Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blcha
8. nov 2012

@pralinka25 dik ja som dnes dala aj mlieko aj ked len tri deci a bolo to v pohode nebol riedky snad sa mi torta nerozpadne ale aspon som mudrejsia nabuduce budem vediet 😉

pralinka25
8. nov 2012

@blcha myslim ze nerozpaden on je dost tuhy ale v recepte to je myslene takto. ak je moc tuhy da sa menej prasku ale do buducna nerozraba sa s mliekom 🙂

luciferova
8. nov 2012

dnes som tu v teme riesila hmotu, chcela som povodne zo suseneho mlieka, ale teraz som nasla este aj salkovu. mate niekto skusenosti s tym?

pipka
8. nov 2012

no konecne som vas od rana docitala 😝 ..to je hrozne jak to tu pribuda 😅
tu clovek nie je dve hodiny a uz nestiham docitavat 😀 😀 😀

pipka
8. nov 2012

som dokoncila konecne tu chrobacikovu poschodku...tak uz len jednu a mam viiikend 😎 😎 😎
zajtra vam ju nafotim za denneho svetla aby "pani profesorka fotenia" pristelka bola spokojna 😎 😀 😀 😀

pipka
8. nov 2012

inak dedo mi dnes slubil, ze nam pojde uz den dopredu na chalupu zakurit aby sme do teplucka prisli...no zlatyyyy 😎 😵

levandulka3
8. nov 2012

@jakelina máš ju veľmi peknú, ja mám na 1.12. piecť tortu pre 70ročného muža, ktorý chová všetko možné ale pokiaľ viem traktor nemá neviem ako tú tortu nakombinovať, aby to nevyznelo príliš detsky 😒 na tie zvieratká si mala nejaký postup či si modelovala len tak z hlavy?

lucula73
8. nov 2012

dievčatá,potrebujem poradiť..........robila som krém šľahaný nad parou a zabudla som donho dať vanilkový cukor,tak som dala dodatočne už aj do masla a on sa vobec nerozpustil,cítiť v kreme kryštáliky cukru 😠 😠 ........
dá sa s tým neičo urobiť,rozpustí sa to,či mám robiť nový?
ďakujem 🙂

pralinka25
8. nov 2012

@lucula73 nestacilo by to preslahat nad parou znnovu?

lokalistin
8. nov 2012

@mimcak podla mna 10 je akurat aj mne sa pacia vyssie torty viacej a hlavne mozes krajsie zdobit boky moja ta s fotkou naposledy mala len 9cm chcela som viacej koli tej bordure a ornamentom,ale nakoniec stacilo aj to

jakelina
8. nov 2012

@levandulka3 některé zvířátka z hlavy a tu kravičku podle postupu.

pristela
8. nov 2012

@mimcak ja robievam bezne nad 8cm , tak 8 až 12cm vysoke ako pise @lokalistin ovela krajsie na takych vyznie zdobenie a @rapunzel robi až 15cm ak si dobre pamatam 😅 ale to uz nieje pre mna, zlozite krajanie atd... takze bud v klude , bude uuuuzasnaa 😵 chlapi sa nevyznajuuuu!!!! 😀

@pipka nedrááááždi 😠 bo sa vyspím s inou !!! 😝 tu uz radsej ziadnu "kritiku" nepoviem 😝 bo pak vypadam ako .... 😝 😅 Dedulko je uuuuzasnýýýý , že pekne bozkávam a predbežne dakujem 😀

pristela
8. nov 2012

inak holky o tom s chlapmi 😀 robila som teraz prvy krát ibištek , tak som sla za nim , ze aha, čo to je ??? kuká, kuká, rozmýsla .... lalia? vravim ze: nie. nakoniec na to vobec neprisiel ☹ a to mal kvetinárstva dlhé roky ☹ tak som taka namotivovana zas 🙄 zas raz nebudem mať obavy z torty 🙄 😅

alenv
8. nov 2012

@ajka82 😀 😀 😀 to jsem si asi přetvořila já... jelikož když jsi psala 3 pohárky tak to bylo moc.. a pak jsme se domluvili na 200g.. nebo ml 😀 😀 už jsem v tom zamotaná..
ale 200g a ml není zas nějak velký roozdíl myslím

luciahromadkova
8. nov 2012

asi blba otazka, ale mc queen 3D torta cca 15 ludi, ake velke asi potrebujem korpusy /torta asi 4-5 kg/, alebo upiect korpus- tortu a na to polozit to auto, aj 3D, je to pre mojho drobca k 2. narodeninam, takze ziadne velke stresy, len chcem aby z nej mal kazdý..., dakujem /len mam strach ci ten drobec dovoli rozkrojit, lebo meninovej s modelovaným autami sme sa nozom dotknut nemohli, mal to ako hracku 😀 /

njonja
9. nov 2012

@pristela milacik, ty nemusis mat nikdy obavy z torty!!! Chlapi maju vzdy sunky na ociach, na nich neber ohlad🙂
Ozaj, prave som dokoncila dalsiu sexicu... este zopar a nebudu mat snad nosy akoby ich osa do nich ustipla 😀 ale stale mi "vraskaveju". aj telo aj tvar..sa mi to nepaci.. ozaj, ako si napajala ruky tej jednej baletke, co ich drzala tak hore aby to bolo take pekne? Jednu idem spravit ako tancuje na tyci, resp.na konari, a budem musiet mat pekne telo 😝 netusim, ako na to...

