Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
3. máj 2014

@pristela uzasneeeeee 😵
a co mas s pravou rukou zienka moja? 😕

jakelina
3. máj 2014

@pristela moc krásné, jako vždy a co máš s rukou?? 😲 😲

mysiatkoo
3. máj 2014

@pipka @jakelina @pristela dakujem holky... Majka fotky zmensujem hned pri kolazi, lebo niekde mi to neberie povodne velkosti a potom tu mam 2 fotky nevediac ktora je ktora 😉

mysiatkoo
3. máj 2014

@pristela ta prva je uuuuuuzasna, krasna kombinacia farieb ... proste wow 😵 pre mna top, co nic nemeni na dokonalosti ostatnyx 😵

woman44
3. máj 2014

Babenkyyyy potrebujem od vás radu 🙂 Kúpila som Smartflex Flower, ale príde mi strašne tvrdá na poťahovanie. Bude sa dať s ňou pracovať? Poťahujete ňou? Lebo aj naposledy som robila s inou, tiež bola taká tvrdá, tak som ju zahrievala a potom sa mi lámala a trhala ☹

jakelina
3. máj 2014

@woman44 ta je na květinky, proto flower, tak potáhnout se s ní dá, ale je to tvrdé a zbytečně drahé.

gelinka75
3. máj 2014

@woman44 flowerka je na modelovanie, na potahovanie sa pouziva smartflex velvet

aduskatt
3. máj 2014

@woman44 ak nemam inu potahovku, tak potiahnem aj s Flowerkou, takze da sa to, aj ked je teda tvrdsia a drahsia.......ale co sa tyka tvrdosti, stlac je medzi rukami a ona teplom tvojich ruk zmakne a bude s nou dat krasne pracovat, netreba ziadnu mikrovlnku

evvina
3. máj 2014

NERF pistole na Pařížáku

daniela09
3. máj 2014

@lucula73 to je obyčajný tenký celofán, a balili sme a balili, a balili, a... , 🙂

woman44
3. máj 2014

@jakelina
@gelinka75
@aduskatt díky, teraz mi trklo prečo flower 😅 v obchode mi hovorila, že je aj na poťahovanie 😖 A bola najlacnejšia 😀 😀 A s K2 je to lepšie?

aduskatt
3. máj 2014

@woman44 na potahovanie je v pripade nudze a ked si preratas na kilo, tak nie je najlacnejsia☹ ale tak ked nemam Pettinice ani Velvetku, tak potiahnem aj s Flowerkou, ale to sa mi stane fakt malokedy

halienka
3. máj 2014

Babky, tak aj ja pridávam moje tohtotýždňovky, úplne ku všetkým si dodali obrázok akú chcú, takže mojej fantázie tam nie je ani za mak 😝 😀 ale tak medvedíková sa mi celkom páčila, aj s ružami na svadobku som sa vcelku rada pohrala. Ale so svadobnou som sa teda celkom kvalitne natrápila, aj keď sa mi vôbec nezdala na začiatku, že bude náročná. Vrchné poschodie som poťahovala v noci, chcela som si máknuť aby som druhý deň nemala toho toľko a urobila som chybu, bo sa mi nedrilo dobre potiahnuť, spodná okraj mi nevyšiel úplne dole, musela som kamuflovať pásom hmoty. Potom som to tak dlho zdobila, že torta zmäkla a mierne sadla, vypučalo plnku a vyzerá teda úplne čapato. No ale chvalabohu boli spokojní, tak už som to hodila za hlavu. Ale teda mám sa čo ešte pri svadobkách učiť 😝 😀

mirka100911
3. máj 2014

Moja nocna mora.. 😀

grasie
3. máj 2014

@halienka krásne všetky, ale tá svadobná je nádherná a tie ruže úplne úžasné 🙂

woman44
3. máj 2014

@aduskatt a velvet je mäkkšia? A akú "príchuť" mi odporúčaš? Lebo tento flower mám mandľový, ale tá aróma mi pripadá príliš silná

mimcak
3. máj 2014

Tak po vašich nádherách tak skromne pridávam jednu s bagrom.

sanym
3. máj 2014

Ahojte kočky. Nemáte náhodou niektorá fotopostup na Gargamela? Ďakujem pekne. 🙂

mimcak
3. máj 2014

@lamps , @pristela, @mysiatkoo čo dodať ako vždy nádhera

aduskatt
3. máj 2014

@woman44 mne najcastejsie v eshope beru vanilku a nasledne mandlu, potom na chvoste su jahodove

woman44
3. máj 2014

@aduskatt Díky 😉

florentina
3. máj 2014

@lamps krásný, absence poschodí není vůbec na škodu 😉
@pristela krásné jako vždy 😎
@mysiatkoo perfektní dortík, moc se mi líbí!

mamina1978
3. máj 2014

Ahojte sladulienky, nadherneeee tortusky ste popridavali 😵 😵 😵 Waaaau pastva pre oci 😵 😵 .Docitat vas nestiham no fotky listujem postupne a ukladam na inspiracie. 😵A laikovat ....... normalne nestiham klikat ake skvosty tu vidim 🙂

mamina1978
3. máj 2014

Ja som teraz konecne 1. maja po dllllllhej....... viac ako 5 mesacnej prestavke (zo zdravotnych dovodom) piekla torticku pre mojho synceka k 5 narodeninam.
Cokoladovy korpus , cokoladovy pribinacik s bananom 🙂

pristela
3. máj 2014

@pipka @jakelina nuz zápästia, lave este ako tak , ale prave mi odislo uplne 😝 @lokalistin mi doniesla mast z nemecka, uuuzasnuu, pouzivam a zboznujem ta za to 😀 , no a taktiez si davam nejake tablety od ortopeda/nie na bolest ale tusim dorasta chrupavka ci co z nich uz nevim 😅 / vcera som cely den behala po meste a hladala bandaz na to a nic ☹ vsetko co bolo na moj problem vhodne mi bolo velke , porazalo ma, ale uz to celkom de, este ma moj nejaku speci mast od ortopeda tak aj tu musim skusit 😉

jakelina
3. máj 2014

@pristela chudě, já mám zase karpální tunel nějaký vadný, pořád mě bolí zápěstí a v noci mi to nedá spát 😝

jakelina
3. máj 2014

@mamina1978 Zdeni perfektní je

evicaka
3. máj 2014

Ahojte, po prestávke aj ja pridávam svoje tortičky... všetky Vaše dielka sú prekrásne, už som stihla aj laikovať 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lokalistin
3. máj 2014

@pristela som rada, ze pomaha a inac ten kalich vobec nevyzera maly 😉 zas si im nieco darovala 🙂
@mamina1978 suprova Zdeni
@mysiatkoo kraaasne

pipka
3. máj 2014

@pristela moooja, tak to sustrast 😒 ☹ poznam to doverne, tiez som to uz mala 😝 mne dost pomahal veral a lad som si na to davala.