Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzuz1
9. okt 2012

ahojte prosim vas mate nejake recepty na dia torty? mam objednavku na taku tortu ale este som nic take nerobila... dkaujem za rady...

pralinka25
9. okt 2012

@janula.h nic v zlom ja viem ze to ku krstu sice asi patri ale ja by som sa v tomto pripade kriziku uplne vyhla a asi aj anjelom. ked tak asi tu knizku modlitebnu.

pipka
9. okt 2012

@pristela jaaaaj zlatik, tak mna uz si nasla 😀 jaaaa ich necham s veeelkou radostou doma 🙂 sak ich mam namotanych na cecku skoro 24 hodin denne...uz najvyssi cas aby som si zacala aj ja uzivat...sak maju aj tata 😀
a v najhorsom mame tu babku s dedkom...tak o com? ja idem hned, len treba povedat kedy a kam 😎

pristela
9. okt 2012

@pipka no ved zaciname u teba na chate tuto zimu 😀 😀 😀 mám vziat aj vandel na sánkovanie ? 😕 😀 😀 😀 a tam dohodneme 😀

romea
9. okt 2012

ahojte potrebovala by som poradit som zacinajuca resp.amaterka spravila som zatial asi 5 toriet v zivote ale chcela by som dcerke a krstnej spravit na meniny tortu s jedlou oblatkou. Tu oblatku prilepim na tortu s kremom? alebo staci na vrch torty dat madlo vymiesane s cukrom a nato to polozit ci ako? treba to rste potom zafixovat napr.bielou zelatinou. A pridavam teda pokus o lentilkovu tortu 🙂

dadka212
9. okt 2012

@romea tortu potiahneš marcipánom alebo inou poťahovou hmotou, kúpiš k jedlej oblátke modekor gél zadnú stranu potrieš dáš na tortu a potrieš prednú stranu alebo vraj sa to dá aj s medom...

dadka212
9. okt 2012

@dida38 vôbec netuším akú farbu myslíš 😅

dadka212
9. okt 2012

@maya30 netuším...ja creme ole dávam iba do pribináčiku, mení to chuť a to ja nemám rada, radšej dám želatinu a to pekne tuhne, alebo urob kraje z korpusu také mantinely...

romea
9. okt 2012

@dadka212 dakujem ale praveze nechcem robit potahovanu ale klasicku po bokoch bude plnka a na to dame oriesky pomlete hore som chcela na korpus dat tu oplatku a ozdobit ojraje zdobickou. Vtedy ak to chcem dat na korpus ako to funguje?

mizulienka
9. okt 2012

@janula.h ja by som praveze ten krizik dala, ved je to predsa symbol prveho sv. prijimana...kludne by som dala aj mazoretsku ciapku, alebo palicku, mozno by som volila nejake zivsie farby, aby bola vesela...mozes tam dat vac kvietkov, aby bola mozno taka netradicna, ale predsa prvoprijimajuca torta

maya30
9. okt 2012

@dadka212 jaj dakujem, ved tie mantinely to aky super napad 🙂

mariann2
9. okt 2012

@janula.h ja som rabila pri presne takej smutno-peknej príležitosti takúto tortičku http://kkweb.sk/~torty/photo/photo_one.php?name...

pipka
9. okt 2012

@pristela sedi vec...ale vaaazne! Sa normalne tesiiiim 😎 😎 😎

pipka
9. okt 2012

Som akurat dokoncila angry birds...to je ina piplacka tí vtaci 😝 😅 kua...a mm na to kuka, ze to co je za gulky s ocami 😅 😅 😅 😀

inak neznasam robit torty, co mi nic nehovoria 😝 mna tieto hry asi nikdy neoslovia 🙄 😅

pipka
9. okt 2012

@pristela od kedy sa da na zahori sankovat? 😅 😅 😅 sak to rovinaaaaaa siroko daleko 😝 ☹

ale ja ti tam kopcok spravim, ked veeelmi sces 😀 vlastne k potoku taky maly aj ide...tam ta spustim...igelit mam, nemusis nosit 😀

pristela
9. okt 2012

@pipka 😀 😀 😀 😀 lebo ja chodím na záhorí kazdy druhý deň , né ? 😀 😀 nevadíí, vezmem kolieskove korcule 😀 😀 😀 a jasne, ze vazne , bola by som cela happy taky vikendík keby sa dal aby som mohla aj ja piť 😀

tak ja nakoniec fakt upeciem tým poliakom tortu , bo ma nic nenapada ako svadobny dar 😒 ale za to ma napadlo aku tortu , teda asi 😅

pipka
9. okt 2012

@pristela a uz ti je lepsie? 😕 😉 ber tortu jasne...sak cim inym by si sa ty lepsie prezentovala ako tortou 😎

pristela
9. okt 2012

@pipka aale s hrdlom mi je uz lepsie ale este stale na .... vsak makat musim , lezim len ked spím 😕 musím rodiť deti 😀 😀 😀 dnes som aj lupene niecoho robila, som vzala jednu tortu úpred odchodom , aby som mala mensi stres 😀 😀 😀

pipka
9. okt 2012

@pristela jeeeezis vidis...sak ja mam dietatko v chladnickeeee, som nanho zabudlaaa 😅 😅 😅 😀
musim mu ist haro nafarbit, zajtra ho mam odovzdat...tak aj nejake gature mu spravim asi 😉

kamoska ma troch chalanov a stale by chcela dievcatko...tak som jej jedno spravila k narodkam....sice marcipanove , ale sladkeeee 😀 😀 😀 😀 😀

lawli
9. okt 2012

@marci2305 ďakujem pekne...som si to video uložila 🙂 a kakao mám doma holandské to je tmavé ,no nestačilo by ho dať menej ?

zuzkat1
9. okt 2012

@jakelina viem ze 2-3 mesiace to stat moze len neviem ci aj viac

zuzkat1
9. okt 2012

@bambula1307 no ja ho mam v chladnicke. tak ale potahovat chcem cokoladou a toto len mma ozdoby. Jest ho nebudeme

janula.h
9. okt 2012

@mizulienka Luci ona bude krstená 🙂
@mariann2 nechce mi to otvoriť ☹

janula.h
9. okt 2012

baby diky za rady nejak to skombinujem uvidíme čo z toho vyjde 😉

mariann2
9. okt 2012

@janula.h ešte mi napadlo, že ku krstu pasuje košieľka, nie?

pristela
9. okt 2012

Holky , ked uz sme pri tych krstinovych 😕 pre skoro 7rocneho prváčika okrem iného úžasného , nádherného , najlepsieho prosto celého po maminke 😀 😝 by ste akú tortu na krst urobili ? 😕 😕

pristela
9. okt 2012

zabudla som napisat ze maminu ma pokrokovu a isto nemusi mat tradicnu krstinovu torticku 😅

luciahromadkova
9. okt 2012

@muffinka8 pekny kvietok, ako si urobila? dakujem

mizulienka
10. okt 2012

@janula.h jeej Jani prepac, ja som to cele zle precitala...aha krstena, tak ale aj tam moze byt krizik, alebo sviecka, nie?

levandulka3
10. okt 2012

je tu ráno nejaká dobrá duša ktorá mi poradí ako sa zarába bordová ☹ niečo sa mi marí že červená a hneda 😖 dakujem