njonja
9. nov 2012

@luciahromadkova ja by som asi dva plech robila a naskladala..ale su tu ine expertky na 3D, radsej pockaj, co ti povedia🙂
moj maly zase ako prve priam "zozral" lokomotivu z vlacika🙂 ..a bolo 🙂

pristela
9. nov 2012

@njonja andelicka ja som mala baletku s rukami hore? 😕 asi nieee, na taký level este nemám ☹ ale robia ich pomocou konstrukcie z drotikov. a ked potrebujem aby nebolo vidiet spoj , tak pouzivam vodu 😀 natriem vodu a hmotu rozotriem tak do stratena a ono sa to pomocou tej vody tak spoji ze ten spoj nieje vidiet a vypada to ako jednoliate, chapeš ma , zeee ? 😀

vecernicci
9. nov 2012

ahojda holky, tak vás vůbec nestíhám ani dočíst, natož přispívat ☹
dneska jdu na gyn. operaci, tak budu mít teď času víc, nebudu moct pak nic dělat, děcka budou u babičky, abych měla pak klid, tak si vás pak poctivě dočítám těch asi 50 stránek 😉

dajna11
9. nov 2012

@vecernicci juj tak držím palce nech si skoro fit 😀 😀

dajna11
9. nov 2012

@blcha no tak super pomáha....moj na toto chodí už do chladničky a bud natretý potrhá alebo...a to je horšie....si už z hotovej odtrhne ozdobky

jakelina
9. nov 2012

@vecernicci taky na tebe myslím a přeju, ať jsi brzo fit 😉

nika222
9. nov 2012

@luciahromadkova ja som robila minuly tyzden mcquinna. Mal dokopy 3,7 kila a bol na oslavu pre 15 ludí a že bohate stačilo hovorili 🙂 Upiekla som mramorak z 8 vajec do formy štvorec 30*30 cm. A este mi zostalo bohate aj na punčovinu z toho. Plnka bola pribinak a 2 krat plneny, vrch kde ma oči len raz aby nemal vysoku "hlavu" 🙂

luciferova
9. nov 2012

@vecernicci ahoj, zelam aj ja skore zotaveie, aj ked sa nepozname. ale dostala som na teba tip, ze robis potahovku zo suseneho mlieka. chcela by som vyskusat bud tuto verziu alebo so salkom. ak by si mala nejake cenne rady, budem rada za kazdu. pa 🙂

aduskatt
9. nov 2012

@vecernicci drz sa

eliska22
9. nov 2012

@vecernicci drž sa a buď skoro fit 😉

vecernicci
9. nov 2012

holky díky za podporu, uvidíme, jak to dopadne, mám strach hlavně z narkózy 😝 jsem asi blázen, ale ještě dneska dodělávám tři dorty, vždyť pod kudlu jdu až ve dvě 😉

@luciferova já dělám ze suš. mléka, recept jsem dávala myslím na dvojku a dělám si ho v robotu, tak si udělám malinko řidší a pak dosypávám mléko a cukr do správný konzistence, musí být jako modelína a nelepit, pak dám rozležet do druhýho dne do lednice a pak nahřeju v mw a jde s ním pracovat perfektně, pro mě je lepší nežli smartflex, ale je to jen můj osobní pocit 😀

dada2007
9. nov 2012

@vecernicci drž sa moja

luciferova
9. nov 2012

@vecernicci dakujem. modelina je plastelina? a mozem ho dat vymiesit aj do pekarne? nemam robot 🙂 a farbis cim? chcem robit 3D tortu, je vhodny? na aku velkost vyvalkat, ked nechcem mat take skarede zahyby, resp. co s nimi? chystam sa robit tento recept, myslis, ze je dobry? lebo nerozumiem tomu, ze na dvojku 😅
1 krabice suš. mléka ( plnotučné nebo polotučné - nepoužívat odtučněné nebo sójové!) - 400g
1 plechovka hustého sladkého salka - nezaměnit s řídkou tatrou ( také 400g)
1 lžička oleje
voda
pr. cukr na event. zahuštění

simasa
9. nov 2012

@vecernicci Tak nech vsetko dobre dopadne a nech si zasa coskoro fit 🙂