Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
10. jan 2015

@katie.2906 plnka robena na sposob vanilkoveho pribinacika/menej cukru ako v recepte- teda ja ho robim od oka mierne inak ale podstata zostava 😀 / v plnke rozmixovane jahody a aj jahodovy dzem , natriet na korpus pomazany jahodovym dzemom, a na tu plnku este poukladat kusky jahod 😉

mimcak
11. jan 2015

@pristela prosím ťa aké máš rozmery pri tej trojposchodke čo si teraz robila s tou 1.Vďaka

sasettka
11. jan 2015

@emuska27 cokolada so slahackou je parizska slahacka, ja ju robim casto a nedavam vobec cukor, fuuu, to by bolo riadne sladke potom... ale ked mate radi sladke, cukruj kolko uznas za vhodne 😀 neviem, kolkokrat budes plnit, ale podla mna aj malo bude, ja na vacsiu 3x plnenu miniem urcite aj pol litra slahacky a ja davam v pomere 150coko 250slah

@pristela nemozem z toho tvojho tanku, fakt si nad-zena, ked si ho takto dala... 😀

siss_sz
11. jan 2015

prosim vas, nejake recepty, ci postupy..aky krem s frutafilom sa hodi (a ci sa to zmiesa..alebo co potrieme prve...) dakujeeem 🙂

lamps
11. jan 2015

ahojte sladulienky, pridávam tortušky, tá s kvetmi bola pre moju svokru k 80-tke a k tej druhej sa radšej nevyjadrujem 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
11. jan 2015

@lamps krasne obe 😎 neviem preco sa nevyjadrujes...akoze na tolku krasu nemas slov? 😀 😀 😀 😀 😀 😉 je uplne v pohode 😉 taku loptu da malokto 😉

a tu volejbalku mas na kedy? 😕 😎

pipka
11. jan 2015

@pristela ale ja som pochopila...akoze ked vYhral...tak vYtaz, ze? 😝 😅 😀 😀 😀 v poraaadku, moooze byt 😀 😎

lydka01
11. jan 2015

@nika1985 dakujem,vyskušam

lamps
11. jan 2015

@pipka 😀 😀 😀 😀 robila som ju podľa jednej tortuše, ktorú mi poslali ako inšpiráciu, ale tá torta bola tak hrozne urobená, ale fakt hrozne - otrasne potiahnutá, hrbatá, lopta vyzerala ako nedokončená .... no, čo ti poviem, tak som bola dosť v rozpakoch 😕. Nechápem, na nete je kopec nádherných tort a niekomu padne do oka taká ohavnosť. A volejbalku mám na budúci týždeň, prečo sa pýtaš? chceš mi prísť pomôcť? 😀 😀 😀 😀

adrika202
11. jan 2015

jedna dnešná 🙂

lamps
11. jan 2015

@pipka a dám ti na výber, ak nechceš robiť volejbalku, tak môžeš postavičky - treba mi ich urobiť ešte 12 kúskov 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
11. jan 2015

@lamps v pohode...celu futbalovu jedenastku ti spravim...a minimaaalne tri volejbalky k tomu ako bonus 😀 😀 😀 😝 😅

lamps
11. jan 2015

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 tak rátam s tebou, kedy a o koľkej prídeš, budem čakať. Všetko pripravím 😀

pipka
11. jan 2015

@lamps vyber z mrazaku ...tu moju tortusu...dame ku kave, resp. k cajiku 😀 😀 😀 😅 😝

dojdem aj hned 😀 idem ale pesi, lebo som momentalne bez afta 😅 😝 tak nevíííím, kedy dorazim 😀
natiahni smer BA cerveny koberec a trpezlivo cakaaaaaaj 😅 😅 😅 😀

lamps
11. jan 2015

@pipka joooj, moja tak to prídeš až nadránom 😀 😀 😀 😀, aby si potom po takej náročnej noci vládala pracovať. Torta sa dovtedy rozmrazí a bežím pre ten koberec 😀 😀 😀 😀

nika1985
11. jan 2015

@kattikakiki skus jogurtovu slahacku tam vobec necitit na cca 0,5l ide cca 6-8jogurtov aku chut chces nejake dobre huste.

nika1985
11. jan 2015

baby ked Vam niekto napise ze chce slahackovu ovocnu plnku maliny alebo jahody aku robite? To je take zadanie ze az ved 90% plniek je zo slahackou. jaj

eviq
11. jan 2015

Ahojte, hľadám dobrú tortarku z Košíc, ktorá by mi upiekla tortu v štýle Krtka. ozvite sa mi do IP. dakujem.

abriela
11. jan 2015

@evicaka prosim ta, tie kvety na boku zltej poschodky su z vykrajocky a pasiky robene pomocou extrudera?

haannka
11. jan 2015

Ahojte. Chcela by som Vas velmi pekne poprosit...ak neotravujem...mam problem...
robim postavicky zo smartflexvelvetu...ked to zafarbim a vypracujem v rukach tak mi to nedrzi tvar (je to makke)...ked to necham trochu stvrdnut na povrchu sa mi spravi "skrupinka" a hmota popuka...
prosiiiim kde robim chybu...
dakujem

lamps
11. jan 2015

@haannka a dávaš do telíčka špáratko?

meri2608
11. jan 2015

ahoj nema niekto fotopostop na heligonku Dakujem 🙂

grasie
11. jan 2015

Ahojte, ja teraz len modelujem, chystám prekvapká pre kolegyne, tak tu sú prvé dve 🙂
a veľké ďakujeeem patrí tebe @pristela, za ukážku ksichtíkov na stretku, konečne sa mi podaril 🙂))

peciemslaskou
11. jan 2015

môj začiatok roka v pečení : zákusok orechovo-vanilkový,parížske kocky s višňami,parížska torta harlekýn,fialová torta s jedlou krajkou a košík šípových ruží

evicaka
11. jan 2015

@abriela ahoj, áno kvety sú robené obyč. vykrajovačkou a spoje sú z bielkovej polevy 🙂

mimcak
11. jan 2015

@grasie jeeej tie su krásne.

jakelina
11. jan 2015

@grasie fakt nádherné postavičky

evicaka
11. jan 2015

Pekný večer, dievčatá... pridávam jednu rýchlovečku 🙂

evicaka
11. jan 2015

@evicaka noooo tu je

maya30
11. jan 2015

@grasie tak ta princeznicka je nadherna...skoda ze vas nad zanetkou stalo tolko ze ja som skoro nic nevidela 😀 😎