Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tlap.ka
11. apr 2014

jak si ho synek namaloval, tak ho má :o)

viera6
11. apr 2014

pridávam moje dnesne...za hrniec s buchtami dakujem,,, @akzuzs 😉

kali.kal
11. apr 2014

Zdravím všechny pekařky. Prosííím! Potřebuji radu pro začátečníka amatéra.
Budu péct dort malou a chci ho potáhnout něčím. V Intersparu jsem našla, že prodávají cukrovou potahovací hmotu v misečce a pak ještě mandlovou potahovací hmotu (myslím od Dr. Etkera). Čím se to bude lépe potahovat a kolik g zhruba potřebuju na dvoupatrový dort (základna 26 cm)?
A chtěla bych tu hmotu obarvit na růžovo a na tyrkysovo (viz. obrázek), kde seženu nějaké jedlé barvičky? A dají se barvit obě hmoty?
A nebo bude lepší tu potahovací hmotu si udělat sama doma?
Díky moc za rady 🙂

sikag
11. apr 2014

@tertery nekupuj ziadnu knihu, tu sa naucit 10x viac 😉

sikag
11. apr 2014

@kali.kal kup si vedierko smartflex alebo 1kg white icing, farby z drogerie cervenu, modru a zelenu. velmi jemnucko farby kvapkou cervenej na ruzovo a tyrkysovu dostanes z kvapky modrej a kvapky zelenej. farby mozes pridavat az pokial nemas dost syty odtien aky chces

jakelina
11. apr 2014

Moje dva a tento víkend mám volno. Ten čtverec jsou nějací Mrňouskové, neznám to, tak snad jsou ty zvířátka trochu podobné. Holčičku s ptáčky už jsem dělala.

sikag
11. apr 2014

@viera6 tie buchyt nemaju chybu! 🙂
@maya30 paradne torticky ako vzdy. a vidim ze uz obcas nedavas dole lem 🙂 len tak dalej. mas krasnu pracu

ja som skusala coko-lem z mliecnej coko, ale pol dna mi tuhla a nakoniec ked som dala dole papier tak mi zmenila farbu, ma take svetle flaky, no proste des. takze lemy uz iba z horkej 😀 😀 😀 😀 vecer ked ju rozkrojime zavesim aj foto

lawli
11. apr 2014

Moja tortička v reze ....a pečenie v ráfku pre @ivkaivka 😉

akapulko
11. apr 2014

@lawli jezkovi oci jaku ja maaaaaaaaaaaaaam slinu ked cumim na tvoju dobosku 😝 😝 😝 😝 😝

lawli
11. apr 2014

@akapulko No máš smolu holka, len sa po nej zaprášilo...vraj som spravila malú 😀

akapulko
11. apr 2014

@lawli 😀 😀 😀 😀 mne osobne by to stacilo cele ako to je🙂))tiez by som sa nedelila 😀 😀 😀 😀 😀

janka22201
11. apr 2014

@lawli ci pana fera,tá doboška vyzerá úúžasne 🙂

evvina
11. apr 2014

dnešní dortík hotový

evvina
11. apr 2014

@tlap.ka Moni povedl se ti. fakt.

abriela
11. apr 2014

@viera6 ten hrniec nema chybu
@ivahrdinova tak toto ani nahodou na tortu nevyzera 😀. Uzasna
@maya30 az 2 som si ulozila. Najviac zaujala jednoducha kravicka. Kedze s krpcom az tolko casu nieje, paci sa mi jednoduchost
@lawli uzasne ozdobena doboska a na zahryznutie
@jakelina velmi s ami paci ten pavucik 😉

mojmacik
11. apr 2014

po dlhom case 🙂 ....povodne mal byt len cerveny a ako 3d...len vraj by do neho nemohli zarezat 🙂 ...pre sploluziaka mojich krpcov...musela som klamat,lebo by mu prezradili v skolke...a teraz pozeram,ze sa mi tam opakuje foto

vlasta80
11. apr 2014

tak po velmi dlhom case pridavam nejake torticky

mariann2
11. apr 2014

ahojte, pridávam tortičku s mackom, ochlpovanie medveďa mi trvalo 2 hodiny 😝

pipka
11. apr 2014

@mariann2 paraaaadna 😎 😎 😎 normalne 😎 ti nezavidim tu robotu 😅 😀 😅

pipka
11. apr 2014

@lawli mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😝 😝 😵 😵 😵

pipka
11. apr 2014

@jakelina kraasne obidve 😵 😵 😵 obdivujem ako ti pekne vysli tie obluciky na kvetinku 😉
stavim, sa, ze mne by to nevyslo tak pekne 😅 si to mala nejak vypocitane? 😕

pipka
11. apr 2014

@ivahrdinova uuuzasneeeeee, aj tie knedliky 😎 😎 😎 normalne mi slina tecie 😀

janka22201
11. apr 2014

@lawli prezradíš recept na plnku 😵

jakelina
11. apr 2014

@pipka neměla, trochu jsem to vyzkoušela na podložce kolem dokola dát půlky koleček různých velikostí až jsem našla takové co mi sedělo akurát.

tertery
11. apr 2014

@sikag Já tu koukám pořád...spíš tak por inspiraci...vím, že na netu je toho hodně 🙂

cat
11. apr 2014

Ahojte,,ja som dnes len takto..narýchlo robila, pre krstného syna:

denisak77
11. apr 2014

Všetko dokončené,upratané a volný víkend začína.A ešte k poslednej torte,tie slzy mi už lezú hore krkom a dvojoslavy priam neznášam a preto to tak aj vypadá.

ivankaberrynka
11. apr 2014

Ahojte. Chcem urobiť tortičku v tvare kabelky, no nikde som nenašla presný recept. Ak niektorá máte, tak veľmi veľmi poprosím. Hlavne by som chcela vedieť koľko asi poťahovky budem potrebovať. Chcela by som niečo takéto podobné.

sisika
11. apr 2014

@ivankaberrynka ak mozem,tento sa mi zda skvely:
http://www.umeniezkuchyne.com/?p=223

jakelina
11. apr 2014

@ivankaberrynka kup si kilo a vyzde ti to i na ty uši a něco málo zůstane.