Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
20. sep 2014

naryxlo som preletela nedocitane riadky, ale zajtra vecer si k tomu v klude sadnem, lebo sa vas ozvalo k stretku viac a momentalne na to moja mozgova kapacita nestaci 😀 som otupena tortusami, co ste pridali 😵 😵 😵
Mne po jednej zrusenej objednavke ostala len jedna a vzhladom na jarmok v meste to vsetci doma vitame 😝 😅 pekny zbytok vikendu!

halienka
20. sep 2014

@mysiatkoo tak tá je úúúžasná 😀 s dovolením ukladám 🙂

mysiatkoo
20. sep 2014

@halienka heh, dakujem... ja ti nevim karle, nejak som sa s tou temou natrapila... rozpravku baby nepozeraju a ja som ju pozeravala uz hadam 100rokov dozadu, tak mi dali zabrat... a aj tak s nimi nie som spokojna, ale hlavne, ze objednavajuci boli 😉

sasettka
20. sep 2014

@maya30 waw, odpadla som z tej svadobnej 😵 nemam slov, vazne....
@zuzka7512 ja ho mam, je od 1.9. moj velmi dobry kamos 😀 potrebujes nieco?

inak baby, fakt tlieskam, ste tu vsetky neskutocne sikulky, velmi som rada, ze som sem zavitala 🙂
ja som robila tri torticky na tento vikend, uz ich len treba nafotit 😅

jejda a ze sa tu chysta stretko tortickarok, no to by bolo uzasne, ak by to vyslo 🙂

sasettka
20. sep 2014

@mysiatkoo hehe, chlapec ma super vyraz v tvari 😀

zuzka7512
20. sep 2014

@sasettka ja som si ho tiež teraz kúpila...chcem sa ťa opýtať,či máš rameno na pevno...keď položím ruku na rameno,tak ako keby sa mi posúvalo trošku nadol...neviem,či ma chápeš...ako keby nebolo úplne na pevno...

elamaslakova
20. sep 2014

@evala777 Krásne tortičky a zákusky si ako jeden , nádherné

mia114
20. sep 2014

dnesne dve torticky, autickova je pre nasho Sebastianka , vybrak si auticka ktore chce spravit, jaj tazko sa robia autaaa 😝

elamaslakova
20. sep 2014

@sasettka Nádherné tortičky

elamaslakova
20. sep 2014

@denisak77 Nádherné tortičky
@79zuzana Koník je super

elamaslakova
20. sep 2014

@lamps Nádherné tortičky

elamaslakova
20. sep 2014

@maya30 Prekrásne tortičky, svadobná je úžasná

elamaslakova
20. sep 2014

@mysiatkoo Nádherná práca

evicaka
20. sep 2014

@maya30 dokonalosť!!!!

sasettka
20. sep 2014

@zuzka7512 noooo... rameno mam vyklapacie a ked pustim miesenie, pride mi, ze nedokonalo vymiesava, tak trosku nan zatlacim, posunie sa kusok nizsie a hned je to lepsie 😅
@elamaslakova dakujem krasne, sikulka Ela 😵
ale teda vsimam, ze je tu kopec mojich znamych, heh 🙂)

pipka
20. sep 2014

@maya30 nemaaaam slov, ako som uz pisala na FB, si kralovna 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuzka7512
20. sep 2014

@sasettka no veď práve to...keď som dala šlahať šlahačku,tak super...ale skúšala som miesiť cesto a zdalo sa mi,ako keby mi to rameno chcelo vyskočiť...tak nejako sa to pohybovalo do strán...tak neviem,či to tak má robiť...

sasettka
20. sep 2014

@zuzka7512 ´fuha, tak do stran sa mi nehybe vobec... ja mam len "problem", ked miesim mensie mnozstvo, napr. 4 zltka s cukrom, vtedy ho musim jemne pritlacit, aby mi vzalo vsetko naokolo... ale do stran mi naozaj nejde.... nejake huste cesto to bolo?

zuzka7512
20. sep 2014

@sasettka bolo z 60 dkg múky na pizzu..ale keď dáš dole rameno s metličkou,tak sa ti to troška nehýbe nadol tak o 2-3 mm??tá páčka zapadne,ale rameno nie je uplne pevné..tebe sa to vôbec neposúva smerom dole-hore???vieš čo myslím???

dajna11
20. sep 2014

sobotné lietadielko letí svetom.... 😀 😀

sasettka
20. sep 2014

@zuzka7512 ano viem, hybe sa mi, ma to volu, mne to pride normalne...

sasettka
20. sep 2014

Tak konecne som dokoncila foto... chjo, hned je vidiet, ci fotim ja, alebo muz, mala by som sa aj ja naucit s tym fotakom narabat 😝
ta s otaznikom je super napad, je pre rodinu tehulky a vsetci sa dozvedia, co cakaju, ked ju rozkroja... cize ked bude vnutri ruzova, je to dievca, ked modra, chlapec 🙂 snad mi dodaju foto aj po prekrojeni 🙂
a tu druhu som zas mala robit podla oblecenia, co bude mat malinka oslavenkyna na sebe 🙂)

zuzka7512
20. sep 2014

@sasettka ďakujem...

jakelina
20. sep 2014

@maya30 jak jsi dopadla se svatebním dortem. Viděla jsem, že ti jeden nevyzvedli, tak snad ten svatební ano 😝

daja55
20. sep 2014

Dnešný notebook / dal mi zabrať / a aby nestačilo 😝 tak som sa rozhodla urobiť aj pre syna k 30. narodeninám. /zajtra/.Uvidím, ako to dopadne, bude trochu jednoduchší. Ináč, použila som jedlé fotografie 🙂

maya30
20. sep 2014

@jakelina maji to je ten co som davala na FB - to je svadobna torta aj ked tak nevyzera...mala znazornovat ze su z dvoch statov Irska a Slovenska a ze laska nepozna hranice...fakt neviem co sa stalo, ak aj zabudla neverim ze si este nespomenula, proste neviem...

jakelina
20. sep 2014

@maya30 aha, já myslela, že je ta zapomenutá ještě nějaká jiná, kromě té svatební. No uvidíš jestli se ozvou, co se stalo, že na to zapomněli 😝

lamps
20. sep 2014

Dievčence sladké, ďakujem za krásne komentáriky 😵 😵 😵 😵 😵 a zároveň idem po radu, mám robiť zámok a tak hútam z čoho urobiť vežičky. Rozmýšľam, že použijem nejaké umelé trubičky a potiahnem ich hmotou. Ak máte lepšie nápady, budem rada

maya30
20. sep 2014

@jakelina jžš ved to by som nerozchodila keby si neprisli ani po tu 5 poschodovuuuu 😀 😀 😀 ti nastastie prisli podla dohody, toto ma mrzi kvoli tomu ze ide o spoluziacku ☹

adrika202
20. sep 2014

@lamps ja vežičky robim z tej kartonovej rolky co mi ostáva po baliacom papieri 🙂 potriem jedlym lepidlom a potiahnem 🙂