Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rachel36a
14. jún 2014

moje víkendovky, teda ale v tom teple to bola hrôza... a samozrejme všetky vaše dielka sú nádherné... 😉

adrika202
14. jún 2014

dobojované ,teda už včera večer ,ale to som rovno lahla, kedže rano som šla do práce ..piecť v podkroví kde je 100 stupnov je uplne idealne a poťahovať ešte lepšie :D a ešte ked tesne pred poťahovaním asi o 22 hej zistím že som si zrejme vyhodila žehličku ,alebo mi ju niekto zahadne schoval :D tak som hladila viečkom na pohár zavaraninový :D temy des bes a takto to dopadlo 🙂 pekny víkend dievčatá 🙂

katarina51
14. jún 2014

@lamps ak sa smiem opýtať, pri akej múke ti splasli tie korpusy, lebo j som mala v poslednej dobe ten istý problém. Používaš iba hladkú alebo na polovice s polohrubou? 🙂 🙂

sticker
14. jún 2014

@pristela Bože takéto postavičky vedieť... aspoň z polovice také prenádherné, ja som skromná 😝 Tie tvoje "ksichtíky" sú neskutočne nádherné!!!! 😵 😵 😵

katarina51
14. jún 2014

@muffinka8 kráááásne elegantné, tá pirátska je super.

pipka
14. jún 2014

@zuul ja mam taketo skolacke ulozene ako inspi 😉

eliska22
14. jún 2014

na 1. sv. prijímanie robené na želanie podľa foto, len s malými zmenami 😉

jakelina
14. jún 2014

@eliska22 krásná a nepřeplácaná, žádné sepnuté ruce, knížky, svíčky, moc se mi líbí 😉

kubrt
14. jún 2014

@jakelina jj, když nejsou doma děti , děda je tu stále 😀 😀

lamps
14. jún 2014

@katarina51 ja používam iba hladkú a vždy robím mramorák. Korpus som piekla tak, ako vždy. Nič som nemenila, len múka bola iná. Krásne sa upiekol na vrchu mal malý kopček, ktorý po chvíli spľasol a keď som ho vyklopila z formy tak z druhej strany bola jama. Neviem, či chápeš ako to myslím. Ja si myslím, že to bolo múkou, lebo keď som piekla už tretí korpus dala som inú múku a ten bol v poriadku. A bola to táto múka

pipka
14. jún 2014

@lamps toto bola ta zla..ci ta z ktorej sa potom podaril?

artepf
14. jún 2014

ahoj holky, teda konečně jsem vás našla, už jsem skoro měla absťák, jak jsem se těšila na nové dortíky tady 😵 a přidávám svoje, už nevím, které jsem dávala naposledy, tak se možná budu opakovat
z toho svatebního jsem zestárla snad o deset let, vůbec se mi s ním nedařilo a zařekla jsem se, že tak vysoký a úzký už dělat nebudu, no nervy strašný a ještě ho vezli takovou dálku, samý kopec a zatáčka 😖
u těch kytičkových moc děkuju @pristela za inspiration 😉 😵 , sumce vezli z Krkonoš až do Českých Budějovic, tak jsem moc zvědavá, jak "dojel" 😕

mrka2
14. jún 2014

@muffinka8 no tak tie su uzasne... rozkosne 😵
@akapulko prekrasna!

artepf
14. jún 2014

ještě jsem vlastně zapomněla, písmenka u včelích medvídků jsem zase okoukala u @jakelina 🙂 , díky

jakelina
14. jún 2014

@artepf všechny jsou dokonalé a zeptám se, mám dělat sumce, to jsi vykrajovala z plátů?? Mám udělat asi 3,5 kila, tak nějak nevím jak velké to vykrájet. No to zase bude boj, jak něco dělám poprvé, tak přešvihnu váhu a to vždy 😝 😝 😝

artepf
14. jún 2014

@jakelina no já jsem pekla korpus na toho sumce ve velkém pekáčku na buchty - rozměr cca 37x25 plus jsem si ještě k tomu upekla malý čtverec 15x15 a můžu ti sem hodit fotky, jak jsem to měla vyřízlý a naplněný 😉 . Ona paní chtěla totiž co největšího, takže na délku měl nakonec asi 43 cm a vážil i s tou dvojitou kartonovou podložkou 6,5 kg, takže 3,5 kg odhaduju tak polovičního.. Karton pod ním měl 44,5 cm, to bylo maximum, co se na šířku vešlo do lednice 😅

artepf
14. jún 2014

já teda naštěstí cenu nepočítám podle váhy, tu mám jen k tomu orientačně, abych zhruba věděla, ale já si to vždycky spočítám a řeknu cenu předem, aby lidi hned věděli, na čem jsou a hlavně abych pokaždé nestresovala, jestli se trefím do váhy 😨

daniela09
14. jún 2014

na tento víkend len táto jedna

eliska22
14. jún 2014

@jakelina no aj ja som rada tejto torte, lebo najprv chceli bielu, zlatý kalich, ruženec, meno, dátum a potom prišli ešte v ten deň večer ako objednávali a že zmena a teda, že takúto chcú, tak som sa potešila 🙂

jakelina
14. jún 2014

@artepf moc děkuji, jsi zlatá.

