétny pes 😅
psík v peliešku a ešte do troch kíl? na tvojom mieste by som to nezobrala, resp. zrušila, že sa to nedá, osobne si myslím, že to prešvihneš a prerobíš....jedine že by si spravila fakt že mini psa 😝

timuss
3. mar 2014

@zuvinka102 vau..že v deň predpokladaného pôrodu, klobúk dole 😉

vlada111
3. mar 2014

@akzuzs môj chameleón mal cez 4 kilá, skoro 5. Shrek podobne a dinosaurus ešte viac. Zmestíš sa, ale neurob dogu 😀

lokalistin
3. mar 2014

@michaela3011 nahodou je super

pristela
4. mar 2014

@akzuzs no jo 😀 zmestis sa ,a le bude malinkatý , ja vzdy ked chcu 3D take male tak im popisem velkost a ze sa to tvaruje puncovinou ktora je samotna ťažka cize nadrobi vahu aj ona a nie kazdy ju lubi , cize dost z tej torty zbytocne vyhodia 😝 zatial sa toto vysvetlenie vzdy ujalo

akzuzs
4. mar 2014

@pristela Tak si predstav že som jej to vysvetlila a ona aj tak že to chce tak čo už čo chce to bude mať 😀

pristela
4. mar 2014

@akzuzs nezabudni, veeeeeela puncoviny 😀 😀 😀

mysiatkoo
4. mar 2014

@akzuzs a to xce pre dieta? este by som hrala na to, ze ci nebude tomu decku luto, ked to zacnu krajat 😝 postavicku si moze zlozit a nexat, ale taku tortu.....

michaela3011
4. mar 2014

@lokalistin dakujem ti 🙂 no ma to samozrejme vela nedostatkov 😀 si to priznam 😎 😀

halienka
4. mar 2014

@katarina51 tá gitarka úžasná prácička, perfektne sa ti podarila 😵

sikag
4. mar 2014

kocky dnes mi prisla inspiracka od susedky na torticky ze od @pristela 😀 😀 😀 😀 ty kokso to nedam ani vo sne 😀 😀 😀 😀 vidim ze s nou musim dat stretko a ukazat vlastne navrhy

sikag
4. mar 2014

@pristela prosim ta este k pivonii, praskovala si po ususeni pred viazani alebo uz komplet kvet?

mimcak
4. mar 2014

takže trošku nezvyčajne cez týždeň. Čokoládová bola pre kamošku,mascarpone krém + višňová náplň @pristela mňaaaamka to je ,kedže ja višne ľúbim tak uvidím ako dojde ozvena,ale trošku ostalo aj nám a mala som návštevu tak som dala ochutnať čo som napnila odrezky a pochvalovali. No a šperkovnica pre tú 13 ročnú čo som nevedela čo dať tak toto mi poradila moja 15 ročná neter. 😝 ,ale priznám sa odflákla som to,lebo mám chorého drobca tak som len rýchlo,rýchlo,lebo je furt na mne a v noci sa dusí kašlom,takže stále pri ňom . takže uvidím aká bude reakcia. 😝

pristela
4. mar 2014

@sikag 😀 😀 😀 😀 trdlo, vsak ja nemam tazke torty, das lavou zadnou 😉 lupene tienujem kazdy samostatne , vytvrdnuty /ked je cas 😝 / , a az potom viazem dokopy

nika1985
4. mar 2014

baby prosim ako sa vola tento kvet neviem najst na to v e.shope vykrajovacku. Da sa to kupit alebo sa to nejako modelujem dik

sikag
4. mar 2014

@pristela tak moja prva drotikovana pivonka je skoro na svete 🙂 hadam nebudem musiet robit narychlo novu lepenu 😀 😀 😀
nemas tazke torty 😀 😀 😀 tak som asi ja nesika 😀 😀 😀 ale snad si ten rozdiel neuvedomi 😀 dam jej lepsiu cenu 😀 😀 😀

sikag
4. mar 2014

@nika1985 neviem ako sa vola, ale sa mi zda ze to mas 2 v 1. tu hviezdicu dostanes kupit, tam je 2x na sebe a na tom je este obyc kvet