Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
8. nov 2014

@adrika202 asi ix maju v tyx balickox 😝

sasettka
8. nov 2014

@mysiatkoo ale ved to tak MALO BYT! 😀

sollange
8. nov 2014

@maya30 Nádherné torty,prosím ťa tie stojace číslice máš len prilepené alebo zapichnuté a ako dlho ti schli.ja som naposledy robila 5-ku a ani po troch dńoch nechcela držať a na budúci týždeň ma čaká 25,tak rozmýšľam,že ju už vymodelujem teraz,aby mi do budúcej soboty na 100% vyschla 🙂

maya30
8. nov 2014

@dagmarmustafa dakujem Dadka, zatial stale len skusam, nieco sa vydari, ine nie, ale tesim sa ze ma to trochu posunulo dalej 🙂

maya30
8. nov 2014

@sollange a z akej hmoty bolo to cislo ? Tie moje su zo smartflexu flower, nechavam ich susit 2 dni a su ok...usulam si hadika, stocim ako potrebujem a do hotoveho zapichnem sparatko na zapich 😉

maya30
8. nov 2014

@mysiatkoo ved vies ze depkujem :-P

maya30
8. nov 2014

@anibas hm asi to poznas z vlastnej skusenosti 😒 ja dufam ze to este rozchodim 😔

maya30
8. nov 2014

@denisak77 deniska ja som normalne tentokrat nespoznala tvoje torticky 😅 vymenila si zahradku za ine pozadie, vylepsila si hrany, no normalne si ma zmiatla 😉 ale chvalim samozrejme, krasne torticky, hlavne kvetinkova 😵

delfinik333
8. nov 2014

Ahojte baby mam otazku nie je to o marcipanovej torte ale je to torta 😉
robila som tento recept http://varecha.pravda.sk/recepty/banoffe-pie-ba...
dala som keksy s maslom na dno, nato salko uvarene cize karamelove bolo to huste ako na tom obrazku nato banany a sup do chladnicky prikryla som to prikryvkou z hrnca aby mi to nenapachlo a teraz idem pozerat ze este dam slahacku, a z formy mi vyteka salko, a mam to uplne zriednute to salko vobec nieje huste, neviete co sa mohlo stat??? 😠

vulka
8. nov 2014

@delfinik333 Ja keď používam skaramelizované Salko, tak vždy doňho primiešavam po vychladnutí maslo. Inak by to bolo riedke. Používam to do košíčkov, do ktorých to striekam vreckom s ozdobnou špičkou.

dagmarmustafa
8. nov 2014

Ahojte žienky. Popridávali ste kráááásne torty. Tu je zopár mojich za 2 týždne a 100 muffinov som robila pre deti do školy-tak som si to uľahčila ako sa dalo 🙂 Pekny vikend.

denisak77
8. nov 2014

@maya30 nóó,tie hrany....nejde mi to veľmi,toľko sa dotrápim 😝 😝 😝 ,a pozadia ma už dlho trápili,ale nevedela som ako na to,tak iba experimentujem

lucula73
8. nov 2014

@delfinik333 ako dlho si varila to salko?lebo mne sa minule stalo,varila som dve naraz a jedno bolo ako beton a druhé také redšie ,aj bledšie,som nechápala,že prečo,rovnako dlho sa varili v jednom hrnci.
Inak ja salko najnovšie varím 2,5 hodky,mám istotu že bude dosť husté 😉

sollange
8. nov 2014

@maya30 No tiež som mala smartflex flower,ale robila som nie hadíka,ale taký 2 cm široký pásik a bola to 5ka ,ona síce vyzerala ,že stuhla,ale ke&´&d som ju prilepila,tak mi začala sadať. 😢 Tak som ju potom oprela o vrchné poschodie a bolo,ale tentokrát to nebude možná,plánovaná má len jedno 🙂 ...Skúsim tých hadíkov,ďakuejm.

ewellina
8. nov 2014

Ahojte. Prosím súrne o pomoc. Robila som svoju druhú poťahovku z fondánu. Ako mám prilepiť písmenká z fondánu na poťah z fondánu, aby nespadli? Čo sa na to používa? 😕
Tie písmenká tam chcem mať na ležato.

lenkapristas
8. nov 2014

@ewellina Ahoj, tak pokiaľ sa nemýlim, môžeš použiť jedlé lepidlo, ale ak nemáš, tak použi vodu alebo biely alkohol... U mňa to zatiaľ stále fungovalo... 🙂

ewellina
8. nov 2014

@lenkapristas Ďakujem. Nevieš náhodou, či aj lentilky sa dajú prilepiť vodou?

pipka
8. nov 2014

@mysiatkoo prasacie paprcky su uz v tlacenke asi 😅 😀 😀 😀

pipka
8. nov 2014

@maya30 ty co stresujes! ved su naaadherneeeeee, nemam slov 😉 resp. mam...ako som ti na FB napisala 😀 si kralovna!

lokalistin
8. nov 2014

@maya30 nadherneee, z coho mas tie konariky, je to len hmota?dik

lokalistin
8. nov 2014

@sollange ja susim zo smartu velvet uz tyzden 1tku a furt mi sada, ale ja mam moc farby, tak asi preto

lokalistin
8. nov 2014

Baby tu sa asi stretli naj cukrarky, jedna krajsia ako druha

Ja som dneska tiez nieco robila, poslali nakres a saty, co bude mat mala oblecene, aby som vedela, ake farby mam pouzit 😉

lokalistin
9. nov 2014

ups fotky

lenkapristas
9. nov 2014

@ewellina Ahoj, ja by som skôr lentilky skúsila lepiť maslom s cukrom... Ale nemám s tým skúsenosti... 🙂

evicaka
9. nov 2014

@ewellina skôr by som lepila rozpustenou čokoládou alebo jedlým lepidlom 🙂

mia114
9. nov 2014

ahojte
moja vcerajsia torticka.
dnes idem skusit tu ganache tak som zvedava ako mi to pojde 😅

zanett18
9. nov 2014

Ahojte žienky, vidím, že pribudli ďalšie diela 🙂 idem to ja olajkovať a prídavam včerajšiu s mojou prvou pivonkou a kvietkoch na drotikoch....mramor korpus, karamel plnka, cca 4 kilecka...

sikag
9. nov 2014

@pipka idem to objednat. v hornbachu som nakoniec nebola, ale mm vravel ze tam sice maju ale urcite nie nerez 🙂

sasettka
9. nov 2014

@sollange alebo ked mas pocit, ze to este nie je ono, rozohrej ruru na 50-60° a daj to tam na par minut.. po vybrati to bude makke, ale ked to vychladne, stvrdne to... ja som tak naposledy robila tu duhu, neviem na co som myslela, uplne som zabudla, ze ju mam robit, tak som ju spravila v den dokoncenia torty, strcila do rury, to bolo tak na obed... a okolo piatej som ju dala na tortu a bola uplne pevna 🙂
tento tip mam od @denisak77 , za co jej dakujem 😉
@mia114 drzim palce na ganaz 🙂

mysiatkoo
9. nov 2014

@maya30 tak kasli na depky! nestoji to za to 😉
@dagmarmustafa krasne 😵
@lokalistin jeeej, ta sa ti moooc podarila... aj ja som mala saty ako inspi na sovickovu 😅
@mia114 🙂 jej, to otlacene na balonox a pismenkax poznam 😝

a tu su dalsie 2 zo vcera...