Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniela09
15. sep 2015

tak pridávam aj ja negatívnu skúsenosť so zákazníčkou, prišla pani v lodičkách s otvorenou špičkou, v nich sivé ponožky, tesilaky a športová šušťaková vetrovka 😕 😨 , obzerá tortu, krúti nosom, že som myslela že bude viac kvetov dookola, tak dobre no, čo už. Jej vravím, že tam už nepasujú dookola kvety, ved má kyticu kvetov takmer na celú tortu. No riadne ma vytočila, baba jedna.

mojmacik
15. sep 2015

@marca12 len prave tie striborne by tam na mna posobili napr. gycovo,k tym kvietkom by sa vobec nehodili

timea7
15. sep 2015

@daniela09 hviezda 😝 😝 😝 😝 ešte keby tak bola do dvadsať eur....veď je na torte nádherná kytička, čokolvek iné by na torte pôsobilo rušivo, bola by precápaná.

daniela09
15. sep 2015

@timea7 ved taku asi chcela, gycovu. No co uz. Dufam ze viac nezavola.

kubrt
15. sep 2015

Všechny vás moc obdivuji a chválím a přidávám ze své tvorby

kubrt
15. sep 2015

a další

sikag
15. sep 2015

@dush a aky krem si pouzila?

antenka1
15. sep 2015

@sikag silvi mne je jedno. Mozem pondelok utorok streda kedykoľvek tak povedz, prisposobim sa. Ak by sa dalo tak najlepšie kym su decka v skolke 😉
@grasie ty si na tom ako?

antenka1
15. sep 2015

@kubrt vila Amálka je kuzelnaaa 😉. Aj koníky ti idu 🙂

pipka
15. sep 2015

babyyyy, ja ani neviem ze zijem...toto je hruuuza ako to od zaciatku sk. roka leti, ja sa nestiham divit...a tie moje deti...no akoby mal den len 12 hodin...nechapacky, nestihacky 😖 😝 😅
pridavam moje posledne dve este zo soboty a padam zas k deckam...

dush
15. sep 2015

@sikag maslo, cukor,mascarpone

miriama11
15. sep 2015

Pre moju Tamarku

patkah128
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubrt
16. sep 2015

@antenka1 děkujuu 🙂 . Jsem ráda, že si někdo dort s koníky objedná - když už jsem si pořídila tu nehorázně drahou silikonku 😀 Ale dostat ho z 3Dformičky byl docela hukot 😝

kubrt
16. sep 2015

@lamps A já jsem si ten dort uložila do inspi. jak se mi líbil. 🙂 Hlavně ty lilie - moje noční můra 😀 jsem si říkala, že zkusím podle tvých. Ale je pravda, že někdo černou na svatební nemusí. Já dělala letos tento, nevěsta poslala obrázek- jen chtěla změnit květy na vínové kaly, z kulatého udělat čtvercový, ale ty černé malůvky aby tam byly (takže skoro jiný dort 😀 😀 ), A moje sestra prohlásila, že takhle pohřební dort by nikdy nechtěla.

kubrt
16. sep 2015

A ještě včera večer, když moje děti živě diskutovali o tvém dortu,(měla jsem ho otevřený na pc) došli k názoru, že je krásný, ale na svatbu fakt malý 😀 😀. A nejmladší nakonec prohlásil, že se ožení s nevěstou z Prahy, aby měli svatbu v chrámu sv. Víta na pražském hradě 😀 😀 😀 😀

anicka5119
16. sep 2015

@pppeeetttaaa
ako prosím ťa sušíš tie čipky v rúre?
Ja ich suším len pri izbovej teplote a je to veľmi zdĺhavé ak ich potrebujem viac.
😨

sikag
16. sep 2015

@antenka1 @grasie @kanjanka @mysiatkoo
kludne pondelok okolo obeda / poobede? jani ty mas ako skolku? alebo skor doobeda? ja sa viem prisposobit

antenka1
16. sep 2015

@sikag @grasie @pipka @mysiatkoo mne to vyhovuje najlepsie do tretej.
Tak piste piste. Tesiiiim 😉

zuziq
16. sep 2015

baby poradite mi pls nejaky recept na jogurtovu plnku? nejaku tuhsiu aby som mohla tortu potiahnut. dakujem 😵

anibas
16. sep 2015

Pekný večer dievčatá - pls ... niekde som videla postup na svadobnú tortu : 1/2 poťahovka a 1/2 čoko + závoj na spojoch - @pristela Žanet robila takúto krásu ... netušíte kde bol ten postup ?? 😵

elamaslakova
16. sep 2015

@kubrt nádherné tortičky

badatt
16. sep 2015

@anibas na strane 6685 je postup

pppeeetttaaa
16. sep 2015

@anicka5119 ahoj, pri hmote co pouzivas by si mala mat navod.. ja to neviem naspamat ale zajtra ti to pozrem.. je presne napisane na kolko stupnov nastavit trubu a kolko minut to tam nechat.. mne to sice nikdy nefunguje, vzdy to tam musim nechat dlhsie ale ja mam stary sporak tak mozno ani tu teplotu nemam presne nastavenu.. zajtra ti napisem presne tie udaje

lamps
16. sep 2015

@anibas Sabinka tu na strane 6685 je postup

florentina
16. sep 2015

Zdravím ženy, po hrozně dlouhé době jsem k vám zavítala (tak klasicky, jako většina, nestíhám). A jsem zase v němém úžasu, jak dokonalé dorty přidáváte, klobouk dolu!!!

Přidám taky trošku, moc nepeču a vypadá to vždy tak, že když už se pro něco rozhodnu, tak se nejdřív těším, pak si nadávám, pak si říkám, že už nikdy, pak se raduji z toho, že se líbí a snažím se vzpamatovat (peču klasicky většinou v noci, jindy není čas) a pak se snažím zapomenout a po dostatečně dlouhé době se zase rozhodnu, že něco upeču a situace se opakuje 😀.

Studentku v posteli nevím, zda už jsem nepřidávala. Dostala jsem foto jak paní, tak plyšáků. Byla to docela legrace.
Papoušek byl první pokus o nějaký obrázek pomocí airbrushe a ten svatební dort byla taky výzva, kdybych si to zkazila, zkušeností s airbrushem moc nemám, tak bych to těžko nějak zachraňovala. Jsem docela strašpytel, tak nechápu, kde se ve mě ta drzost kývnout na to, že to udělám, bere 😀.

Mějte se sladce 😉

stebota
17. sep 2015

@sikag mimonov som šulkala dlhooooo a neganazujem zatial ale chystám sa raz som to skúšala ale moc mi to nešlo ale ja sa nevzdám 😒 😒 😒

stebota
17. sep 2015

@evicaka klobúk perfektnýýýýýýýýýýýýýýý

evala777
17. sep 2015

@zuziq ahoj ja robím 0,5l rastlinnej šľahačky (ja používam Holé) vyšľahať do tuha a pridať tri jogurty (ja používam používam aj ochutené, hlavne aby boli hustejšie) 😉

pppeeetttaaa
17. sep 2015

@anicka5119 ahoj, tak v navode na Sugar Dress je napisane ze do truby na 10-12 minut pri teplote 70-80stupnov, ale na Magic Decor som davala tusim az 120stuonov na 6 minut.. ale neviem presne lebo ten navod uz nemam..