Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
5. júl 2012

@mariann2 že byyy ? to muselo byt super, ale tie babky isto simsonovcov ani nepoznali a len si o tebe mysleli ze si nevedela namiesat telovu farbu 😀 😀 😀 😀 😀 jaj vsak nieco prastene ma snad napadne 😝 by som chcela nieco divne a vtipne a mozno skusim nieco postavickove a korpus len minimum pod to 😕
inak kto to tu daval teraz tu tortu s nemom ? si ju ted zrovna objednali na buduci vikend 😝 tak uz aj nemo ma dostihol 😝

pralinka25
5. júl 2012

dievcata hodia sa k mascarpone kremu cucoriedky?

luciahromadkova
5. júl 2012

@pristela jasne chlapi z toho vyjdu vzdy ok, aj ten moj, vraj urob 1 tortu siestim babam ako darcek- podakovanie..., ja som v tom teple piekla, plnila, potahovala a to som začiatočník.....tak mi to trvalo hodnu chvilu, ze nech je to pekne... reakcie, ze to je kupovana... jasne, som sa trapila 2 dni v tomto teple pri mojom zivom striebre
som si povedala ze staci..., nabuduce nech im kupi po kvetine alebo po kave... 😉

mariann2
5. júl 2012

@pristela moja, nema som robila ja, ale veľmi ma bavil, viac ako motorka, čo ma dnes ešte čaká a tú simpsons tortu som nedarovala ja, iba som ju robila na objednávku a kdeže to ideš na tú svadbu?

wera.g
5. júl 2012

@bambula1307 @dadka212 @pralinka25 @aduskatt mooooc vám ďakujem, ja som si aj myslela, že asi voda, ale tak nebola som si istá, istota je istota 😀 zajtra ráno idem na to, juj už sa ňu teším 🙂))

pristela
5. júl 2012

@luciahromadkova by som mu teda dala, aspon krpca by som mu strcila nech on tebe daruje cas a klud 😝
@mariann2 , no to ti verim , ze si si to uzila, snad aj ja, i ked co tam uz navymyslam , a ozaj Nemo bol cely z hmoty , či ?
Aaale to brácho sa mi žení 😝 42ročný 😝 teda o svadbe uz vieme dlho ,a le uz sa to blízi tak sme ropzmyslali aky dar, bo oni maju vsetko, maju v tatrach ale na polskej strane penzion a fakt im nic netreba a zas ja tisíce na dary nemám tak fakt neviem co, tak ma napadlo torta a že im ušijem take dve 50cm textilne babiky ale take co samé stoja a obleciem ich do tych ich svadobnych krojov- to by pak mohli vyuzit v penzione na "ozdobu" bo len torta to by bol des, musia mat nieco aj na pamiatku , ale co ? este som vravela ze im kupim u čínankou šálky 😀 😀 😀 😀 take tie neprakticke v zlatom balene 😀 😀 😀 😀 ved darovanemu konovi na zuby nekukaj sa vraví 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
5. júl 2012

@luciahromadkova no ja prave nechcem davat velku svadobnu, neviem ako to tam budu mat a ani aku budu mat hlavnu a ci? netusim, mozno si budeme len oštiepky opekať 😀 😀 😀 😀 skor rozmyslam nieco ze velke postavicky a korpus s plnkou len symbolicky 😝 oni su aj motorkari, lietaju aj na stvorkolkach aj na terenaku , tak by som urobila trebars motorku a na nej ich v kroji , len ci by som toto dokazala netusim, preto hladam , bo ak to aby som uz zacala modelovat 😝 😝 😝

luciahromadkova
5. júl 2012

no ta motorka je dobry napad, tiez mam taku blaznivu sestru a tiez zacinaju zit na liptove po prichode z anglicka, akurat som cez vikend robila svadobnu, lebo sa vzali v aprili v las vegas...,kedze sme na svadbe neboli tak dostali teraz po prichode na slovensko a tesili sa..., aj ked moja torta bola dost jednoducha, ale chutna, lebo sa zjedla... mramorovy korpus, pribinak a ovocie, a kedze na kvety si este netrufam dala som tam zivý kvet

luciahromadkova
5. júl 2012

@pristela no ta motorka je dobry napad, tiez mam taku blaznivu sestru zacinaju zit na liptove po prichode z anglicka, akurat som cez vikend robila svadobnu, lebo sa vzali v aprili v las vegas...,kedze sme na svadbe neboli 😝 tak dostali teraz po prichode na slovensko a tesili sa..., aj ked moja torta bola dost jednoducha, ale chutna, lebo sa zjedla... mramorovy korpus, pribinak a ovocie 😀 , a kedze na kvety si este netrufam dala som tam zivý kvet

vlada111
5. júl 2012

@lauraaaaaa juj ja už veru neviem, čo som ti písala. JA som písala niečo ohľadom zobrazenia tort v albume?

