Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
25. júl 2012

@aduskatt no nikdy nevieš 😉 vieš ale niektoré baby si urobia svoje stránky s tortami na FB, niektoré majú svoj kontakt na pečenie aj na TOM....nikdy nevieš kedy je "zákazník" kontrola....ja som posero, ja radšej robím len známym a mám akú takú istotu aj tak mám toho vela 😝 ešte sa niektorí urazia, že im nemôžem spraviť tortu, lebo som na dovolenke, no tak ja budem robiť od nevidim do nevidim a žiadna dovolenka, žiadne aktivity s deťmi 😅

aduskatt
25. júl 2012

@dadka212 ja som zatial mala tiez len znamych, alebo ich znamych🙂

dadka212
25. júl 2012

@aduskatt ale niektorí robia aj cudzím, že im nemá kto za nich "ručiť" alebo ako to nazvať....a to je aj riziko...

miciatko
25. júl 2012

@janulkamartinko ja som uz neake robila

aduskatt
25. júl 2012

@dadka212 to je fakt................myslim ale, ze ak to nerobis na zivnost, tak je urcita suma, ktoru si privyrobit mozes a neopdvadzas z nej dane.tym padom nemusis mat ani pokladnicny doklad ani nic ine................ale tymto si nie som uplne ista

pralinka25
25. júl 2012

@janulkamartinko nas krpec mal takuto s krtkom

pristela
25. júl 2012

@aduskatt ja uz to tu pisala, nesmie sa to ! a ohladne pecenia doma duplom nie, a to co pises ano je to , ale plati to len pre prilezitostny predaj , cize možes preddat jednu ..stoličku 😀 za rok 😝 ked uz predas o tyzden druhu uz je to opakovany predaj tej "istej" veci a to uz sa rata do zarobkovej cinnosti . No ale to je i tak jedno bo piect doma sa prosto nesmie.

dajna11
25. júl 2012

@dadka212 no ved to je to....že ak je to niekto koho nepoznám...že dozvedeli sa a bla bla....tak potom čo?ak by teda niečo také hrozilo....nie vždy sa niekto koho poznám naskytne

dadka212
25. júl 2012

@aduskatt no @pristela ti už odpísala, už sa to tu preberalo vela krát....ja som sa dala aj z TOM preč bola som tam chvílku ale radšej nie bojím sa 😅
@dajna11 no ak vezmeš niekoho cudzieho a náhodou to bude niekto z kontroly tak máš smolu...ja neviem či to za to stojí....ale zas baby čo pečú hlavne na TOM to robia bežne, že nemajú živnosť a pečú barskomu....len už som tam tuším aj čítala niečo o kontrole ale už si nepamätám čo....ja ak nieviem od koho majú kontakt tak nerobím

aduskatt
25. júl 2012

@pristela sak ja viem, ze doma sa nesmie, preto vzdy zistujem zdroj, ak niekto chce tortu

aduskatt
25. júl 2012

@dadka212
@pristela baby, ja viem, ze sa to nesmie....mala som pocit, ze sa skor riesi, ako ta skontroluju.......do bytu len tak prist nemozu

rapunzel1
25. júl 2012

@luciahromadkova díky, lebo litrové rastlinné som videla, ale takúto živočíšnu normálnu nie a nejak sa ešte nemôžem odhodlať na rastlinnú, asi mám utkvelú predstavu, že smotana je z mlieka... no možno raz...

muffinka8
25. júl 2012

@jakelina a ešte by som sa chcela k tomu pribináčkovému krému opýtať: keď vyšľahám šľahačku, tak ten tvaroh normálne mixérom tam zapracovať aj ten Crem ole, hej? A ako veľmi sa zmení konzistencia po pridaní Crem ole, a za ako rýchlo, nikdy som s tým totiž nerobila, tak aby som vedela čo čakať, a aby som niečo nepokazila 😅

aduskatt
25. júl 2012

@muffinka8 pridas tvaroh, zaslahas, mozes mixerom, pridas creme a to hned stuhne

jakelina
25. júl 2012

@muffinka8 ano, ušleháš šlehačku, dáš tvaroh a cukr, dávám na jednu asi jednu velkou lžíci a nakonec nasypu ten Ole a prošlehám, mně se to zdá hodně husté, tak ještě dávám jednu malou zakysanou smetanu nebo malý 10 % tučný jogurt. Ale to už nemusíš, záleží na tobě.