lamps
14. jún 2014

@pipka toto bola tá zlá a podaril sa mi z hladkej múky z BILLY

pristela
14. jún 2014

@artepf nadherne uplne vsetky 😵 😵 😵 😵 len by som chcela vidiet ako tu vysoku ssvadobku budu krajat 😕 a prenasat pak odkrojeny rez na taniere 😕 ci mas ju delenu dnu na vic casti ,c i ako ? tedfa ale potiahnut ju by ma asi zabilo , uplne ta chapem 😉

artepf
14. jún 2014

@pristela nééé, ty patra u svadebky nebyly vcelku, to bych je jinak taky litovala 😀 , každé patro mělo uprostřed ještě obalený karton a výztuhu, jen teda potáhnutý to muselo být vkuse, aby se vytvořil efekt vysokých pater a ještě skrz celý dort byla protáhlá tyč, měl ale přes 15 kg a jak byl úzký a vysoký, tak mi bylo úplně na nic, když jsem ho měla přenášet, jsem se už viděla, jak ho vysypu na zem 😝 . Ještě měl být teda vyšší, páč i to spodní mělo být původně dvojité, jenže jak jsem celý dort složila, tak se začal kácet a to spodní patro bortit, takže celé znovu rozložit a zjistila jsem, že ty výztuhy se pohnutím celého dortu položily 😢 . Tak mě napadlo to zachránit jen tím, že jsem spodní patro toho celého spodního dvojitého patro podřízla pod kartonem, dala pryč a do toho zbylého spodku dala dvojitou výztuhu, složila znovu a ještě znovu celé rozkládala, protože se mi znovu zdálo, že se to kymácí. Pak už to teda drželo, ale jak jsem s tím tolikrát manipulovala, tak už ty jednotlivý patra vůbec nebyly tak krásně rovný, jako na začátku. Takže jsem aspoň dodělala muffiny a nic jinýho už mě nenapadlo, jak bych to vylepšila. No neměla jsem z toho vůbec dobrý pocit a ani nevěsta se zatím neozvala, tak doufám, že ho aspoň dovezli vcelku ☹ .

kubrt
14. jún 2014

@pristela nejde mi na rozum jak někdo dokáže s těmi samými nástroji co mám doma , vymodelovat tak úžasné postavy 😕 😕 a ten výraz v tvářičkách 😝 😝( nebo máš nějaké speciální udělátko?) 😀

kubrt
14. jún 2014

@muffinka8 děkuji a tedy natřená na stříbrno?

pipka
14. jún 2014

@lamps ahaa, no ok, lebo ja som napr. u nas v tescu takuto nikdy nevidela 😕 😅
ja tiez kupujem tu clever v Bille a z tej klop klop vzdy ok 😉

pipka
14. jún 2014

@kubrt ty si sa asi pytala na tie "koralky" co ma macko okolo krku, nie? 😕 to nie je zo silikonky, to je metráž podla mna, umele koralky na snurke 😉
Zo silikonky je ta bordura ruzova hore na torte, tie ruzove koralky 😉

jakelina
14. jún 2014

@artepf ty jo, tak to by mě porazilo, tahat se s takovým monstrem. Já mám z těch svatebních hrůzu, že se mi to nepodaří a zkazím ještě někomu svatbu. Tak já se jim i vyhýbám. Ne že by mi každý týden někdo volal, že chce svatební dort, to ne, ale kolikrát jsem ráda, když se jim to zdá drahé a nebo to chtějí s mléčným marcipánem a s tím svatebáky nedělám a najdou si někoho jiného. Nestojí mi to za ty nervy, abych si ještě v pátek vzala dovolenou, kvůli dortu. 😝 A pak trnula, že mi to spadne. 😒

pristela
14. jún 2014

@kubrt jee,dakujem 😅 ne , nemam ,mam uplne to iste co vy , teda nedavno som bola moooc sikovna a dolamala som si svoju naj kosticu 😠 takze som tento víkend aj hromžila na seba , sem tam 😀
@jakelina ja svadobky milujem , keby som mohla tak robim len tie a potom este detske , pre mna hroza su chlapske torty 😀 😀

jakelina
14. jún 2014

@pristela mně se taky líbí a bavilo by mě to, ale vždycky chtějí nějaký kýč a tak jsem ráda, že se s tím nemusím tahat. Měla jsem zatím štěstí na samé hrozné zadání, fialové růže, holubičky a vodopády květin, ale fakt hrůza. Nic co by se líbilo mně. A tak jsem fakt kolikrát ráda, že si najdou někoho jiného a já mám pokoj a neničím si nervy.