lussy23
5. júl 2012

@mariann2 nádherná
@katmi krásna tortička. vyzerá suprovo

lussy23
5. júl 2012

@xxx.klarka nádherná tortička.
@lauraaaaaa nádhery samé
@viera6 nádherné dielko. to ako drží pokope?
@pipka nádherné ružičky

lussy23
5. júl 2012

@mima1311 krásnučká

slavkaa27
5. júl 2012

Milé žienky, práve potrebujem narodeninovú tortu pre svojho synčeka a rada by som niečo výnimočné. Sama si na to netrúfam a obdivujem všetky šikovnú ručičky. Je tu nejaké dáma z Košíc, ktorá ich robí? Ďakujem.

ajka82
5. júl 2012

akurat som "dopiekla" dalsie prasa, este oblohu mu urobit...minuly vikend som jedno robila a prevcerom vecer mi volala kamoska, ci by som jej mohla urobit take iste prasa... takze bude do zbierky take 4,8kg ma teraz...plus ta obloha moze mat tak 100-130g 😝
a zas mam ruky jak keby som sa mesiac neumyvala...vcera mi zisla posledna farba z minuleho prasata...

sisix
5. júl 2012

@pralinka25 me teda vic jahody 🙂

mia1111
5. júl 2012

Koniec baby, roztopená som celá, u nás je brutál dusno, na okolí hrmí a tu spadli 2 kvapky, takže des 😠 . WI sa mi dnes neskutočne ťahal, moje nervy, na leto len Smarflex a basta!!!. Tortička mala byť jemnejšie zdobená, ale tak musela som nedostatky trošku zamaskovať 😀 . Fotku pridám zajtra, nevládzem už ani fotiť ☹

janula.h
5. júl 2012

baby skoro mi manžel zvalcoval dverami tortu akože studený pot ma oblial pomoc ešte teraz mi srdce búcha 😀 asi sa mi konečne topí aj môj tuk nielen poťah dúfam teda práve som dokončila a ani nepracem iba poukladám poťahovku a idem do sprchyyyyyyyyyyy fotečka zajtra papa krásne víly nech sa drí 🙂

ajka82
5. júl 2012

len tak dnesny... uz som si musela aj pri malej polezat, lebo prisla ku mne do kuchyne potichu ako duch 😅

nikulqa
6. júl 2012

@slavkaa27 ahoj na kedy to potrebujes?

viera6
6. júl 2012

@pristela
@mia1111 srdečná vďaka kartón zabral 🙂

zdenallicka
6. júl 2012

@pristela Kočičko, co kdybys udělala něco takového? Akorát kroj bys vyměnila..🙂

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.30594...

lawli
6. júl 2012

Ahojte moja práca tento týždeň skončila ,teda s tortičkami 😀 ale som sa potrápila poriadne 2-hé poschodie mi strašne liezlo 🙄

mia1111
6. júl 2012

Babulky, takže pridávam foto včerajšej tortičky 😉 .
@vlada111 - zlatík, veľmi pekne Ti ďakujem za inšpiráciu, aj keby som sa neviem ako snažila, tak pekne ako Ty by som tortu nikdy neozdobila 😅 😉 . No aspoň som sa o to pokúsila 😀 😵

mima1311
6. júl 2012

@mia1111 ta je premilena 😵 😵 😵

mia1111
6. júl 2012

@mima1311 - ďakujem 🙂

huxy
6. júl 2012

@mia1111 však toto je nádherná tortička 🙂

sisix
6. júl 2012

krasny dorty

mima1311
6. júl 2012

@mia1111 tie kvietocky su uzasne , take jednoduche ale o to krajsie , aku vykrajovacku na ne mas ? a kde ich nechavas susit aby boli takto pekne vydvihnute , rozmyslala som , ale nic co mam doma ma nenapada , potrebujem dajaku fintu F 😀

mia1111
6. júl 2012

@mima1311 - Ďakujem 😵. Tie väčšie kvietky suším v obale od Tofiffe 😀 . Tie menšie len kosticou upravím lupienky a oni sa takto dvihnú dohora 🙂 . Upravujem na takej tej mäkkej podložke z Floral sady. A najmenšie kvietočky sa vytvarujú samé, keď vytlačím jamku v strede 😉 . Používam kvietky z Floral sady, klasické guľaté kvietky a ostré kvietky.