Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
24. júl 2012

@mariann2 torta je dokonaláááááá a neskutočne elegantnááá

katuskad
24. júl 2012

@jakelina
@pristela dakujem krásne za rady... 😵

salonka1981
24. júl 2012

Prosííííím Vás nemáte nejaké pekné torty uložené pre polovníka? Ďakuuuujem 🙂 🙂 🙂

pipka
24. júl 2012

@bzucinka2 kuk, tu mam nejake 😉

mrka2
24. júl 2012

@muffinka8 lesknu sa,lebo bud je horuco a sa orosia 😝 alebo niekto potiera olejom. mne osobne sa pacia viac matne 🙂
pod potah mozes dat krem,co si davala do torty,ale len maslovy. ja davam pod potah vymiesane maslo s troskou prask.cukru a este odrobinky z korpusu. poriadne vyslaham a natriem.
kludne si abecedu kup,len si pismenka musis vytlacit cez mikrotenovy sacok,alebo potr.foliu a nic ti vo vykrajovacke neostane 🙂

mrka2
24. júl 2012

dievcata, aj ja mam jednu otazku, dufam,ze mi na nu niektora odpoviete 😕 u nas niekedy nie je dostat 33 perc.slahacka, len 30 a tiez tam je napisane,ze slahacka. vyslaha sa mi to,ked chcem robit napr.parizsku slahacku? lebo sa bojim,ze sa nevyslaha a na opravnu nebudem mat cas 😒

jakelina
24. júl 2012

@mrka2 vyšlehá 😉

medakote
24. júl 2012

@mrka2 Já osobně mám raději 33%. 30 se sice vyšlehá, ale podle mé zkušenosti není tak pevná. Pařížská je podle mě pevnější, zvlášť pokud místo kakaa použiješ čokoládu, takže při použití čokolády bych se možná nebála ani 30%. Případně to ještě jisti ztužovačem.

Omlouvám se, že vám sem lezu do dikuze, občas sem nakouknu pokochat se obrázky, ale poslední dobou na dorty nemám tolik času, kdo ví,čím to bude? Že by za to mohl Kubíček? 😀

dadka212
24. júl 2012

kočky nemáte nejakú dobrú plnku kávovú? alebo niečo na spôsob tiramisu? švagrina chce a ja nemám žiadny dobrý recept...dík 🙂

jakelina
24. júl 2012

@medakote zítra má svátek, tak vše nej, taky jednoho máme doma 😀 😀

medakote
24. júl 2012

@jakelina Děkuju 🙂
@dadka212 Já mám vyzkoušený tento. Dávat ten 100% tuk není nutné a já nedávám ani mletou kávu, jen rozpustnou, chutná nám to lépe. A pudink dávám karamelový.

Krém Alžírská káva
1 pudinkový prášek (může být vanilkový nebo i kakaový)
250 ml mléka
50 g 100% tuku

NEBO
2 - 3 lžíce polohrubé mouky
200 ml mléka
50 g 100% tuku

A dále:
2 vrchovaté lžíce instantní kávy (případně lze kombinovat instantní kávu s práškovým cappuccinem)
1 kávová lžička mleté nevařené kávy
1 a půl másla (375 g)
moučkový cukr podle chuti (cca 150 g)
asi 1 dcl vaječného likéru

Z mléka, prášku nebo mouky a instantní kávy uvaříme hustý pudink nebo moučnou kaši, za horka vmícháme tuk a necháme nejlépe přikryté potravinovou fólií vychladnout. Změklé máslo ušleháme s cukrem do husté pěny, pomalu po částech do něho zašleháme vychladlý pudink nebo kaši a vmícháme mletou kávu. Do takto připraveného krému pomaloučku tenkým praménkem přiléváme vaječný likér a stále šleháme. Pokud by se náhodou stalo, že se krém srazí, dáme jej na několik sekund do mikrovlnky přihřát a vyšleháme znovu.

mrka2
24. júl 2012

@jakelina
@medakote dakujem! 🙂

katmi
24. júl 2012

dievcata moje.. idem si k vam po radu bo som zufalaaaa ☹ preco sa mi "poti" potah na torte??? ale len spodny diel.. vrchny je OK... yo a zacalo to robit akonahle som tam dala ten vrchny diel 😕 😨

mima1311
24. júl 2012

@medakote prosim ta prekopiruj tie receptiky sem , tu sa zapatrosia a ja ich uz potom nenajdem 😀 ale nie , aby si aj ine nasli ...by som ich tam aj dala , ale su tvoje 😉 😉 😉 a vypadaju prudko jedle , ja kavu teda mozem 😵 https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

aduskatt
24. júl 2012

@mrka2 vyslaha, ja som objavila 36% a pouzivam uz asi mesiac tu🙂

medakote
24. júl 2012

@mima1311 nejde mi to, překopírovat, hlásí mi to, že nejsem registrovaná a přitom jsem přihlášená 😲 Pokud Ti to půjde, klidně to překopíruj, prosím. Recept ani není původně můj, našla jsem ho na netu někde. Ale mám ho vyzkoušený, dělala jsem ho několikrát a zkoušela různé varianty.

mima1311
24. júl 2012

@medakote dobre 😉

vecernicci
24. júl 2012

@njonja to je za celý měsíc, když to spočítám, tak na každý den vychází 1 a něco 😉

luci79
24. júl 2012

ahojte baby, idem si k vam pre 'inspiraciu-radu'.... mam urobeny coko korpus ako dolne poschodie a orechovy ako horne poschodie na dvojposchodovu tortu.... nejake typy na plnky? dakujem, budem vdacna 😵

hanula11
24. júl 2012

Zdravím všechny tady 🙂 , když můžu tak nakukuji. Konečně se mi povedlo stáhnou do netu fotku mého prvního marcipánového dortu. Pekla jsem ho v březnu tchýni a tchánovi k padesátému výročí svatby 😉 🙂 .
Je to moje prvotina, ale aťsi, jdu se "pochlubit" (i když ani není čím 😒 😀 ).

luciahromadkova
24. júl 2012

@luci79 kukni tu https://www.modrykonik.sk/forum/tema/marcipanov..., receptov kopa a naozaj su super... 😵

luciahromadkova
24. júl 2012

@aduskatt ja som nasla tuto http://www.mlekarna-kunin.cz/produkty/smetany-n... a je fakt super...

luci79
24. júl 2012

@luciahromadkova dakujem 😵

dajna11
24. júl 2012

baby baby prosím pomoc,nejaké inšpiro na tortu husle........popripade že foto postup by ako velmi pomohol ☹ ☹ som zufala

pralinka25
24. júl 2012

dievcence z kolkych vajec peciete piskotu vo forme 28 cm? ja potrebujem 4 platy a neviem ci to upiect naraz alebo radsej na 2x. sa bojim aby som to nemala v strede nedopecene a po krajoch zhorete keby som to dala vsetko naraz a rozrezala na 4 platy. aj ked na dva krat sa mi to moc nechchce vypekat ale dam si poradit. ako by ste to robili?

anibas
24. júl 2012

@mariann2 niekto iný kupoval mašle 😀 😀

mariann2
24. júl 2012

@anibas joj, isto? tak prepáč, už si nepamatám 😝

njonja
24. júl 2012

@vecernicci na kazdy den??? Wow, tak to ja by som nezvladala! A to robis v noci??a kedy spis , prosim Ta?

aduskatt
24. júl 2012

@luci79 davala som na orechvy korpus orechovokavovorumovu minuly tyzden a chvalili si...okrem ineho prenadherne voniA