Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
21. jan 2012

@mia1111 diki uz som pozrela jasne,ze tam bol otlacok lebo to moja mala si hocico foti a asi tam chytila prstom uz som to vylestila tak dufam,ze to bude dobre

yamahafazer
21. jan 2012

@marci2305 dakujem aj mne sa pacia ako sami podarili aj ked si pre nu bola zakaznicka tak sa jej lubili len skoda,ze mi to tak blbo odfotilo

dajna11
21. jan 2012

dakujem kočky moc silno za vaše lajky 😀 😀 😀

reruna
21. jan 2012

@viera6 klobouk jsem dělala kdysi jednoduše - upekla jsem v polokulaté formičce, rozřezala, naplnila, krémem pěkně dokulata pomazala, potáhla a ten spodek trochu nařasila...

hejdita
21. jan 2012

a prosim vas najcastejsi mliecny marcipan???? da niekto recept 😀 hehe potrebujem tak pol kg mliecneho a teda MMF mam citronove tak co sa stene ak dam do mliecneho mar. citronku? nesmiem si asi velmi macat ruky potom aby som to nepremocila to mi je jasne alebo mam dat trest mandlovu a nejaka chut z toho bude ? 😀 nechcem z toho chutovu kakofoniu 😀 😀

yamahafazer
21. jan 2012

a moja posledna

vecernicci
21. jan 2012

@hejdita já dělám ze 20 dkg polotučného mléka, 20 dkg mouč. cukru, 3-4 čl oleje a 3-4 pl sirupu (já si vařím domácí glukózu), 30-60 ml vody a aroma, když dáš citronku, tak dáš o trošku míň vody 😉

mia1111
21. jan 2012

@yamahafazer - krásna tortička 😵 😵 😵 😵 😵

bzucinka2
21. jan 2012

podla mna v pohode to nechaj trosku stuhnut a zaslahaj 🙂
@vinka ja som davala cervenu ciernu a trosku modrej 🙂
@monika76 super, pekne si ju urobila, ja ani netusim ako sa taka stranka robi 🙂

yamahafazer
21. jan 2012

@mia1111 no skoda,ze som to skor na tom fotaku neutrela mohla byt aj ta prva krajsie odfotena inak mne cely fotak blbo foti tie farby su v skutocnosti jasnejsie ako na fotke

erika107
21. jan 2012

pridavam moje torticky za posledne dva tt 🙂 nie su uplne najlepsie ale snaha bola 🙂

dm1
21. jan 2012

tak uz mam dve tohtotyzdnove dokoncene. Prsia su z min. tyzdna zabudla som vlozit 😝

martinex
21. jan 2012

tak a posledna pre tento vikend.....
plna ovocia a tvarohu,vazi 6kg 😅

monika76
21. jan 2012

@bzucinka2 uplne jednoducho cez web snadno 😉 ale su aj ine ponuky na bezplatne verzie 🙂

mia1111
21. jan 2012

@yamahafazer - veď cinkni zákazníčke, či by Ti potom nemohla poslať fotku samotnej torty 😉 . Toto sa stáva, nabudúce už budeš vedieť, čo treba 😉 . A inak - ja vidím tú poslednú fotku krásnu, pekné sýte farby 😉

dm1
21. jan 2012
romcag
21. jan 2012

Baby pri tých vašich krásaviciach tu, mi je aj blbé prispievať, ale tak moja prvotinka pre dcérku k meninám 😉

jakelina
21. jan 2012

@dm1 krásné všechny.
@romcag je milá a na první krása 😉

martinex
21. jan 2012

dievcata mam na vas prosbu, potrebovala by som stetce,ale uplne tenulinke...mam tie wilton 3ks,ale aj ten najtensi mi je hruby....casto malujem na torty a tak by sa mi taky tenucky fakt zisiel. neviete kde ich zozeniem?

dm1
21. jan 2012

@romcag ved to je uplne nadherna prvotina!

jakelina
21. jan 2012

@martinex ve výtvarných potřebách, papírnictví a někdy i u ťamanů

martinex
21. jan 2012

@jakelina to ma aj napadlo....ale nerada by som pouzivala nato stetce ktore nie su urcene pre styk s potravinami....predsa len,bohvie z coho to je vyrobene....

simasa
21. jan 2012

@martinex Tak toto je mojmu srdcu blizke 🙂 - teda nie slivovica ako taka, ale pochadzam z tej doliny 🙂

jakelina
21. jan 2012

@martinex to je fakt, ale jak to tak sleduju, tak se stejně nakonec všechno dělá v Číně. 😀 😝 😀 a kdoví z čeho 😝

ivigirl
21. jan 2012

Ahoj holky, moc vás prosím o info, kde koupit potravinářské barvivo a kukuřičný sirup? Já chtěla začít zkoušet marcipán a nesehnala v Kaufu ani Albertu, DM drogerii. Nebo recepty na marcipán z jiných surovin?
Děkuju moc, jste všechny moc šikovný a vaše výtvory hltám a slintám 😉

pitruskaskarolinkou
21. jan 2012

@ivigirl sypké barvivo koupíš norm.v obchodě - stopro je má Tesco a kukuřičný sirup a jemu podobné mají ve zdravých výživách. Já naposledy kupovala pšeničný sirup - byl levnější a super 🙂

jakelina
21. jan 2012

@ivigirl sirup ve zdravé výživě a barvy v drogerii práškové a gelové v nějakém internetovém obchodě, pokud u vás nemáte prodejnu s takovým zbožím na pečení

eliska22
21. jan 2012

moje dve dnešné 😉 to srdiečko je také mini, to som robila pre dcéru, išla na oslavu spolužiačke, slimák - to je robené podľa my little pet shop 🙂 a to prasiatko peppe som robila podľa foto, čo mi poslala zákazníčka 😝
tá červená farba mi dala zabrať a na poťahovke som prerobila....... 😠 😠 😠
1x som robila z PDT, zmiešala som ju z MMF v pomere 1:1 a hrôza, hmota sa mi rozpadala a kilo hmoty v ťahu 😠 😠 😠 tak som potom farbila znova na červeno už len samotnú PDT no a tá sa mi zle dávala na tortu, je to mäkšie ako MMF no nadávala som 😠 nakoniec asi na 5 pokus sa mi to ako tak podarilo 😝 😝 😝

mamina1978
21. jan 2012

@eliska22 No ta sa ti krasne podarila, na torticke a z kvietkami vyzera ten konik super 😉

ajka82
21. jan 2012

dakujem baby za likes 🙂 sa tesim ze sa vam pacila torticka, aj ked este nie som taky profik ako podaktore z vas 😉