Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
29. mar 2014

@denisak77 fakt, @pipka má dobrý vkus, tá čoko musí byť geniálna

vlada111
29. mar 2014

@mia114 krásnu ju máš

muffinka8
29. mar 2014

Jedna moja, inšpirovaná internetom, ale veľmi sa jej teším 🙂 zvyšné dve zatiaľ nemám foto.

vlada111
29. mar 2014

@maya30 úžasné, nechápem

maya30
29. mar 2014

@vlada111 mojaaa, dodatocne vsetko najlepsie k narodeninam 😵 ...letmo som zachytila na fb, ale nestihacka, chapes 🙂

timuss
29. mar 2014

@chvapilu
@denisak77 ďakujem, idem to skúsiť 😉

nika1985
29. mar 2014

tak nakoniec sme to dohodli takto prvy krat som robila ten kvet ani neviem ako sa vola 😉

lamps
29. mar 2014

dievčence sladké kráááááááásne ste napiekli. Ja mám teraz menšiu prestávku v tortičkovaní, ale budúci týždeň mám dve tortuše a potom už tortičkujem každý týždeň 🙂 ani neviem, či sa mám z toho tešíť alebo nie ... ale mám to také pekné objednávky, tak sa budem môcť realizovať. Ale mám jednu otázku, robila z vás niektorá tortu - maketu z polystyrénu? potrebujem vedieť, či sa dá už potiahnutá maketa znovu ozdobiť? teda či pôjde dať ten poťah dolu a znovu potiahnúť a následne ozdobiť. Mám totiž objednávku na maketu - jednu na krst a za pár týždňov chcú maketu na svadbu chcú to kvôli foteniu do nejakého časopisu o stolovaní 😕

evicaka
29. mar 2014

@lamps ahoj, ja som robila, (dávam niekedy ako jedno poschodie do svadobnej) a v pohode mi to išlo dole. Takže si myslím že nebudeš mať problém. Alebo potom ešte je možnosť znova potiahnuť už na existujúci poťah- ale to som nerobila. Možno ešte niekto bude mať skúsenosť 🙂

lamps
29. mar 2014

@evicaka juuuj, ďakujem potiahnúť na naovo ma nenapadlo.

jper
29. mar 2014

Tak jsem dodělala Lego Ninjago - moc děkuju za pomoc s návodem na ten střed dortu 😉 Red velvet korpus, šlehačka s mascarpone + jahody, váha 3,8kg a skoro jsem nespala, dítě do 1v noci řádilo a nedala mi prostor pracovat 😝

sticker
29. mar 2014

@maya30 A zase nemám slov 😕 😎 Ako vlastne vždy pri tvojich tortách. Neskutočné čo dokážeš! Pozerám ich stále dokola, čo sa neviem vynadívať... Tie farby a rovnosť.. no krása 😵

mysicka3703
29. mar 2014

Tortičkárky, idem robiť tortu na objednávku - Prvú! Bude to ryba - sumec a potrebujem vedieť ako docielim tu farbu čo je na obrázku? ĎAKUJEM 🙂

sikag
29. mar 2014

mne sa konecne podaril pekny ganache a natenko vyvalkat, ale musela som to trhnut lebo sa mi tam dostali nejake obschnute casti a vyzeralo to hrozne. takze uz s druhym potahom 🙂
ako som pozerala na tu fotku vidim ze mi chyba koniec hadice, tak som teraz rychlo dorabala, pani cakala vonku 😀 😀 😀 ale foto som uz nestihla
@maya30 paradne sa ti podarilo to solarko. a to auto je bombove
@muffinka8 krasny anjelik

mamcas
29. mar 2014

Moje 🙂
Prva pre baby z aerobicu kde som chodila niekolko rokov...
Druha je jasna a tretia bola to zadanie vesela, farebna a pre chlapa 🙂
Posledne foto je rolada bez muky s tvarohovou plnkou a ovocim, mnaaaaam 😉

laumi
29. mar 2014

ĎAKUJEM za všetky pačítka na predchádzajúce tortičky 🙂 veľmi ma to potešilo + pridávam opäť nejaké 🙂

1zaza
29. mar 2014

Moje víkendovky 🙂

lokalistin
29. mar 2014

@nika1985 vyzera to super a ten kvet ma uzasnu farbu

lokalistin
29. mar 2014

Boze to je radost pozerat baby,jedna krajsia ako druha, cim dalej väcsia dokonalost kazda jedna, palec hore

gelinka75
29. mar 2014

@mysicka3703 zda sa mi, ze je to wilton machova farba

nika1985
29. mar 2014

@lokalistin dakujem velmi pekne 🙂

nika1985
29. mar 2014

Dakujem Vam vsetkym velmi pekne za pacitka 😉strasne si to cenim posuva ma to dalej sice sa nechytam na vase veldiela ani mnozstva ale snazim sa strasne ma to bavi

jper
29. mar 2014

Holky je možné udělat koňskou hlavu do 1,5kg? A děláte koňské hlavy pečené ve formě nebo tvarujete samy?

medynka82
29. mar 2014

ahojte baby, nemozte mi dat na inspiraciu nejake torty na 1.sv prijimanie?Nic okrem sviecky a mozno krizika ma nenapada ☹ Dakujem

zdeni.r
29. mar 2014

@maya30 Moc ti děkuju, já z toho ješště nikdy nedělala, to se pak potírá čokoládou pro zahlazení nerovností a pak až obaluje potahovkou nebo jak?

medynka82
29. mar 2014

@lucula73 dakujem

lawli
29. mar 2014

Tento týždeň prispievam iba tak poskromne...moja druha čokotorta a prvý pokus o ľaliu...vlastne prvý kvet na drôtiku... 😀 😀 😀

ajka82
29. mar 2014

babyyy prosim ste tu niektora co ste robili cokohmotu na potahovanie? staci mi urobit bielu coko s kukuricnym sirupom z 300g cokolady na kruh 24cm s vaskou 8 cm...co myslite? znama by radsej chcela coko ako potahovku...len si neviem predstavit ako ju budem s bielou domacou potahovat 😕

pipka
29. mar 2014

@lawli kraaasna 😎