Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
29. jún 2014

dievčence ja sa bojííííím 😀 mám objednávku na tortu, na ktorej majú byť také tie haky baky. Dajte prosíííím rady ako na to? hlavne neviem, ako urobiť ten vzor na bokoch torty ☹ rozmýšľam, že to radšej nahradím jedlou krajkou, pani netrvá na tom, že torta musí byť presne taká istá ako je na fotke

zuzana909
29. jún 2014

Prosím vás, na akých stránkach hľadáte postupy na modelovanie postavičiek potrebovala by som vymodelovať Majka Bazovského z rozprávky Monsters University emoticon

Pochválim sa mojou prvou modelovanou tortou pre manžela k dnešným meninám a zajtrajším narodeninám, ako inak pre rybára ryba emoticon

mysiatkoo
29. jún 2014

@michaela3011 perfektny ratafak ma... a si si ista,ze to svokra myslela v zlom? mozno len xcela, aby si s tym nemala vela prace - lebo castokrat mam pocit, ze ludia maju dojem mensej pracnosti pri mensej torte...

@maya30 Majka dakujem... tie pasiky boli celkom ok aj ked trvaliiiiiiiiiiiiiii, ale tam som osedivela kvoli inym veciam, ale to nemozem verejne 😝 😉

@chavierka skus pozriet https://www.google.sk/search?q=fotopostup+trakt...

michaela3011
29. jún 2014

@maya30 dakujem ti 😵 viem, ze s ludmi je tazko 😠 len to obcas az zbytocne cloveka trapi co niekto povie 😒 ...fakt zbytocne 😅
a neda mi nespomenut, ked ti uz takto pisem, ze opät nadherne torticky 😵 vidno, ze ta to bavi a davas do toho vsetko 🙂

jper
29. jún 2014

@maya30 ty joo - to by mě zabilo. Jsi fakt neskutečná, já dycky po a ut jen proležím jak su ko po víkendu :D :D

elamaslakova
29. jún 2014

@zuzana909 Tu som našla potup 1.

https://www.youtube.com/watch?v=yA6JXTV7lpQ


2.

https://www.youtube.com/watch?v=JDA-F--EWxA


Mike Wazowsky , Bazovský bol Miloš a ešte k tomu akademický maliar 😉

zuzana909
29. jún 2014

@elamaslakova ďakujem to už derformácia 🙂

mysiatkoo
29. jún 2014

@lamps Andrejka to das lavou zadnou so svojimi zlatymi rukami 😉 bielkova poleva a cmaras ... ja som sice len bodkovala, ale pekne to drzi, tak si myslim, ze aj ciarky budu ok...

lamps
29. jún 2014

@mysiatkoo no ja tým nie som si istá 😀 😀 😀 bojím sa, že pri tom čmáraní si okydkám aj tú spodnú tortu. A najhoršie je, že to mám robiť na bielu tortu tmavohnedou

mysiatkoo
29. jún 2014

@lamps no ja by som to tam davala predtym, nez to poskladas, aj ked asi mas pravdu, ze je mensi stres to robit naopak ... alebo potom polozit kusok papiera na pecenie na ten schodik, aby ti to nezababralo tu spodnu...

lamps
29. jún 2014

@mysiatkoo tak isto nad tým uvažujem aj ja. Ale osobne si myslím, že by tá torta bola krajšia, keby bola na nej krajka a keď teta netrvá presne na takých ornamentoch ako sú na foto, mám silné pokušenie dať miesto nich krajku a bude

