Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
19. aug 2012

@muffinka8 ja dávam vždy lekvár 😉

eliska22
19. aug 2012

@muffinka8 tiež používam MMF alebo smartflex ten je super 😉

muffinka8
19. aug 2012

@eliska22 tak dám asi aj ja. Chcem k tomu dať jahody, tak dám jahodový nie?

eliska22
19. aug 2012

@muffinka8 no kľudne jahodový 🙂

aduskatt
19. aug 2012

@muffinka8 zalezi od chuti.ja lekvar z duse nenavidim🙂))a teda ani nedavam.vynimka do puncovej

jakelina
19. aug 2012

@eliska22 tak super 😉

muffinka8
19. aug 2012

@aduskatt 😀 bude to torta pre našich a oni majú radi také 🙂

aduskatt
19. aug 2012

@muffinka8 no tak to potom ano🙂) ak mate radi, tak kludne jahodovy, ked ides davat jahodky🙂

larah
19. aug 2012

že sama sebe k včerajším neninkám, vlastne pre gratulantov - pokus o ružu 😀

mates22
19. aug 2012

@daducha no já u těch tvých dortů nechápu, ty postavičky jsou dokonalé, tyhle jako z hračkárny, fakr naprosto precizní a úžasné 🙂

pondelnicka
19. aug 2012

Baby, idem si k vám znova pre radu, neterka sa na tortičky chytila, na sobotu už chceme aj nejakú upiecť... 😎 Len sa chcem opýtať, čo patrí do základnej výbavy pri výrobe a hlavne výzdobe tortičiek????? Poťahovku som už z MMF robila, tak to zvládame, ale myslela som na také tie vykrajovačky, ozdobky, farby, škrabky alebo čo ja viem čo... Je toho strašne veľa, čo som pozerala a nechcem jej kupovať drahé zbytočnosti.... Poradíte, čo je fakt také, čo by najviac využila??? Veľká vďaka... 😉

jakelina
19. aug 2012

@pondelnicka určitě žehličku, kostice a vykrajovačku na růži, stačí kolečka a na listy nějaké vypichovače. Pak už postupně drátky, jedlé lepidlo, žilkovače a tak.

eliska22
19. aug 2012

@larah to je pekné, nidy som nepochopila ako sa to vlastne robí 😕

pondelnicka
19. aug 2012

@jakelina ďakujem... 😎

larah
19. aug 2012

@eliska22 dakujem,normálne lepíš lupene ako malu ružu,lenže vo velkom 🙂

aduskatt
19. aug 2012

@pondelnicka
@jakelina by som si dovolila navrhnut aj dreveny otocny stojan🙂) v IKEA stoji cca 5 eur.....a .nejake pravitecko, alebo nieco, podla coho budete merat a rezat

jakelina
19. aug 2012

@aduskatt určitě je toho víc, já jsem napsala jenom to co mě napadlo a co jsem asi jako první měla já. 😀 😀 😀

aduskatt
19. aug 2012

@jakelina ja som si precitala, co si napisala, lebo aj to ma napadlo a toto hned potom🙂.....ja dost casto pouzivam krajcirsky meter🙂

jakelina
19. aug 2012

@aduskatt vidíš a já jsem ho ještě nikdy nepoužila 😀 😀 😀

aduskatt
19. aug 2012

@jakelina ja ho mam stale kolo krku pri zdobeni a potahovani🙂

pondelnicka
19. aug 2012

@aduskatt @jakelina super, toto ma nenapadlo využiť, ale kupovať nemusím, máme doma.... 😀 😀 😀

pristela
19. aug 2012

baby moje sladkeee 😵 dnes mi volala nevesta z Londýna 😀 tak uz aspon viem ako sa dostanem s tortou do zámku 😀 😀 o jednu starost menej, len že ženich chce aby bola torta vystavena tak uvidime ako prezije a hlavne ako bude vypadat bez chladnicky po hodinovej ceste, snad nebude prveho 37 stupnov ☹ ☹ ☹ ☹

eliska22
19. aug 2012

@larah a tvar torty je klasika kruhová??? či taká do výšky?

pristela
19. aug 2012

@daducha Neskutocna naadhera 😵 😵 😵 sánka mi padla až na klávesnicu , uzas tie figurky ako originál !!!! cela je uzasna ta torticka!

aduskatt
19. aug 2012

@pondelnicka ja vyuzivam vela veci typu co dom dal🙂) kym som nemala zehlicku, tak vicka od zavaranin, ten krajcirsky mam stale pr iruke🙂) synovi som slohla skolske pravitko, miesto patchworku na diamantovy vzor som si kupila podlozku do umyvadla za 1,80 eur, ale to som pisala vcera🙂...na susenie kvetov papierove obaly od vajicok a tak rozne🙂

aduskatt
19. aug 2012

@rapunzel1 tie veterniky su ocarujuce, vabive, mamive, nadherne, uzasne, rozkosne, okulahodiace, nebeske... vyvolavaju u mna Pavlovov reflex🙂)

pondelnicka
19. aug 2012

@aduskatt však to je super, práve takéto rady vítam, netreba míňať kopec euráčov, keď sa to dá nahradiť lacnejšou variantou.... 😉 Zvlášť, ak sme začiatočníčky, aj keď nadšené.... 😀 😀 😀

larah
19. aug 2012

@eliska22 je to zrezaný kužel, 4 krát korpus a 3 krát plnka a trošku kopček z punčoviny

eliska22
19. aug 2012

@larah ďakujem, možno urobím mojej mame 😉

pipka
19. aug 2012

@rapunzel1 neviem ci ta potesim moja..ale ja maaaam asi doma tvojho muza 😅 😝 😅 ..alebo ty mojho 😅

len ja to mam este o to horsie, ze moj ani nezaraba...resp. robi robi, cele dni a noci nie je doma..len akosi na prijme to nevidno a dobre ze do dlhu nejdeme 🙄 a ked mu vycitam, ze nezarobi, nech sa konecne zamestna..tak mi zahlasil, ze nech sa nevalam doma a nech idem robit ja 😠 🙄 ...kto ma pozna, tak vie, ze mam vrtulu v zadku, vsetko stale tip top, deti, domacnost, zavaram, peciem, varim...a milostivy ze sa nemam valat...takze ja mam siiilno nakrocene k tomu nechat mu deti aj na tyzden...nech si vyskusa 😠 🙄

a neviem sa dockat stretka....a najradsej by som zo stretka isla este dakam na nejaky relax pobyt 😀 😀 😀 😝