muffinka8
25. júl 2012

@aduskatt ďakujem 🙂

muffinka8
25. júl 2012

@jakelina
@aduskatt super. Cukor práškový?
A keď potom budem chcieť tortu potiahnuť, mala by som si vymiešať maslo s cukrom na potretie, však? A v akom pomere je to najlepšie? (doteraz som robila len maslovo pudingové krémy a takéto veci vôbec)

mates22
25. júl 2012

Holky, potřebuju radu, zase............ dělala jste některá soudek piva, nebo vína? Jakej mám upéct průměr, mi tak nějak všechno větší než 16 přijde, že už to bude pak málo vysoké, mám v plánu jen 2-3 korpusy na sebe 🙂 . Nebo ještě váhám, jestli ho jako "nepoložit" a udělat jen ten oblouk, jakože kouká půlka

jakelina
25. júl 2012

@muffinka8 cukr práškový.
Jedno máslo, dvě lžíce cukru moučka a hrst drobečků, ty být nemusí.

mamina1978
25. júl 2012

@mates22 Skus tu kuk....mozes aj len z gulateho korpusu, alebo z dvoch , to zalezi od toho, aku vahu potrebujes.....
😉🙂
http://tortyodmamy.sme.sk//netradicne/vinarsky
http://dasacapkova.rajce.idnes.cz/DORTY_III./#0...
http://www.peceni.info/soudek-1

reruna
25. júl 2012

@mates22 já jsem dělala soudek vína normálně v kulaté formě 28 cm a udělala sem to takto, inspirovala jsem se na netu

halienka
25. júl 2012

Ahojte babky, budem robiť pudingovo maslovú plnku, viem, že obe hmoty musia byť rovnakej teploty keď sa budú spájať, len niekde som tu čítala super radu, aby sa to zaručene neseklo, že po troškách vmiešavať jednu do druhej, akurát neviem ktorú do ktorej 😀 teda po troškách vmiešavať maslo do pudingovej hmoty, alebo naopak, po troškách puding do masla? 😅 😀 Poradíte mi? Už som to raz robila a podarilo sa, akurát že už som to zabudla ako to bolo 😀 ďakujem 😵

mates22
25. júl 2012

@reruna díky, o tom sem taky uvažovala, ale potřebuju to udělat do výšky - potřebuju totiž vlastně 2 rozdílné dorty , jeden kakaový s ořechovou náplní a druhý světlý s borůvkama a krémem - takže vlastně dvoupatrák, ale obě patra stejný 🙂

jakelina
25. júl 2012

@halienka já zašlehávám pudink do másla, ale někdo to dělá opačně, tak každá rada drahá. Ale nejdřív si pudink vyšlehám, pak máslo s cukrem a pak ten vyšlehaný pudink přidávám. A do mléka a pudinku dávám lžíci hladké mouky. Už jsem ho nedělala snad dva roky, nikdy ho po mě nechtěl. 😀 😀

mates22
25. júl 2012

@mamina1978 díky, nízký právě nechci, ale ten třetí odkaz je fajn, je tam popsán průměr a počet korpusů - tak já dám menší průměr a méně korpusů- no v nejhorším jeden připeču, až to uvidím naživo. Díky moc

daducha
25. júl 2012

@dadka212 no ja toto riesim v svojej hlave uz tyzden, odkedy mam jednu obj. na tortu : bol to chlap, ktoreho mail bol absolutne presne koncipovany,presne si urcil,co kde,plny podpis s titulom,pozdrav v troch jazykoch a pod.Ked potom volal,tak slovne vyjadrovanie take typicky manazerske,uradnicke.NO proste mam zo zajtrajska brutus strach.Ak ma niekto bonzol,tak som v r..i .Sakra,mali nahanat milionarov,ktori stotu na daniach dlhuju obrovske prachy a nie niekoho .. ☹ .Tak len dufam, ze to je iba môj blby tusak, aj ked môj 6 zmysel väcsinou neklame ☹ .Asi ked zajtra v kukatku uvidim dvoch ludi co idu pre tortu ani neotvorim 😀

daducha
25. júl 2012

baby, no som ja normalna, peciem korpus zo 7 vajec a ze preco je taky nizky.Ja som tam nedala prasok do peciva.Môzem piect novy 😠

halienka
25. júl 2012

@jakelina strašne moc ďakujem, vidíš, áno, aj to vyšľahanie pudingu je dôležité, na to som úplne zabudla 😝 😀 A prečo dávaš hladkú múku?

vecernicci
25. júl 2012

holky, tak mám koupené minivapichovače na krajku pro @dm, silikonovou formičku na brož, vykrajovačky na pivoňku a abecedu pro @jakelina, dvě lišty s ornamenty, to nevím přesně, kdo chtěl, myslím @lamps a ještě někdo? a mají ještě další lišty s anděličkama a hvězdama,takový hezký vánoční , tu jsem si koupila pro sebe, na vánoce se bude hodit, nafotím a hodím sem 🙂

vecernicci
25. júl 2012

aaa už jsem koukla a tu druhou lištu chtěla @larah 😵