mysiatkoo
29. jún 2014

@lamps tesim sa na nu 😵

michaela3011
29. jún 2014

@mysiatkoo dakujem 🙂 minuly rok som urobila na jej narodeniny jednu mini torticku, pre jej dceru, jej vnuka a priatelovi... to su uz 4... na Vianoce som robila jednu objednavku a ostal mi krem co mi bolo luto vyhodit a tak som zbuchla necakanu tortu, kedze sme isli k nim na veceru... ale vazne malicku...ta nemala ani pol kila 😀 a na Silvestra sme boli u priatelovej sestry kde bola uvolnena atmosfera a ta sa preriekla, ze jej mama hovorila, ze dufa, ze nedonesiem tortu... ze su uz prejedeny tortami 😕 vzdy robim male torticky do 2kg 😅 tak mi to prislo dost divne 😒 som sa nad tym pousmiala ale ajtak to mam stale v hlave.... sa ma to nejak dotklo 😅 😀 jej vnuk mal nedavno dva roky a pytali tortu, tak som spravila taku akurat na pocet ludi a ked sme prisli tam, tak co sa zas riesilo??? ze som urobila tortu ako keby ju nikto necakal 😕 😅 ona tiez upiekla kolac a namiesto narodeninovej torty hned ten ponukala 😅 ona vzdy upecie nejaky kolac aj ked prideme len tak... to ja by som mala byt prejedena 😅 😀 😀 😀 zeby ma brala ako konkurenciu??? 😕 toto ma zas nenapadlo 😀 bo vazne tak vela nepeciem 😅 ked nemam objednavku tak nejsom sprosta a nezaspinim si predsa kuchynu 😀 😀 😀

lamps
29. jún 2014

@mysiatkoo no uvidím, čo sa mi podarí vytvoriť. Mne sa zdá tá tortička taká smutná, je to pre dievča - doktorku k ukončeniu vysokej školy

sikag
29. jún 2014

@lamps to urcite das. bielkovou polevou to ide pekne. ozdob pred skladanim ako hovori @mysiatkoo, ale nekvapka to neboj. tie ornamenty tam pekne ukazu. ak vies zdobit medovnicky tak lavou zadnou. ja som to robila prvy krat a s prizmurenymi ocami sa dalo 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
29. jún 2014

@michaela3011 podla mna ti zaaavidiiiiii 😅 😀 😀

mysiatkoo
29. jún 2014

@michaela3011 tak to je potom kategoria "prava svokra" 😝 😀

sikag
29. jún 2014

baby uz ste potahovali tortu 2 hodiny? som uplne vyflusnuta akoby som poorala cele pole 😀 😀 😀 😀 foto zajtra, este sa susi 😉 idem ju este rychlo kuknut, ci nieco neodpadlo....

lamps
29. jún 2014

@sikag ja medovníčky zdobím len orechami 😀 😀 😀 😀 😀 a tu by som nemala také obavy keby to bolo bielou polevou na biely podklad

vlada111
29. jún 2014

@maya30 uf, sila. Ja zase nechápem...

mysiatkoo
29. jún 2014

@lamps ty z tej smutnej vykuzlis elegantnu, o to sa nebojim 😉
@sikag to mas aku mega tortu zase ?? 😀

lamps
29. jún 2014

@michaela3011 ja si myslím, že svokruša vidí v tebe silnú konkurenciu a niekoho, kto jej chce uchmatnúť synáčika 😀 😀 😀 😀 😀. Ja som mala s mojou svokrou dosť komplikovaný vzťah ešte pred svadbou a trvalo to 20 rôčkov, až teraz posledný rok (sama netuším, čo sa stalo) som dobrá nevesta, teraz na jar som jej kúpila a posadila muškáty a to už ma aj verejne pochválila 😀 😀 😀 😀 😀

vlada111
29. jún 2014

@mysiatkoo krásnunkááá

mysiatkoo
29. jún 2014

@vlada111 dakujem! 😵

vlada111
29. jún 2014

@michaela3011 šak je geniálna. A kašli na to, svokra žiarli, poznám to...

evuska32
29. jún 2014

ženy všetky robíte krásne torty, ja sa sem chodím inšpirovať a kochať....toto som ja robila dcére k meninám 🙂

zz134
29. jún 2014

babule prosim help ...dajte mi nejake rady ako malovat na potahovku...teda konkretne v akom pomere riedit farbu praskovu s vodou...Dakujeeeeem

zz134
29. jún 2014

aha a prikladam este moju ceresnovu...mala to byt ciernocierna cokolada ale ziaden recept som nezohnala tak klasika coko korpus + parizan...

zz134
29. jún 2014

@maya30 umieram z tych tvojich tort! kokso a ten olaf ...a ta dzungla...no konecna!

michaela3011
29. jún 2014

@mysiatkoo @pipka @lamps @vlada111 😕 moooooj ty nerv 😅 to aby som balila kufre a utekala na Slovensko ked ma ten moj poziada oficialne o ruku 😀 😀 😀 tak v tom mam zienky ako tak jasno a mozem zacat plne ignorovat buducu pani svokru 😅 😀 dakujem 😀 dakujem aj za prijemne pismenka k torte aj za pacitka 😵