Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petkaa28
27. aug 2012

@pristela a pivonky namiesto ruzi na bielu tortu? 🙂

pristela
27. aug 2012

@luci79 nerozmrazovat, je to skoda bo ti zbytocne stečie ta stava z nich a uplne sa ti rozbiju na kašu 😝 , s plnkou to nic neurobi ak das zamrazene, oni sa dnu rozmrazia same , zostanu krasne cele a stava ti zvlhci malinko korpus tak nemusis nicim polievat

luci79
27. aug 2012

@pristela dakujem...takze dat na korpus? nezamiesat do plnky? 😵

pristela
27. aug 2012

@petkaa28 oo, vidis, 😀 idem asi aj tie pre istotu urobit 😀 😀 😀 😀 kujeeeem 😵 😵

@luci79 ja dam korpus na to plnku pak na nu poukladam ovocie zatlacim do plnky ked je treba este natriem plnku abo nie, a polozim na to dalsi korpus

luci79
27. aug 2012

@pristela dakujeeeeeem 😵 , este zohnat mrazene maliny...hadam ma Lidl nesklame 😵

dadka212
27. aug 2012

@maca77 ja robím zo smarflexu všetko, ale všimla som si čo príchuť to trošička iné zloženie, napríklad pomarančový je taký suchší ten sa mi občas aj popraská na okrajoch, vanilka je taká mäkšia, ja som najspokojnejšia s čerešňou...citron mi nechutí, čokoláda mi smrdí, teraz chcem skúsiť jahodu 🙂 ak máte radi citron tak objednaj 😉

muffinka8
27. aug 2012

@dadka212 a vieš, že máš asi pravdu s tým smartflexom? Teraz som mala pomaranč a presne mi na okrajoch popraskal a to som ho pritom nemala ani na veľmi tenko vyvaľkaný a predtým sa mi to napríklad s mandľou nestalo.

muffinka8
27. aug 2012

@aduskatt hmmm ... som myslela, že keď sa to bude variť, tak sa tomu niečo stane a potom sa nepodarí vyšľahať.

vlada111
27. aug 2012

@pristela už som robila jednu na etapy, no uvidíme ako to pôjde, ďakujem za rady 🙂 A z čoho robíš lupene? Nie je to preto, že och máš krehké?

muffinka8
27. aug 2012

@jakelina a nie je ten mascarpone krém s tou bielou čoko veľmi sladký?

aduskatt
27. aug 2012

@muffinka8 vyslaha sa perfektne...........to prevarenie ti predlzi trvanlivost kremu🙂

pristela
27. aug 2012

@vlada111 smart.flower , alebo velvet, uvidim co urobia tieto , do vikendu by mali byt ako skala, snad 😀

Boze baby zohnat chladnicku za rozumnu cenu to je ako zazrak, nervy, dva roky zivota fuc , ale zatial asi máááám , huráááá, aach taka som rada, neviem co by som robila tento vikend bez druhej chladnicky ☹ ☹ ☹ @rapunzel1 zlatinko 😀 v stredu ti tam posielam mojho drahého 😀 😀 😀 ja nebudem moct mám tu žienky na kurz , už som volala s tvojim drahým aj pozdravovat som ta dala 😅

dadka212
27. aug 2012

@muffinka8 krém s mascarpone a čokoládou nie je moc sladký práveže je taký fajn svieži....a určite je ten smartflex každý iný 😝

aduskatt
27. aug 2012

@pristela ja bych mala chladnicky aj dve🙂)) ale zatial nemam tolko pecenia, aby som ich potrebovala☹

muffinka8
27. aug 2012

@dadka212 tak to by mal byť fajn 🙂 jááj, keď ja už nemám na kom testovať 😀 muž mi "vykrikuje", že pribral, lebo furt len pečiem a on to musí jesť 😅 😀 mala by som vymyslieť nejakú návštevu a upiecť im 😅 aké ovocie s ak tomu hodí?

lifinka
27. aug 2012

ahojky holky, která jste již zkoušela dort BARBIE? Máte někde uložen postup?

@aduskatt
@dadka212
@pristela

florentina
27. aug 2012

@lussy23 děkuji, jsi zlatá jako vždy. Ano ty boky jsou malované. Takový můj první pokus o malování na dort.

florentina
27. aug 2012

@lokalistin no špatně mi bylo u zdobení dortu poprvé. Já byla ale dost vyčerpaná a nedospalá a tak myslím jsem si o to trochu koledovala. Ale věřím, že ti může z barviček být nevolno. Mě třeba dost zhoršují exém a u tebe můžou mít prostě i jiný vliv. Nicméně pokud to tak je, tak pak je otázka, zda by jsi ty dorty měla, ve svém zájmu, dál dělat.

A s tím rafaelo krémem tedy nechápu, @mamina1978 /snad mám ten nik dobře/, která sem ten recept vkládala říkala, že ho má tuhý jak beton. V čem to tedy může být fakt nevím. Ráda bych tomu přišla na kloub, protože jinak má chuťově velký úspěch a já bych ho ráda dělala znovu, ale takhle se ho fakt bojím.

jakelina
27. aug 2012

😉 @muffinka8 není přeslazený, tak akurát, však můžeš té čoko dát míň.

dadka212
27. aug 2012

@muffinka8 podla mňa najviac maliny ale často dávam aj lesné plody alebo aj višne

aduskatt
27. aug 2012

@florentina aj mne stuhol v torte, ale nie na beton, ael tak normalka

popolo
27. aug 2012

ahoj děvčata tap přidávám další dortíky co jsem pekla,něco je povedené mín,něco se zadařilo...

florentina
27. aug 2012

@teodorie do něj se podle mne hodí úplně vše. Ale já mám nejraději jahody či nektarinky. Teď jsem dala banány a taky dobrý, ale už to nebyla tak svěží náplň, bylo to prostě dost sladké.

dadka212
27. aug 2012

@lifinka ja mám nafotený postup tu na MK v albume nie je úplne detailný ale pomôže 😉

vecernicci
27. aug 2012

@lawli prosím tě, ty svatební srdce jsi měla jak velký korpusy? Mám dělat na pátek třípatrový svatební a přemýšlím, jak velký udělat, prý budou mít speciálně stůl na dort, prý tam bude jako na výstavce, no to teda potěš, budu nervózní jak pes až ho budu dělat 😝

rapunzel1
27. aug 2012

@pristela jáj moje, pozdravovať, teraz som sa na to opýtala a odpoveď: aháá jaj áno tuším zajtra? pozajtra??? ale dík... škoda, že nemôžeš, tak nech sa ti darí s kurzom 🙂 🙂 🙂

maca77
27. aug 2012

@dadka212 Ďakujem.... rozmýšľam nad citronom alebo višňou .... doteraz s mmf robím ale nie vždy mám čas tak rozmýšam že skúsim s velvetom poťahovať 🙂

rapunzel1
27. aug 2012

@luci79 aj ja som si myslela, ale kaufland to istí s tromi druhmi lesného a všeliakeho iného 🙂 🙂 🙂 🙂

vecernicci
27. aug 2012

@jakelina tak ti asi holka lezu do zelí 😉 ten německý ovčák co jsem ho dělala na pátek a co jsem ho zapomněla vyfotit, se vezl k vám do Opavy 😵 svět je prostě hrozně malej 😀 😀 😝 a paní mi slíbila fotečku, tak ji sem pak šlehnu, jo a ještě moje barbie pro kámoščinu holčinu