Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
6. mar 2014

@artepf zlatko taky jsem dnes na to myslela, ale nic moc mě nenapadá 😝

artepf
6. mar 2014

@maya30 já mám takovéhle malé dortíky taky vždycky dvoukilové, tak mě napadá leda jen, upéct korpus v nějaké velké plechovce od kompotu, aby měl 1 kg 😨
jo a chtěla jsem se tě vlastně zeptat, jaké jméno máš na FB a jestli bych si tě mohla dát do přátel, tvoje dorty jsou pro mě jedna z největších inspirací a moc ráda si je prohlížím 😵 , předem moc díky 🙂

maya30
6. mar 2014

@artepf dakujem 😵 meno ti pisem do ip 😉

artepf
6. mar 2014

@jakelina majko jsi zlatá, moc dík, že na mě aspoň myslíš 😀 , já jsem si právě říkala, že bych potřebovala aspoň inspiraci na nějaký klasický chlapský (třeba modro-černý s pruhama, puntíkama atd..) a k tomu bych tam dodělala něco na ty témata, jinak fakt nevím 😒

artepf
6. mar 2014

@maya30 taky děkuju 😵 , já jsem taky měla fotky dortů na FB, ale nedávno jsem je radši všechny smázla, mám prostě strach, abych neměla nějaký problém 😖

maya30
6. mar 2014

@artepf ja mam albumy zamknute, verejnych mam len zopar fotiek, ked neviem o koho ide tak nenapeciem, mne sa stava ze mi aj doma zvonia a chcu objednat, tak to mi dost vadi, hlavne ked nepoznas a nevies co si mysliet 😝

anibas
6. mar 2014

@artepf počkaj trochu - stiahnem foto

anibas
6. mar 2014

@artepf keby si skombinovala niečo ako také - len do dvojposchodovej, pohár je asi origoš

artepf
6. mar 2014

@maya30 a když si tě přidám na FB do přátel, uvidím tam ty tvoje zamknutý alba? Já to tady totiž nestíhám o víkendu vždycky prohlížet a ukládat do inspirací, jen sem většinou hodím svoje dorty a zase běžím pryč, ale vím, že když tady zaregistruju ty tvoje, tak vždycky stojí za to 🙂

artepf
6. mar 2014

@anibas děkuju jsi zlatá 😉 , to je dobrý nápad ta ženská v pohárku, no uvidím, jak to zkombinuju a pak ho sem hodím, jestli se za něj teda nebudu muset stydět 😝 , ještě na tu samou oslavu dělám slaný kamión, tak už se obávám, jak to všechno dopadne 😒

dm1
6. mar 2014

kocky ked uz peciem malo teraz tak aspon takuto srandu z mojej novej zavislosti tu dam aj je to trochu k teme :D. Zeby profesionalna deformacia? :D

jakelina
6. mar 2014

@dm1 juj to je sladké

pipka
6. mar 2014

@dm1 jeeeeeeeeeeeeeeeeeej 😵 😵 😵

lj1984
6. mar 2014

@ikula2 Ďakujem

mamcas
6. mar 2014

absolutna hruza ... 🙄

bubobubina
6. mar 2014

@dm1 ake sladkeeeee 😀 😀 😀

laumi
6. mar 2014

žienky sladké 🙂 po prestávke opäť pár mojich kúskov 🙂 🙂 ĎAKUJEM za všetky pačítka na predošlé tortičky 🙂

bursma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sticker
6. mar 2014

Baby, tak aj druhý pokus s jedlou oblátkou skončil na prd 😒 Fotky sa mi zvlnili ešte som ich len potierala gelom ☹ Bože otras!!!!!!! Navyše dve!!! Je to pre veľmi dobrú kamarátku, jej brat má narodky, takže za toto si ja peniaze ani nevezmem. Ja sa jej to budem hanbiť aj odovzdať ☹ 😔 Ja to nechápem, potrela zospodu, zvrchu a aj tak zle 😔

maya30
6. mar 2014

@artepf ano jasne, tam mam vsetky torty pokope 😉

tlap.ka
6. mar 2014

tak a můj první marcipánový 🙂 teda když nepočítám jeden malý kulatý 🙂 moc děkuji za rady @sisika 🙂

pipka
6. mar 2014

@sticker a to si mala jedly papier ci jedlu oplatku? cim si to potierala? 😕 😒

mizulienka
6. mar 2014

ahojte dievcata, poradte mi prosim vas....mam poschodovu tortu, spodok 22 vrch 15 bude to stacit pre cca 20 ludi?
neviem, ci som neurobila malu 😠 dakujem.

jakelina
6. mar 2014

@mizulienka já myslím že určitě bude 😉

zuba
6. mar 2014

Ahoj baby, už dlllho som tu nebola, nie je nejako čas, ale na FB pokukávam po vašich tortách.
Mám problém - mám doma cez 2kg smartflexu so zárukou 23.3 a žiadnu tortu v pláne, doma som robila tortu cez víkend a svokrovi minulý víkend, takže nemám chuť nám dalšiu len tak robiť.
Nepotrebujete ktosi smartflex? Som z Dubnice, mm ho vie zaniesť do Nového mesta alebo do Trenčína a teraz v sobotu príde segra na návštevu, tak by som ho vedela dopraviť aj do BA- Petržalka.

Prípadne, viem ho nejako zachrániť? Čo by sa s ním stalo v mrazáku, bol by potom použiteľný aj neskôr, jasné, že len na tortu pre nás.

mizulienka
6. mar 2014

@jakelina dakujem 😉 povacsine sa mi stale podari urobit vacsia a teraz ako na potvoru, ze to je pre susedu urobim asi len tak tak 😠

sticker
6. mar 2014

@pipka Jani oplátku..teda aspoň dúfam. Dala som dve fotky spraviť na jedleobrazky. A potierala som pipingelom. Minulé leto som robila 1x pre moju malú a teda to bolo super. Krásne rovné a bol to okrúhly obrázok. Min. týždeň som robila 500€ a tiež sa zvlnila, ale tú som nepotrela zvrchu, takže to som rátala a nevadilo to, lebo veď aj v peňaženke nie sú úplne rovno 😀 A teraz tie fotky. Už som písala kamoške a ona že čo stresujem, aj to ho rozkrájajú, no ale neskutočne to štve a mrzí človeka 😒

sticker
6. mar 2014

@zuba No veru, keby si napísala o týždeň skôr, aj by som ho vzala..... Práve som dve dorobila a ďalšiu mám až na 29.3. 🙂

zuba
6. mar 2014

@sticker to sa mi ešte nezdalo, že mi jej toľko ostane 😀

abriela
6. mar 2014

Chodim tu uz len obcas, ale toto je kopirovane od nasej margaretkovej @lamps z davnejsich cias 🙂 . Dakujem za inspiraciu.